YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

BU VURGUNLARA KİM DUR DİYECEK?

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 13 Ağustos 2017 Pazar - 17:28:55  - Bu makale 944 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trŞimdi tüm gözler Uysal'larda! Biri Ereğli'de,diğeri taaa Alanya'da.

Şimdi tüm gözler Uysal'larda!

Biri Ereğli'de,diğeri taaa Alanya'da.

Çok ciddi konular var. Ereğli'de yaşanan 18. madde vurgunu bakın nasıl işliyormuş.

 

Biz Ereğli olarak algı yapıyoruz ancak ,başka ilçe ise sorun yok!

 

Mesela Mustafa Uysal'ın yazdığı" Hanımağa 2 " başlıklı yazı sizce garip değil mi?

Nasıl bir sistem bu?

Bana göre Uysal Ereğli'yi yazmış gibi , Uysal ,ciddi belgelere kadar ulaşıp  işi sıkı tutmaya kararlı.Baksanıza, Ereğli' de Kız Kuran Kursunda vurguna onun sayesinde değindim.

Başkanın( Dini vecibeleri yerine getirmek isteyen Hacıları Hacca götüren Halil İbrahim Demirbaş'ın Oğlu!) beni güpegündüz tehdit etti.

 

Şimdi ben Ereğli'ye ciddi iki mesaj vereceğim.

Ereğli'yi talan edenlere karşı duracak Başta Kaymakam beye,yürekli Hakimlere,Savcılara,Emniyet Müdürüne...

Onların Hükümet korkuları içinde olmadan gerçekleri izlemesi gerektiği konusunda Cumhurbaşkanının son açıklamalarına binaen yürekli olun! demek istiyorum...

 

Ereğli'de Belediye içinde ve dışında neler olduğunu saptamak için müneccim olmaya gerek var mı?

 

Mustafa Uysal yazıyor.

Mesaj veriyor.

Ereğli'den başka yerde "HANIMAĞA KİM VAR?"

Varsa eğer  bu yazı nereyi kastediyor merakımdan sayın uysal'ı uyarmak düşüncesindeyim.

Sayın Başkan Hüseyin Uysal'ı defalarca uyaranlardan biriyim ben...

Ancak , çarkın dişlileri arasında olmalı ki, tüm uyarılara kulak tıkaması  onun bu çarkın başı olarak anılmasına neden oluyor!

 

Ereğli'de Facebook sayfamda Grup kurmuştum; Adı: "KORKU İMPARATORLARI"

Bu da gerçek olmuş baksanıza!

Uysal;

"Kısacası görünmeyen bir korku imparatorluğu inşa etmişler diye aklımdan geçirirken, O zaman yasa ve yetki olarak sıkıntınızda yoksa, bu tezgaha herkes girer? Mesela Belediye Başkanı, çok rahat bu tezgahın içinde olmaz mı? O zaman bu işi yöneten sen istediğin kadarını alırsın kimin haberi olacak ki? Diğerlerine az verirsin olur biter ! diye cümlemi tamamlamamıştım ki, sözümü keserek;

“Elbette bu ekibin içine herkes girmek için can atar. Bizim Belediye Başkanı bu alış verişe kesinlikle kendisi girmez. Ama eski işinden dolayı bu para alma işlerini bildiği için, karışmaz. Ama çok kurnazdır, tüm kilit noktalarda kuşları vardır. Ne olup bitiyor hepsini takip eder. Baştan değildi ama şimdi uçan kuştan haberi olur. Daha ileri konuşturma beni bu konuda… O düzeni sonra anlatırım ama, Başkan, her şeyden habersizi oynar. Eğer payda düşme veya sıkıntı olursa kendisine gelen ikaza göre bize ikaz verir. Bir bakarsın yetkilerimizi kısıtlar, görevden alınacağımızı piyasaya yayar. Yani bize derki hareketlerinize dikkat edin, uyarır yani... İnsanlar ona bazen şikayete gider, hiçbir şeyden habersiz gibi insanları dinler, onların gazını alır. Bazen belgen var mı? İspatlayabilir misin? Gibi yoklama çeker şikayetçilere, Olayın vahametini öğrenir. Bizde ona göre eksik yerlerimizi kapatırız. Diyorsa Hanım ağa, bu işin sırrı da çözümlenmek üzeredir.

Ereğli'ye benzeyen bu yerde isimler de çok tanıdık.Hatta haritacılar, müteahhitler!!!  İş adamları!

Ne tesadüf değil mi)))

Ereğli Belediyesini kurgulayan kuş.

Kuşu kafese koyan Candan dostu.

Kafesin her yerini telle ören müteahhitler ve AK Günlerin habercileri,avukatları,Din adamları!!!

Hanım ağaya Mustafa çarkın işleyişini soruyor.
Nasıl işliyor sistem? Diye;

Hanım ağa "Abi bu işler bu kadar basit değil. Ben oturduğum koltuğa atanmadan önce, oyun kurucu ile pazarlık yaptım. Zaten ekonomik olarak tek kurtuluşum buydu. Sağ olsun bana o süreçte ekonomik destek de verdi. Öyle koltuğa oturmak veya o koltukta uzun süre kalmak kolay değil. Onun istemediği insanların işini genelde ben bozarım. İşlerini ben engellerim. Eğer bir müteahhit onun çıkarlarına ters bir şey yaparsa hemen açığını bulup cezaları yapıştırırım. Ruhsatları çıkmaz, işlerini engellerim. Onun ise bu işlerde hiç adı geçmez. Kötü kişi ben olurum. Bu iş böyle kazan kazan yani. Oda bana yol verir. Belediyede bu sıkıntıları yaşayanlar ise hemen koşa koşa onun yanına gider. İşlerini ona çözdürmek için. Böylelikle varagel kurulmuş olur Kaldı ki, oyun kurucuyu bizim meclis üyelerinin büyük bir çoğunluğu sevmez. Adam o kadar zeki ki, aynı partiden meclis üyesi olanların işini bile bozdurur. Başkanla onları karşı karşıya getirir.

 Tabi her şeyden haberdar olduğumuz için bizim hiçbir şeyden haberimiz yokmuş gibi, o olaylarla ilgili onu destekler yorumlar yaparız! Başkana ki ikna olsun. Ama olaya baktığında hiçbir şeyden haberi yoktur. Zaten bu kadar zeki bir yapılanma olmazsa çuvallarız. Belediyede her birimde neredeyse kendine yakın ekibi var. Onun haberi olmadan kuş uçmaz. O kadar konusunda iyidir ki, beni bile zaman zaman çek ettirir."

Peki, bu kadar olay yapıyorsunuz. Tekrar Başkan aday olduğunda ya sizi tekrar Meclise yazmazsa, veya yerine gelecek olan kişi sizi meclise yazmazsa o zaman ne yapacaksınız?

"Şimdi abi, öyle bir risk her zaman var. O nedenle biz seçimlere 1 yıl kala bu işleri hızlandırırız. Kimlerin ne kadar imar vs işleri varsa onları görürüz. 18. Madde uygulamasını bitiririz. O uygulamadan çok büyük ve çok ciddi parayı toplarız zaten.

Biz son bir yılda bu tür kaynakların akarlarını hep toplarız. Zaten tekrar seçilmeme veya yönetimi kazanamama riskine karşı ben geleceğimi kurtaracak Hizmet Bedelini toplarım. Çünkü tekrar seçilmeme şansı var. Zaten Başkan o sürece girince beni görevden alamaz. O riske hiç giremez. Başkan adayı değişirse, Belediyede o kadar Teşkilatın işlerini gördüm. Onların işini benden iyi görecek ve olaya hakim birini nerden bulacaklar. Merak etme, Başkan değişse de beni tekrar meclise yazarlar. Ben o kadar süre meclise nasıl girdim zannediyorsun, Giden ağam, gelen paşam ben tezgahımın görüldüğüne bakarım… “ derken cep telefonu çaldı ablanın ve izin isteyerek masadan kalktı.

Ben şaşkınlık içinde arkadaşımla laflamaya başladım ki, arkadaş lavobaya gitmek için masadan kalktı. Bende masadaki ODTÜ mezunu mühendisle baş başa kaldım. Hemen fırsatı değerlendirerek, yaa hem ODTÜ mezunusun hemde İşçi kadrosundasın. Memur olmak daha iyi değimli diye sordum.

“ Niye memur olayım ki, demin anlatılan sistemin büyük bir çoğunluğunu ben organize ediyorum. İmza sorumluluğum yok. Genelde alınan paralardan kendime düşen kısmını hemen alırım. Mevzuata tam hakimim. Tüm entrikalı işleri bilirim. Eğer bu işleri yürütecek iseler bana mecburlar. Yani başkan değişse ben asla değişmem. Şuan bizim şehirde bu işlerde en çok konuşulan ve piyasası olan benim. Eğer birinin sıkıntılı ve problemli işi var ise, önce beni bulur. Ben yol gösteririm. Bir kişinin böyle namı olması da kolay değil. Bununda bir bedeli var. Bak ben daha önce birilerinin gözüne battım. Mecburen Başkan ve ekibi benim göz önünden kaybolmamı istedi. Düşünsene aynı kurumda ben Başkanlık katına çıkmamaya özen gösteriyorum. Bir iş olursa Başkan Yardımcısı yanıma geliyor. Öyle beni harcamak kolay değil. Kimin ne iş yaptırdığını, kimin kimden ne aldığını en iyi ben bilirim. Hani uçaklarda kara kutu var ya, işte Belediyedeki bu çarkın kara kutusu benim. Belediyede hangi yetkide olursa olsun, akçeli işi olan kişi beni bulmak zorunda. Çünkü bu işleri mevzuata uydurabilmek için tecrübe ve zeka, saha hakimiyeti ve mevzuata hakimiyet lazım. Buda bende var. Eğer bu akçeli işlerde alttaki birinin adı kullanılmaz ise, ya Başkanın, yada Başkan Yardımcısının ismi kullanılması lazım. Buda üsttekilerin işine gelmez. Onun için genelde hedef ben olurum. Siyasiler kendilerini kurtarmak için bile beni günah keçisi yaparlar. Ama beni asla gözden çıkartmaya maçaları yemez. ”

Kim bu ODDÜ'lü Er......mı?

Yahu kim bunlar?

Ereğli için ne kadar acı bir tablo.Sayın Hüseyin Uysal, bu yazıyı Almanya'ya bir almana okutun,konunun geçtiği ilçe Ereğli der!

 

Peki senin etrafında dönen dolaplardan hiç mi haberin yok?

Mesela, şu Yazıda adı geçen Müteahhitler ile Belediye Meclis Üyelerinin sana komplo kurduğunu sana ben söylemedim mi?

Yani pes yaaaa...

Allah adını anmayın beyler.

Bakın burada bu ilçenin adı ve belediyede 18. madde çarkının muhatapları da var?

Diyor ki Mustafa Uysal,Sayın başkan bu isimlere dikkat et...

İşte Hanım ağanın ağzından yazılan o yazı:"Başlarda çok bocalama oldu. Başlarda ben rahattım ama insanlar bu tür işlerde çabuk uyanır. Hatta direk benim üstüme oynadılar. Ramazanda çok güzel bir Harikalar kumpanyası kurmuştum. Adam işi aldı ama bu hizmet bedeli çabuk patladı!

Dönemin milletvekili olaya müdahil oldu (Erccc) ve Başkan o zaman bu kumpanyanın para kazanacağı mecraları kısıtladı. Bu sefer hizmet bedelini aldığımız adamla birbirimize girdik.

Ha şu panayır davası mı ki bu!!

Bu alınan Hizmet bedelini bölüşmek isteyen meclis üyesi üzerime geldi. (Aaaa Yu....) şimdi nerde?

Bir sürü dosya, şikayet vs. Çok zor bir dönemdi. Ama oradan aklımı kullanarak şimdilik yırttım. Mahkeme süreci devam ediyor ama Başkan, Allah için bana sahip çıktı. Yoksa çoktan gitmiştim.))) diyor hanım ağa...

Zaten bu sistemi kontrol eden başka bir Belediye Meclis Üyesi var. Tüm organizasyon onun elinden geçer. O kimi ve neyi isterse çözdürür veya yokuş yaptırır. Elbette Mühendisler, Mimarlar, Haritacılar belli. Öyle bu işlerde Türk filmi Mal çakoğlu gibi, Net firmalar olmalı ki Duraktan hedefe gidebilelim. Ekip işi, Irmak gibi akıp, Falım cikletten çıkan Ak Yıldız'ın ufağı kİsmet gibi olmalı ki, bizim düzeneğimiz ortaya çıkmasın ve işler yürüsün." derken yüz ifadem değişmiş olacak ki, " Yani güveneceğimiz ve bize yanlış yapmayan firmalar ve kişiler olmalı diye" altını bir daha çizdi.

Bari Uysal'ın Uysal'a sorduğu bu yazılara dikkat eden bir yiğit çıksa!!!

Yoksa Ereğli Talan olacak!

Hiç unutmam, eskiden derdik; "Posbıyık giderse Ereğli talan olur." diye.

Yazıklar olsun bu memleketin insanının kanını emen sülüklere.Hesabımız bitmeyecek!

Kurduğunuz düzenin pislikleri ile yaşayacaksınız!

100 Daireniz olacak .Size insan diyecekler!

Paranıza tapacaklar !

Sayın Hüseyin Uysal, bu yazının muhatabı olmasanız da, yukarıda adı geçen Ereğlili Meclis üyeleri ve iş adamları! Bunu anlamamak için kör,sağır ve salak olmak gerek.

İnşallah tilki gibi kurnazlık yapıp, tavuk avına devam etmezsin!

 

CHP'li AKP yandaşları siz uyuyun.

Tabii mimar başkanınız var?

 

Tabii, rüşvetin belgesi mi olur canım?

 

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: