“OLUŞUMUMUZ ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYOR”

“Anlaştığımız futbolcularımız aranıyor, oluşumumuz engellenmeye çalışılıyor, kısacası destek yerine köstek olunuyor ve ...

Spor   A+a-

 
  Haber merkezi - Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’de Ereğli’nin tek temsilcisi olan Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesispor, kısa süre önce Kdz. Ereğli Vefa Sağlık Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Abdullah Bostancı’ya devredilmesinin ardından Vefa Ereğli Demirspor olarak değişmişti.
                
 Sil baştan oluşum süreci geçiren Vefa Ereğli Demirspor yönetimi 20 Temmuz 2014 tarihinde ilk basın toplantısı ile kamuoyuna yönetimi ve takım kadrosunu tanıtmıştı.
 
 Kadrosunda Amatör Küme’nin gol kralı ve 2013- 2014 futbol sezonunun transfer gözdesi olan İsmail Sarıdağ (İmam) ile daha birçok genç ve yetenekli oyuncunun yer aldığı Vefa Ereğli Demirspor yöneticileri, son günlerde kendilerine ve oyuncularına karşı yıpratma politikası uygulandığını ifade ettiler.
 
 Oyuncuların bazı spor kulüpleri tarafından telefonla aranarak psikolojik baskı uygulandığını ve yönetimden soğutulmaya çalışıldığını öne süren Vefa Ereğli Demirspor Yöneticilerinden Sportif Direktör ve Genel Sekreter Levent Özçelik ile sporun içerisinden gelen Genel Kaptan ve Mali Sekreter Selçuk Öztürk, son günlerdeki iddialar ve kendilerini rahatsız eden çeşitli gelişmeleri kamuoyu ile paylaşma gereği duyduklarını belirttiler.
 
 
 ALİ ÜNLÜ’ nün İDDİALARINA YANIT
 
 Bir yerel gazete Spor Servisi Yazarı Ali Ünlü’ nün 5 Ağustos 2014 tarihinde yayınlanan “Vefa’da Şov Sürüyor” başlıklı yazısına yönetim olarak cevap vermek hakkı doğduğunu kaydeden Levent Özçelik; “Biz şov yapmıyoruz, sadece Ereğli sporunda bugüne dek alışıla gelmişin dışında olanları yapmaya çalışıyoruz. Oyuncusuyla barışık bir yönetim anlayışı ile Bölgesel Amatör Lig hedefli bir kadro kuruyoruz.
 Yazdıklarından dolayı bize cevap hakkı doğdu. Ancak biz hem yanıtlıyor hem de Ali Ünlü’ ye soruyoruz: Gazetecilik kulaktan dolma haberlerle mi yapılır? Ortada korkunç rakamların uçuştuğunu yazmış. Yönetici kimliğini bırakıp gazeteci olarak yanıma gelsin ‘korkunç’ dediği rakamları onunla paylaşayım. O zaman karar versin. İkinci kümede oynayamaz dediği takımda şu an geçen sezonun yıldızı Alaplı Belediyespor’un en iyi forveti golcü İmaml lakaplı İsmail Sarıdağ var. Bu değerli oyuncumuz üç yıldır Süper Amatör’de gol kralı ve Vefa Ereğli Demirspor’un kadrosunda. Ayrıca Alaplı Belediyespor’un orta saha oyuncusu Amatör Ligin yıldızı olarak bilinen Emre’de Vefa Ereğli Demirspor’un kadrosunda.  Ereğli Belediyespor’un genç ve en dinamik oyuncularından Önder Sevinç’i de kadromuza aldık. Transfer çalışmalarımızı hemen hemen bitirdik. Tüm bu gelişmelere rağmen Ali Ünlü hangi mantıkla ikinci kümede oynayamaz diyor merak ediyorum” dedi.
 
 “ANLAŞTIĞIMIZ FUTBOLCULAR ARANMIŞ ”
  
 Hiç hoş olmayan ve futbol ilkelerine ayıkırı bir durum yaşadıklarını belirten, Sportif Direktör ve Genel Sekreter Özçelik, bazı futbolcularının aranarak, heveslerinin kırılmaya çalışıldığını ifade ederek şöyle devam etti: “Anlaşma sağladığımız Alaplı Belediyespor kalecisi Orhan Aynı’yı eski kulübünün yöneticileri telefonla arayıp, kulübümüz hakkında olumsuz ifadeler kullanıp, Alaplı Belediyespor’da kalması yönünde telkinlerde bulunmuşlar.
 
 Şunu anlayamıyorum, yaklaşık 3 senedir yedek kadroda olan bir kaleci, Vefa Ereğli Demirspor aldıktan sonra mı kıymete bindi? Eğer öyle ise biz yönetim olarak bunda kasıt ararız. Ayrıca, Gümeli Spor yönetimi tarafından da bazı oyuncularımızın arandığı bilgisini aldık. Biraz kaba tabir olacak ama transferlerimize çomak sokulmaya çalışılıyor. Yaptığımız transferleri rakip olarak görecek diğer takım transferlerinden bütçe olarak çok altında bir takım kurduk. Evet BAL hedefi ile yola çıktık ama biz burada hatalarımızı da görerek ders çıkartacağız. Bu nedenle destek bekliyoruz. Ama bu takım bir milyonluk takımlara bedel lig başladıktan üç hafta sonra ne kadar Vefalı ve haklı çıktığımızı hepsi görecek. ”
 
 ÖZTÜRK: YÖNETİCİ İLE FUTBOLCU ARASINDA KÖPRÜ KURDUK
 
 Vefa Ereğli Demirspor’un Genel Kaptanı ve Mali Sekreteri Selçuk Öztürk, Ereğli hatta bölgemizdeki takımlarda pek görülmeyen bir anlayış ile yola çıktıklarına dikkat çekerek, “Bizim reklam yaptığımız ve futbolcuları alıp hedeflerimizin gerçekleştirilemeyeceği söyleniyor. Önce ligler bir başlasın, birkaç hafta geçsin o zaman değerlendirme yapılsın. Oyuncularımız aranıyor ve fiyat kıyaslaması yapılarak psikolojik baskı uygulanıyor.
Bizler, yönetici ile futbolcu arasında köprü kurduk. Oyuncularımızla sadece antrenman ve maç bittikten sonra iletişimi koparmıyoruz. Onların paylaşmak istedikleri özel durumları, sıkıntıları ya da çeşitli sorunlarıyla da alakadar olacağız. Bu kadro bir aile olacak.
Ayrıca hiç ummadığımız kurum ve kuruluşlardan da destek aldık. Yönetim olarak geçtiğimiz günlerde Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret ettik. İlgisinden dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Aynı destek ve ilgiyi Ereğli Belediyesi’nden de bekliyoruz” dedi.
 
 Ayrıca, Vefa Ereğli Demirspor takımının önümüzdeki günlerde Bolu’da 5-6 günlük bir kamp yapacağı ve kamp yeriyle ilgili araştırmaların sürdüğü de yönetim olarak açıklandı.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar