EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

CANDAN AKP'DEN ADAY DEĞİL Mİ?

CANDAN AKP'DEN ADAY DEĞİL Mİ?
Gündem - 21.08.2018 Salı 13:39  - Bu haber 815 kere okundu.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın, CHP'ye neden geçtiği gerçeğini canlı yayında açıklayan Candan

Ereğli 'den Milletvekili olarak seçildikten sonra Belediye başkanlığı için aday olmaya çalışan Ercan Candan Gülüç Belediye Başkanını AK PARTİYE geçirmek için kamuoyunu şaşırtan açıklama yaptı.

AK Parti Zonguldak önceki dönem milletvekili Prof.Dr. Ercan Candan, Şenol Azman'ın hazırlayıp sunduğu Karatren programında, 4,5 yıl aradan sonra Gülüç yerel seçimlerdeki gerçeği gün yüzüne çıkardı..

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın, CHP'ye neden geçtiği gerçeğini canlı yayında açıklayan Candan, "Ben Gökhan'ı AK Parti'den aday yapmak istedim. Ama beldeler için yetki o dönem İlçe Başkanlıklarına verilmişti ve sonuç ortada", dedi.

"GÖKHAN, ZORAKİ CHP'YE GEÇTİ!.."

Konuyla ilgili Candan şöyle konuştu:

"Gökhan'ı oldukça başarılı bulunuyorum. Ben Gökhan'ın AK Parti'den belediye başkanı olmasını istemiştim. Fakat o zaman beldelerdeki belediye başkanlıkları yetkisini ilçe başkanlıklarına bıraktılar. Yani kimin belediye başkanı adayı olup-olmayacağına Ereğli ilçe başkanı tayin etti. İlçe Başkanının da kimi aday gösterdiğini gördünüz. Kendi yerine ilçe başkanlığından ayrıldığı zaman da yine kimi koyduğunu gördünüz. Orada benim yetkim olsaydı milletvekili olarak; ben gökhan'ın bizim partiden yani AK Parti'den belediye başkanı adayı olmasını canı gönülden destekliyordum. Yani Gökhan'a Gülüç'te haksızlık mı edildi?.. Evet haksızlık edildi. O çocuk ortada seviliyordu. Zoraki CHP'yi gitti ve başarılı oldu. Peki o zaman kim haklı, kim haksız? ve ben onu CHP'li diye ayırt etmedim. Seçim sonrası her türlü işinde yardımcı olmaya çalıştım", dedi.

EREĞLİ ŞAŞKIN

Milletvekilliği döneminde Hüseyin Uysal'ın Belediye Başkanı olması konusunda etkili olan Candan, son açıklamasıyla CHP'nin kaybettiği seçim sürecini açıklamadı!

Ereğli' ye en yakın köyden saat 24.00'e kadar gelmeyen sandıklar konusunda CHP'nin itirazının da şaibeli olduğu haberlerinin ,bugün tekrar tartışmaya açılmasına neden olan Candan 'ın gelişen süreçte daha ciddi açıklamalar yapması bekleniyor.

CANDAN UYSAL'IN KARŞISINA NEDEN ÇIKIYOR?

5 yIL milletvekilliği yapan Ercan Candan'ın uzun zamandır sessiz kalıp, seçimlere 6 ay kala ortaya çıkması AK PARTİ içinde farklı gelişmelere neden olurken, Fatih Çakır'ın bu açıklamalara nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

 

Etiketler; ereğli, alaplı, köy, su,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Ereğli'de DYP İlçe Başkanı Mustafa Danışmaz sosyal medya ile kamuoyuna çağrıda bulundu. Ereğli Devlet Hastanesi'nde
3 gün önce
ereğli de tarih yok ediliyor
5 gün önce
ereğli de tarih yok ediliyor
5 gün önce
Alaplı Muhtarlar
6 gün önce