EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

ABDİ KÖYÜ BIKMIŞ !!!

ABDİ KÖYÜ BIKMIŞ !!!
Gündem - 04.09.2018 Salı 19:41  - Bu haber 1188 kere okundu.
"İMAR MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALDIĞIM EVRAKLARI MUHTAR İMZALAMADIĞI İÇİN ABONELİĞİ ALAMIYORUM"

Ereğli' ye bağlı Abdi Köyü Muhtarı Veli Ünsal'ın hakkında yapılan şikayetler durmak bilmiyor.

Bundan 4 Yıl önce köyde yaşayan Nail Çam'ın yaptığı eve elektrik vermediği için kaymakamlığa şikayet  edilen Ünsal, son dönemde köylülerin illallah ettiği yönünde şikayetler artmaya başladı.

İl Genel Meclisi Genel Sekreteri ile yaptığı tartışmada İl Genel Meclisi Üyelerinden bir iki kişiden   güç aldığı iddia edilen Ünsal'ın  ,ileri geri konuşması esnasında yaşanan olay soruşturma konusu oldu.

BU MUHTARA KİM SAHİP ÇIKIYOR?

Bundan 3 yıl önce Zonguldak Basınına intikal eden habere köre köyde derebeyi gibi davrandığı gerekçesi ile kaymakamlığa şikayet edilen Ünsal'ın hakkında yapılan şikayet  üzerine 6 ay "görevi kötüye kullanma cezası aldığı" haberi şöyle;

"Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Abdi köyünde yaşayan Çam ailesi, 5 senede tamamladıkları yeni evlerinde 1 aydır elektriksiz oturuyor. 

"Ereğli'ye bağlı Abdi köyünde yaşayan ve inşaatlarda amelelik yaparak geçimini sağlayan Nail Çam (38), iddiaya göre 2010 yılında başladığı ve beş senede tamamlayabildiği evinde eşi İlknur (39) çocukları 7. sınıf öğrencisi Yaren (12) ve 6. sınıf öğrencisi Ceyhun(11) ile elektrik olmadan yaşıyor. Nail Çam, elektrik abonesini, köy muhtarı V.Ü. ile yaşadığı mahkeme olayından dolayı alamadığını kaydetti. Akşam olduğunda yemeklerini mum ışığında yiyen ailede çocuklar ise yine mum ışığında ders yapmak zorunda kalıyor. 

Evinde elektrik olmamasının sebebini köy muhtarı V.Ü.'nün sebep olduğunu söyleyen Nail Çam, evinin projesini alamadığından elektrik aboneliğini de alamadığını ve karanlıkta oturmak zorunda kaldıklarını kaydetti. Eve ilk başladığında proje ve ruhsatın çıkarılması için muhtara kendisinin istediği parayı ödediğini ancak 4 sene geçmesine rağmen proje ve ruhsatın çıkmamasından dolayı elektrik abonesini alamadığını söyleyen Çam, muhtarla mahkemelik olduğunu, yaklaşık 4 ay süren davada Muhtar V.Ü.'nün 6 ay ceza aldığını kaydetti. 

"İMAR MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALDIĞIM EVRAKLARI MUHTAR İMZALAMADIĞI İÇİN ABONELİĞİ ALAMIYORUM"

Başından geçen olayı anlatan Nail Çam, "Biz bu eve 2010 yılında başladık. Temelleri atmadan önce ruhsat çıkarmak için köy muhtarımızla irtibata geçtik. Bizden 450 lira para talep etti. Hatta aynı gün suyumuz da bağlandı. Şu anda suyumuz var. Benden talep ettiği parayı ödedim. Bize 'Siz evi yapın, ben ruhsatınızı çıkaracağım' dedi. Aradan 4 yıl geçmesine rağmen ruhsatı çıkarmadığı için her yanına gittiğimizde bize eve devam etmemizi, evimizi yapmaya devam etmemizi ve içine gireceğimizi söyledi. Ben de inşaat işçisiyim. Amelelik yapıyorum. Evimi 4 yıl içinde ancak bu hale getirebildim. Elektrik aboneliği için müracaat ettiğim yerler benden proje ve ruhsat istedi. Bunun üzerine muhtara gittiğimde 'Benle işiniz yok. Kendi imkanlarınızla çıkarın' dedi. Ben de bunun üzerine evin projesini alamadığımdan dolayı kendisine dava açtım. Dava 3- 4 ay sürdü. Bu davadan kendisi 6 ay hapis cezası aldı. Fakat mahkeme, cezasını 3 bin lira para cezasına çevirdi. Mahkemeden sonra yeniden kaymakamlığa müracaat ettik. Evrakları Zonguldak İl Özel İdaresinden çıkartmıştım. Yasal evraklara rağmen evimizi bir türlü yasal hale getiremedik. İmar müdürlüğünden aldığım evrakları imzalamadığı için elektrik abonemi alamıyorum. Mağdur durumdayız." dedi. 

UMUDU YENİ KAYMAKAMDA

Nail Çam, konuyla ilgili olarak ilçeye yeni atanan Kaymakam Nazım Madenoğlu ile görüştüğünü ve haber beklediğini kaydetti.

Öte yandan İl Özel İdare Müdürlüğü yetkilileri, yapılacak olan evin köy yerleşim birimi içerisinde olması durumunda bağlı bulunan köy muhtarının imzası olmadan proje veya diğer çalışmaların yapılamadığını belirtti. 

MUHTAR: KONUŞACAK BİR ŞEY YOK

Nail Çam'ın açtığı davada Abdi köyü muhtarı V.Ü.'nün 'Görevi kötüye kullanmak' suçundan 6 ay ceza aldığı, cezasının 5 aya indirildiği ve bu 5 aylık cezanın 12 eşit taksitte ödenmek üzere para cezasına çarptırıldığı, köy muhtarı V.Ü.'nün kararı temyize gönderdiği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak telefonla görüştüğümüz Abdi Köyü Muhtarı V.Ü., kendisinin konuşacak bir şeyi olmadığını söyledi.Ceyhun,Zonguldak"

MUHTAR KİME GÜVENDİ?

Son zamanlarda İl Genel Meclisi Genel Sekreteri ile yaşadığı bir tartışmayı büyüten Ünsal'ın arkasında Yıllardır Recep Demirtaş'ı görevden almak isteyen bazı İl Genel meclisi Üyelerinin olduğu ileri sürülüyor.

Etiketler; şehit, recep, turan, alaplı,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Ereğli'de DYP İlçe Başkanı Mustafa Danışmaz sosyal medya ile kamuoyuna çağrıda bulundu. Ereğli Devlet Hastanesi'nde
3 gün önce
ereğli de tarih yok ediliyor
5 gün önce
ereğli de tarih yok ediliyor
5 gün önce
Alaplı Muhtarlar
6 gün önce
 
Haber İle ilgili Diğer Fotoğraflar
 
Haber İle ilgili Diğer Videolar