YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

CHP 'Yİ BÖLEN KİM?

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 13 Kasım 2018 Salı - 00:45:18  - Bu makale 939 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trCHP'de son 4 yıldır yaşanan çöküşün mimarı kim?

CHP'de son 4 yıldır yaşanan çöküşün mimarı kim?

Bu soruya cevap arayan binlerce CHP'li şaşkın.

Emeğin ve Sosyal dayanışmanın Başkenti olan Ereğli'de 1989 Yılında ,ANAP'tan aday olan,Dönemin Başbakanı :Turgut Özal tarafından ,Halil Posbıyık "Ereğli halkına İl sözü verilerek aday yapılarak, 1994 Yerel Seçimlerinde eski CHP' li Başkanı Merhum :Ruhi Cöbekoğlu'ndan  250 -300 oy gibi farkla seçimi alan, 3 Dönem ANAVATAN PARTİSİNDEN ,1 dönemde CHP'den başkan olan Halil Posbıyık 'ın partiye geçişinden sonra her seçim döneminde büyük çalkantılar yaşandı.

 

Şimdi gelinen noktada ,partide ağabey olması gereken Posbıyık, maalesef her zaman olduğu gibi,"BEN EGOSU!" ile  taban ile tavan arasında "bölen!" olma özelliğini taşımasıyla Ankara'da da isim yaptı.

 

CHP içinde daha çiçeği burnunda siyasetçi iken ,CHP Genel Başkanı ile İnce arasında hemen hizipçi anlayışının yansımasını partiye aksettirmekle kalmamış, milletvekilliği sürecinde ,"agresif ve yaramaz çocuk!" misyonu ile burada da adından söz edilen oldu.

 

CHP'nin Ereğli'de seçim alacak tek adayı olması için CHP'li eski İlçe Başkanları ile yapılan Toplantıdan sonra,burada yapılan toplantılarda ,Gülüç Belediye Başkanı Demirtaş'ın ;"Halil Posbıyık'a güvenmediği ve partiden yazılı belge istemesi de büyük kopmaların adı oldu."

 

Karadeniz Ereğli'de CHP'yi temsil etmek için Aday adayı olan Diğer adayları CHP Genel Merkezine şikayet eden Posbıyık'ın "kendisi aday olmaz ise başka partiye gideceği,ve CHP'ye zarar verip, AK Parti'ye zemin hazırlayacağı !" sokağa taşmış,artık sokakta Halil Bey Hangi Partiye gidecek?" Merakı kamuoyunu sarmalaşmış durumda olduğu alenen konuşulmaktadır.

 

Ereğli'nin Çağdaş dokusunun bozulmasında,din eksenli alanların çoğalmasında,Kültür ağırlıklarının ve Demokratik Kitle Örgülerinin faaliyetlerinin son derece,sanal yapılanma ile, özünden uzaklaştırılması da Posbıyık süreci içinde olmuş, Ereğli Atatürk Kültür Merkezi sadece sinema salonu ve Kafeteryadan ibaret hale gelmiştir.

 

CHP  bu süreçte seçimi alır kiminle alır?

Tabii ki Halil Beyle daha net,ama Belediye başkanlığı ve Meclis CHP' li olmaz!!!

Bu seçim sürecinde CHP' nin seçim alması daha kolay.Eğer Sertan Ocakçı ile Erol Çivici 'den biri aday yapılırsa da seçim alınır.

Çünkü, CHP için alan geniş.

AK Parti'ye geçen Gülüç Belediye başkanı Gökhan Demirtaş ile TÜRK METAL diyaloguna göre Ereğli Merkezde AKP-TÜRK METAL bağı daha da güçlendi.

 

Ereğli için matematik zor.

Posbıyık'la da Posbıyık'sız,seçim zor.Ama Erol ile Sertan'ın muhtemel Meclis Listesi hiç kuşkusuz CHP'li olacak düşüncesindeyim.

AK Partililer her akşam toplantıda...

CHP'liler ise ,kafalarını kuma gömmüşler!

Bu durumda;

 

Sonuç, CHP Ereğli'de kavga ve stres içindedir.

Seçimi AK Partiye Posbıyık hediye edebilir.

Nasıl mı?

Başka partiye geçip, öç alarak!!!

Olmaz ,olmamalı ama.Olmaz düşüncem bana ait,çoğu insan olur diyor!

Olmayacağını söyledi ama,hala kamuoyunda konululanları bilmesine rağmen çıkıp açıklama yapmaması ,beni ürkütüyor.

Valla ,zor bir süreç.Posbıyık'ı tanıdığımı sanıyordum.

Tanımadığım özellikleri de varmış.

Diyor ki AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır;Halil Beyi de alırız!

Olmaz, olmaz demeyin...

Keşke alsa AK Parti.İşte o an CHP seçimi daha rahat alır!

 

 

 

 

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; şehit, recep, turan, alaplı,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: