EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

ALAPLI TEKİN İLE İFTİHAR ETTİ

ALAPLI TEKİN İLE İFTİHAR ETTİ
Gündem - 14.07.2015 Salı 02:38  - Bu haber 675 kere okundu.
Yaklaşık 2000 kişinin katıldığı İftar yoğun ilgi gördü. Tekin büyük dualar alırken, Halk;” Bu başkan bizim yıllardır özlediğimiz başkanmış” dedi.
 Yaklaşık 2000 kişinin katıldığı İftar yoğun ilgi gördü. Tekin büyük dualar alırken, Halk;” Bu başkan bizim yıllardır özlediğimiz başkanmış” dedi.

Haber:Mehmet Öztürk

 

Alaplı  Belediye Başkanı Nuri Tekin tarafından düzenlenen iftarda izdiham yaşandı.Yoğun ilgi yemek sorunu yaşanmasına neden oldu.Ancak halk memnun ayrıldı.

 

Alaplı Cumhuriyet Caddesi’nde yaklaşık 300 metre uzunluğunda 2000’den fazla  kişinin oturabileceği masalar kuruldu.

 

Yemek dağıtımında izdiham yaşanınca, zaman zaman Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in de servis yaptı... Bu sırada iki ayrı araçtan yapılan yemek dağıtımında ise izdiham yaşandı. Plastik kaplara konulan yemekler sırasında vatandaşlar adeta bir birini ezdi... Masalarda yer bulamayan vatandaşlar, alandaki oturma gruplarında, çeşme başındaki taburelerde iftarını açtı. Bazı gazetecilerin de oruçlarını ayakta açtıkları gözlendi. Akşam ezanının okunmasına rağmen iftar topunun atılmasına rağmen yemek dağıtımı devam etti. Yer bulamayan misafirlere Bazı Lokantalara talimat veren Nuri Tekin açıkta kimsenin kalmamasına özen gösterdi.

 

Bu yıl İlk defa verilen iftar nedeniyle izdiham yaşandığını belirten Tekin, şöyle dedi:

 

“Benim ilk iftarım. Bu kadar Kalabalık olacağını beklemiyordum. Bu sebeple Kalabalık olduğu için ben de vatandaşa yemek servisi yaptım. Sanıyorum 2000 kişiye yemek dağıtımı yapıldı. İleriki senelerde bu yıla oranla daha kalabalık olacağız. Âmâ önlemini ona göre alacağım. Bu vesileyle; Vatandaşlarımızın Kadir Gecesi’ni ve önümüzdeki Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.”

 

İftara ; Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Milletvekili Ünal Demirtaş Eski CHP ,Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, eski CHP İl Başkanı Halil Furat, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Alaplı İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, CHP’li Ereğli ve Alaplı yöneticileri, eski İl Genel Meclis Üyesi Muhammet Arslan ile kalabalık vatandaş katıldı.

İftara Katılan halkın çoğu; “Biz yıllarca böyle etkinlik, çalışma görmedik. Nuri başkanın sahil çalışması artık gelecek düşüncemizi de pekiştirdi.Bu genç insana allah yolunu açık etsin” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

 

 

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: