EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

AV. ÜNAL ADAY OLMAYACAKLAR LİSTESİNDE!

AV. ÜNAL  ADAY  OLMAYACAKLAR  LİSTESİNDE!
Gündem - 01.08.2015 Cumartesi 20:40  - Bu haber 1294 kere okundu.
GÖKÇEK ‘E GÖRE DEMİRTAŞ ADAY OLAMAYACAK
 GÖKÇEK ‘E GÖRE DEMİRTAŞ ADAY OLAMAYACAK

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, olası bir erken seçimde CHP'nin ön seçim metodunu terk ederek milletvekili adayları listesinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılacağını iddia etti.

Daha önce Halkpostası ve Medya67 Gazetemizde yaptığımız haberlerde Av. Ünal’ın şansı olmayacağı öngörümüze adeta destek açıklama olarak, Melih GÖKÇEK tarafından Ankara’ya Bomba etkisi yapan bu açıklama da açıklanan isimler şöyle:

 

Gökçe, tasfiye edilecek isimleri de açıkladı.

 

İşte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tasfiye etmeyi düşündüğü o CHP'li isimler:

 

ADANA; Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer

ANTALYA: Deniz Baykal,

AYDIN: Metin Lütfi Baydar

BİLECİK: Yaşar Tüzün

BOLU: Tanju Özcan

ESKİŞEHİR: Utku Çakırözer

HATAY: Hilmi Yarayıcı

ISPARTA: İrfan Bakır

İSTANBUL: Gamze İlgezdi, Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal, Ali Özcan İlhan Cihaner, Murat Özçelik

İZMİR: Tacettin Bayır, Musa Çam, Eren Erden, Tuncay Özkan, Zekeriya Temizel, Aytunç Çıray Kamil Okyay Sındır, Mustafa Ali Balbay, Ali Engin

KIRKLARELİ: Vecdi Gündoğdu

KOCAELİ: Tahsin Tarhan

KONYA: Mustafa Hüsnü Bozkurt

MERSİN: Durmuş Fikri Sağlar

MUĞLA: Ömer Suha Algan, Nurettin Demir

SİVAS: Ali Akyıldız

TOKAT: Orhan Düzgün

TRABZON: Haluk Pekşen

YALOVA: Muharrem İnce

ZONGULDAK: Şerafettin Turpçu ya da Ünal Demirtaş

 

HDP'YE SESLENDİ

 

Konuşmasında HDP'li milletvekillerine de seslenen Gökçek, AK Parti döneminde istenilen hakların tamamının alındığını söyledi. Kürtçe savunma hakkı, Kürtçe kurs, Kürtçe isim hakkı, Kürtçe televizyon ve radyo kurma gibi hakların verildiğini dile getiren Gökçek, 'Ne istediniz de almadınız, bir tek toprak alamadınız onu da kanla aldık ancak kanla alırsınız. Bu vatan bizim vatanımız Türkiye Cumhuriyeti'nin her karış toprağı bu ülkede yaşayan her insanın hakkı. senin, ötekinin hakkı değil hepimizin müşterek hakkı. Alamazsın, verilmesini düşünme demokrasi adına yola geleceksiniz diye bir takım şeyler verildi. ' dedi.

 

"ERKEKÇE DEĞİL ETEK GİYEREK YAPARSIN"

 

PKK'nın Türkiye Cumhuriyeti devleti ile baş edemeyeceğini de dile getiren Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Seçimden sonra da 'böyle baskılar yapacak olursanız bu devlet bunun cevabını verir' diye seçimden önce söyledim. Hatta silahları gösterdim. Türkiye Cumhuriyete eski Türkiye Cumhuriyeti değil, teknoloji eski teknoloji değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin AK Parti iktidara gelmeden önceki gücüyle bugünkü askeri gücü ile mukayese yapmak mümkün değil. PKK aklına şunu koymalı; 'biz silahla artık bir şey yapamayız.' Ne yaparsın kalleşçe gider ya bir polis ya da bir binbaşıyı şehit edersin. O da erkekçe değil etek giyerek yaparsın, mertçe çıkıp vuruşarak değil. Beni de vurabilirler, bitmez ki bu 77 milyonun 70 milyonu bu işe karşı. 70 milyonu bitiremezsin."

 

 

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: