YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

AK PARTİ'DE 2 F,BİR H .DİYALOGSUZLUĞU!!!

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 05 Kasım 2017 Pazar - 00:51:45  - Bu makale 535 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trNe diyor M. Uysal;

Değerli dostum Mustafa Uysal'ın yazısından ana fikir çıkarmaya çalıştım.Amma da ses getirecek bir yazı bu.

Ne diyor M. Uysal;

 

"İstanbul ile başlayan Büyükşehir Belediye Başkanlarının istifasının ardından, Ereğli’nin gündemi oldu Hüseyin Uysal’ın Belediye Başkanlığından istifası. Her köşe başında “ Uysal, Belediye Başkanlığından istifa ediyor” dedikoduları dolaşır oldu." diyor...

Bu yazı hiç kuşkusuz Yazıcıoğulları ile onların ortak oldukları üç beş "çıkar grubunun" işi olsa gerek!" Hatta bu yazı arkasında Hlil Bozkuş 'ta var mı diyecektim ki; İşin mezrası çok farklı!

Ve devam ediyor M.  Uysal; Birileri ile dalga geçiyor. "Böyle zamanlarda dedikodu kazanları hemen kaynar. Keyiften ellerini avuşturanlardan tutun da, gerçekleşirse ben söylemiştim naraları atabilmek her noktaya fiskos yapanlardan geçilmez ortalık! Her ne kadar Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı istemese de, yarın hayalini kurduğu koltuğu tamamen kaybetme riski olanlar da, korkulu rüyalar görmüyor değildir hani!..." Diyerek, algı yapıyor.Kurnazca.  Bu  yazı ve içinde büyük bir mesaj var...


Ve; Adaşına hiciv yaparak; " Kdz.Ereğli’de İş öyle ileriye gitti ki, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın yerine kimin Belediye Başkanı olacağı bile konuşulur olmuş." diye devam eden yazıda , Başkan olarak adı geçenlerden kimler yok.?"  demekle, ağzı sulananlara (!) :

Bakın:"Belediye Encümenini bile CHP’ye kaptıran Ak Partili Meclis Üyelerinden herkes ümidi kesmiş olacak ki, Kayyum olarak Belediye Başkanlığı’na kimin atanacağını konuşuluyor kulislerde." diyerek dalga da geçiyor.

M. Uysal bu bölümde ;"  Bana göre de, Ak Partili Belediye Meclisinden Belediye Başkanı çıkmaz. Kimileri eski vekil Fazlı Erdoğan’ın ismini dillendirirken, kimileri de Haziran ayında emekliliği dolacak olan ve yaptığı mahalle toplantılarında özellikle Ak Partili Belediye Hizmetlerinden vatandaşın memnun olup olmadığını soran Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nu yakıştırıyor Kayyum olarak." Derken, Halil Bozkuş'lu bir Başkan konumunu göz ardı etmesi de düşündürücü geldi bana.Ama vallahi durumdan vazife çıkarmak zor beee)))

İşte M. Uysal burada esas konuya parmak basıyor.Ve olası böyle bir durumdan bahsederek;Vah ki Ak Partime vahh!!! Allah korusun, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın başına gerçekten bir hal gelse, Ak Partili Meclis Üyeleri kendi aralarından bir Belediye Başkanı belirlemekten aciz!!!" Diyerek işin gerçeğini yazıyor...

Çaturoğlu'nun Belediye Başkanına sahip çıkmadığı gibi Genişletilmiş İlçe Divan Toplantısı macerasını öyle hicvetmiş ki, Uysal'ın İstifa etmesi başlığını neden koyduğunu anlamayan aptal demek lazım.!!!

Mustafa, Faruk'un İlçe Başkanı ile oynadığı oyunları(!) şöyle yazıyor;

Hatta Çatıroğlu'nun zor anlar yaşayacağı son bir ayı nasıl ,kimlerle ( Gazeteci yalakaları!) paylaşıp, bu krizi atlatmaya çalışacak ?

Bu başlık sizi aldatır.Ben aldanmıştım)))

M .Uysal:VEKİL ÇATUROĞLUNDAN UYSAL’A SALVOLAR!...

Son yapılan Kdz.Ereğli İlçe istişare toplantısında, Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı açık açık eleştirmesi gündeme damgasını vurdu. Bugüne kadar Belediye Başkanını açık açık eleştirmeyen Vekil Çaturoğlu’nun Başkan Uysal’ı kimseye güvenmemekle suçlaması , kent meydanına Cami yerine ticarethaneler önererek; açık açık Belediye Başkanını eleştirmesi böyle bir zamanda oldukça manidar geldi partililere!!! Belediye Başkanları tam görevlerinden istifa ederken, Vekil Çaturoğlu’nun İlçe İstişare toplantısında Belediye Başkanı Uysal’ı eleştirmekte haklı!

Çünkü,

Kdz.Ereğli’ye Metalürji Fakültesini kurulması için çok çalıştı İlçe Başkanı Fatih Çakırla beraber Vekil Bey, ama Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yer tahsisi yapmadı. Eski hastanenin oraya Üniversite için her türlü ödeneği çıkartmıştı ki Çaturoğlu, yine Hüseyin Uysal imarını onaylamadı! Tersaneler Bölgesini Çaturoğlu tekrar faaliyete geçirmişti ve 7 bin kişi bir ay içinde işe başlayacaktı ki, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tersanecilere işyeri açma ruhsatı vermedi. Vekil Çaturoğlu ile İlçe Başkanı Çakır, Kdz.Ereğli OSB’ye 5 bin kişinin çalışacağı bir fabrika getirmişti ki, Hüseyin Uysal olmaz dedi. Çaturoğlu, Adapazarı-Zonguldak Demiryolu projesini tam faaliyete geçiriyordu ve İlçe Başkanı Fatih Çakır vagon arayışına girmişti ki, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal rayları döşettirmedi. Semt poliklinikleri, Ormanlıya ve Ereğli’ye TOKİ, Çevre yolu gibi birçok eseri Çaturoğlu ve İlçe Başkanı Fatih Çakır Kdz.Ereğli’ye kazandırmasına ramak kalmıştı ki, yine Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tüm hizmetleri engelledi.

Elbette bölge milletvekili olarak, eleştirdiğin kişiden çok daha fazla hizmet getirdin ya Ereğli’ye (!), bu sözler senin hakkın (!) Uysal’ı fetöden biryere koyamazsınız ama! , metal yorulması için Ereğli’ye bir dikili ağacı olmayanlara ”aynaya bir bak!” derler… Hatta işi o kadar ileriye getirirler ki,

“ Dinime dahleden bari müselman olsa…” derler mi derler….

İşin özeti, Faruk Beyin  kendi başkanının elini güçlendirecek hiç bir şey yapmadığını yazıyor Mustafa.Ve diyor ki, Hüseyin, susma.Sende hakkını savun. Savun ve sokakta dik dur.

De ki, "Sayın Faruk Bey,sen hizmet yaptın da ben mi engel oldum!" .

İşte aşağıdaki yazı işin gerçek boyutu.Bana göre Sayın Hüseyin Uysal bu yazıdan vazife çıkarmalı ve Adaşının yazdığı yazıyı 3 kere okuyup hatim indirmeli...?

M.Uysal: "UYSAL KENDİNİ KANDIRIYOR!!!"

Başlığı ile gelecek 1.5 yılda H.Uysal'a da yön haritası çıkarıyor.Ben de ,H.Uysal'a buna benzer şeyleri söyledim .Banın M.Uysal'dan uyandıran o yazı;

Bu kadar dedikodu ve bayrak açma karşısın da, Hüseyin Uysal’a ne demeli?

Rüşvet, yolsuzluk ve disiplinsizlik dedikoduları Belediyede ayyuka çıkmışken üç maymunu oynayan, Ekip kurma becerisi dahi gösteremeyip, herkese gıygıdı yapan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal işte geldin ve gidiyorsun; ama hala kaçak güreşmeye devam ediyorsun. Belediye’de kurduğun mutlu bir azınlıkla bana göre sadece kendisini kandırıyorsun! Bence dedikodu mekanizmasıyla şehri sana yönettirmeye çalışan RANT ve MENFAAT çetelerinden bir an önce kurtul!

Kendine gel, Cesaretli ol. Cesaret; korkularına rağmen harekete geçebilme becerindir. Böyle giderse seni hiç kimse hatırlamayacak. Kırgızistan Atasözünde dediği gibi, “ Yiğit ölse adı kalır, korkak ölse nesi kalır”

İlçe İştişare toplantısında seni eleştirenlere söz alıp, bir cevap verme becerisini bile gösteremiyorsun. Sana kavga etme aklını verenler bu kaos ortamından beslenenlerdir. Hakkını savunmak, şehri emine yakışır bir lider gibi hareket etmek kavga etmek demek değildir. Haziruna dönüp, ” Bana öyle bir Belediye meclis listesi yapmışsınız ki, Bir tane mimar, bir tane inşaat mühendisi yok. Bu meclisi yapanlar, Belediyeyi kazanacağımıza inanmayanlardır.Bu meclisi yapanlar Ak Parti’yi Ereğli’de bitirmeyi hedefleyenlerdir. Beni eleştiren İlçe Başkanı, beni eleştiren Milletvekilleri şehrimize bir hizmet getirdiler de ben mi engel oldum. Ben en azından bu meclise rağmen, bu teşkilata rağmen hizmet üretmek için çabalıyorum. Siz ne yapıyorsunuz? Bugün benim görevden alınacağım dedikodularını pompalayan FETÖ ' cüler utanmadan kendilerine bakmıyor.” Diyemiyorsun!

Size daha öncede dediğim gibi, kavga etmeyeceğim demek bu şehri kaosa sokar . Yine ikaz ediyorum, kavga etmen gereken yerde kavga et.Masaya vurman gereken yerde masaya vur. Ama her zaman yaptığın gibi çok konuşup, hiçbir şey anlatmama hastalığından kurtul! Birilerinin yalan ve yanlış dolduruşlarıyla birilerine ellerini cebinden çıkart demek, liderlik değil, acizliktir. Sana bu hedefleri gösteren yalancı ve yalak takımını biran önce değiştir. Yine ikaz ediyorum, silkelenip kendine gelmen için hala vakit geç değil. Yola çıktıklarını, yolda bulduklarınla değiştirmek kimseye fayda getirmediği gibi sana da getirmeyecek. Çevrendeki üç  beş menfaat ve yalaka takımı zarar görecek diye kendini bu şehre güldürme!" Diyerek te Uysal'a ciddi savunma mekanizması sunuyor...

Ve Uysal' soyadı adaşına  çok güzel anekdot ile; 

Unutma;

“Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme getirir….”

Hayatı ciddiye alan ,işinin ehli olan gerçeklerle yüzleşmeden kaçmaz!

Sayın H.Uysal, gerek benim, gerekse M.Uysal'ın uyarılarına kulak verir. Ya da vermez.O artık bizim sorunumuz değil.

Ben AKP'li Başkanı değil, Ereğli'yi düşünüyorum.

Ereğli' ye ,Alaplı'ya bir çivi çakmayan vekilimiz içinde aynı hasasiyet içinde olduğumuzdan (!) uyarıcı olmaya çalışyoruz.

Biz, birileri gibi gölge kullanarak, "çıkar sağlamayız!" Bunların da farkındayız.

Vekilin özel habercileri(!) Para akıtttıkları yarın Halil Beye de ,başka başkana da giderler.Bunu zaman gösterecek!!!

 

Yarın Keşke demeyin!

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: