EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

BELEDİYEDE İMAR RANTI İSTİFASI MI?

BELEDİYEDE İMAR RANTI İSTİFASI MI?
Siyaset - 01.07.2015 Çarşamba 12:29  - Bu haber 1127 kere okundu.
Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi'nin Haziran ayı ilk toplantısı
 Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi'nin Haziran ayı ilk toplantısı gerçekleştirildi. Meclisin resmi oturumunda AK Parti Grubu Sözcüsü ve Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan, İmar Komisyonundan Yusuf Kalay ve Eyüp Karaarslan'ın istifa ettiğini duyurdu.

 

Belediye başkanının şoke olduğu istifa dilekçelerinde, "gördüğüm lüzum üzerime" ifadelerinin yer aldığı duyuruldu. Başkan

toplantıya ara vererek Kısa süreli yaşanan şaşkınlığın hemen ardından Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, '5 dakikalık ara' istedi.

 

AK Partili Meclis Üyeleri arada bir araya geldi ve değerlendirmede bulundu. Daha sonra ise AK Parti Grubu Halil Bozkuş ve Salih Kumaş'ı istifa eden Kalay ve Karaarslan'ın yerine görevlendirdi, meclis üyelerinin oy çokluğu ile de öneri kabul edildi.

BU İSTİFA NEDEN?

Ereğli’nin yeni İmar planlarında hangi iş adamlarının,belediye Meclis Üyelerinin yeri var?

Yıllardır ilk defa yaşanan bir ilk olarak belediye tarihine geçecek olayın yakında kokuları etrafa yayılması bekleniyor.

 

 

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Alaplı İlçesi Çay Köyüne bağlı Sarıkadı Mahallesinde oturan vatandaşlar fındık fiyatlarını fındıklarını yakarak protesto ettiler.
10 gün önce
Alaplı'nın Yağışlı köyünde yaşayan
10 gün önce
Ereğli Belediyesi Yılmaz Madencilik'e satış kararı aldığı yere (mahlle arasına ) Beton Santrali yapma kararı meclisten de geçecek mi?
10 gün önce
Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi Eski binasının olduğu yere 4 Yıllık Fakülte yapılması kararı
12 gün önce