EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

CELİL UZUN’DAN CHP'YE HEMEN YANIT

CELİL UZUN’DAN CHP'YE HEMEN YANIT
Gündem - 17.01.2019 Perşembe 10:11  - Bu haber 364 kere okundu.
Alaplı

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun ,CHP' ye acil cevap verdi.Her  hafta bir proje sözü verdi ,her telefon görüşmesiyle bir proje açıklayacağını söyledi. Uzun, “Bugün üç telefon görüşme sonucunda Alaplı’ya üç proje kazandırdım” dedi. 


AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun İlçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi


"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle bir Lokanta’da düzenlenen akşam yemekli basın toplantıda konuşan ve kendine yönelik eleştirilere olduğunu ve CHP Parti İlçe Başkanı Hüseyin Tosun’un hakkımızda konuşan konulara açıklama gereği duyduğunu söyledi.

 

Uzun yaptığı açıklamada, ,şunları söyledi..” Bu zaman kadar hep böyle oldu.konuşulmayan söylenmeyen kelimeleri sanki söylenmiş, sanki konuşulmuş gibi vatandaşımıza aktarma kabiliyetleri var.sanki bir cımbızla bir kelimeyi çıkartarak diğerlerini es geçerek bunun üzerine politika yaparak konusunda Genel Başkanları gibi uzman olmuşlar .

Genel Başkanları böyle olunca Belediye Başkanları, İlçe Başkanlarına sirayet ediyor.Biz bu gibi söylemlere takılmıyoruz.onlarda bizim insanımız ve arkadaşlarımız.birbirimizle oturup ve selam veriyoruz. Seçime girip mücadele edeceğimiz arkadaşlarımız.Alaplı Halkına buradan şunu söylemek istiyorum."ağır konuşmak istemiyorum!"  Bazı insanlar yanlış anlayabiliyorlar.tamamen yanlış bilgilerle, Alaplı halkını tekrar politize etme peşinde . "Buna çok üzülüyorum. Ben konuşmamın sonuna kadar arkasındayım...Orada bana söylenen şu, ben Belediye Başkanını bir telefonla tehdit etmişim Bir telefonla görevden aldırırmışım.! Hiç konuşmadığım  halde... Bu söylenmiş.ondan önceki cümleleri es geçmişler.Ne demişim ben o cümlelerde tekrarlayayım,Ben Nuri Kardeşimi çok severim. Niye bunu kimse söylemiyor , demişim mi. Evet bunu söylemişim.neden bunu kimse söylemiyor.Nuri Kardeşimle aramız çok iyidir. Bunu da demişim. Ve selamlaşmıyoruz sohbet ederiz. Bunları dedim mi, dedim.ben teşkilatımızı topladım ve arkadaşlarıma şunu söyledim."Nuri Tekin ve diğer Belediye Başkan adaylarımız konusunda sakın olumsuz  bir yoruma müsaade etmiyoruz.olumsuz yorumlar yapmayacaksınız."biz onlar gibi davranamayız.sadece kendimizi anlatacağız.Orada hakkımızda yanlış beyanları sadece düzelteceğiz.dedim.

 

 Cümle bu.ama Nuri Kardeşim tam tersi sanki biz ikimiz karşılıklı biz Ak partiden O CHP’den , MHP’den DSP’den adayımız var, sanki bunları es geçmişiz ki,hedefimiz ve seçmenimizi , bizim arkadaşlarımızı , Esnafımızı , Müteahhitlerimizi , Gazeteci arkadaşlarımızı, ve Alaplı Belediyesinde kendi çalışan insanları çok üzmüşler....Şimdi bunlara kimse cevap vermediği ve veremediği için daha doğrusu söylüyorum.hani kendisi diyor ya,”İlçe Başkanımız biz Alaplı’da kol kola gezerdik.”  Tamam;" siz herkesi sindirmişiniz.adamlar ne yapsınlar.size kimse cevap veremiyor ki....Sizi gördükleri anda sizden korkuyorlar.!"

 Biz şimdi Alaplı halkına yarasına merhem olmak için çalıştık.Alaplı halkına dedik ki,siz yalnız insanlar değilsiniz.sizi dertlenen insanlar da var.İlçe teşkilatı ve Milletvekilleri var. neden korkuyorsunuz.belediye sizi tehdit ediyorsa, "Belediye üstünde Devlet var ." Dedik.örneklerini verdik.Ben buradan Nuri Tekin kardeşime , Kardeşim diyorum.hala arayıp tebrik etmedi."diye konuştu.


Uzun, yaptığı konuşmasında Alaplı’nın sahibi sanki Nuri Tekin olduğunu değinerek;  " Frensiz bir araba "Örneklemesi yaparak,. "Bu kadar çok Alaplı’yı çok seviyordunuz,neden 15 Temmuz gecesi neredeydiniz?"  diye konuştu.


Yerli yabancı konusuna değinen Uzun,bazı kalemşorlar "Alaplı halkına Rum Pontusa mı  teslim edeceğiz." Diye duyduklarını söyledi,Sözlerine şöyle devam eden Uzun, ”buna siz ne cevap verirsiniz. Arkadaşlar biz Rum Pontus’muyuz.biz Rum Pontus insanları kovan insanlarıyız.Biz Fatih Sultan’ın torunlarıyız.ama o akşam gördünüz kim Rum Pontus , adamlar Bizans elbiselerini giyerek, O insanlar Taksime giderek gezi olaylarını yaptılar.

bunların hepsinin üzerinde Bizans elbiseleri vardı.CHP’liler 1453 yılında asıl zülüm başladığı yazdı.Rum Pondus’muş.! Rum Pontusu destekleyen kim?. sayın Nuri tekin sen bunlardan hangisine bir şey söyledin.sonra algı ve mağduriyet edebiyatı yapıyorsun." Diyerek 15 Temmuz vurgusu yaptı.

15 Temmuzda neredeydin.ayrıca İlçe Başkanı Tosun’a buradan sesleniyorum,güzel laf söylemiş.demiş ki,Celil Uzun O telefonu Alaplı için açsaydı demiş.

 

Ben Alaplı için binlerce telefon açtım , aklın başına gelsin.vatandaşlara bunları anlat.bu lafın üzerine bugün yine telefon açtım." Hastanemiz tamam,Millet vekilleriz sağlık Bakanı ile görüşerek işi ayarladılar...ikinci telefon aradığımızda Gölet işi de tamam.DSİ Genel Müdürlüğünde tamam.Nuri bey , sen bunları yapabilir miydin.?" CHP İlçe Başkanı sen bunları yapabilir miydin.bir telefon görüşmemizde Orman Bakanlığı ile Orman Lojmanını aldık.bu hizmet değimli Alaplı’ya.birer telefonla işimizi yaptık

 

CHP ilçe Başkanı cevap ver.bunların hepsini Alaplı için Açtık.ben sizin sıkıntılarınız anlıyorum.arkadaşlar burada at oynatacaklar.ben şimdi İlçe Başkanımla teşkilatımı ayarladım ve dimdik ayaktalar.ve hepsine güven geldi.vatandaşa da güven geldi.çünkü Alaplı öyle baskı zülüm içindeydik.kimse ses çıkartamıyordu. Diye konuştu.
Alaplı Belediyesinden en az 70 kişi kendilerini  aradığını," sağ ol Başkan , önümüze su serptin."  Diye aradıklarına değinen Uzun, "bu insanların zülüm altında oldukları için"  kendilerini aradıklarını söyledi. 
AK Parti Alaplı Belediye Başkan adayı Celil Uzun konuşmasına şöyle devam etti:”Gene yanlış yorumlanmasın,diğer belediye Başkanlarımızla dahil ben ve Nuri tekin ile vatandaşlarımızı üzmeden bir açık oturum yapabiliriz.bütün halkı kapalı salonuna toplarız veya başka yere,buyursunlar.bu kadar başarılısınız.vatandaşı  çağıralım... Oraya.Bütün Alaplı halkı gelsin.evlere bile gitmeyelim kimseyi rahatsız etmeyelim. Bu hodri meydan değil, sadece benim görüşüm.başarılı olduğunuz söylüyorsunuz buyurun,ben açığım.diye konuşmasını tamamladı.

Etiketler; ,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: