YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

ÇÖMEZ CUMHURİYET VE ÇATUROĞLU!

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 03 Şubat 2018 Cumartesi - 22:06:19  - Bu makale 400 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trBugün,(3 Şubat 2018) Türkiye Cumhuriyetinin çömez ve zayıf günü! Bu gün, Yıllar önce

Bugün,(3 Şubat 2018) Türkiye Cumhuriyetinin çömez ve zayıf günü!

Bu gün, Yıllar önce "yıkım kararı alınmış!" bir devletin, Türkiye Cumhuriyetinin 2023'te son buluşuna atıfta bulunan,Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu'nun ,Zonguldak İl Kongresinde sarf ettiği sözlerle tıpa tıp aynı olan ,hatta daha ileri giderek, Alaplı Şoförler ve Odası Kongresi'nde yaktığı konuşmaya bir göz  atalım..

 

Şöyle diyor Faruk Çaturoğlu;" 15 yıllık AK Parti'nin kutlu yürüyüşünü bozmak isteyenler var...Onların karşısında, ne Osmanlının Hasta Adamı, Ne Cumhuriyetin Çömez Devleti, ne 1970'lerin-1990'ların Zayıf Cumhuriyeti var!...Artık burada Şoför esnafıyla,Milletiyle el ele kol, kola Türk Milleti var! Bu millet dirayetle devam ettiği sürece hüç bir düşman ilelebet Muvaffak olamayacak.Bu Genç Cumhuriyet (!) kıyamete kadar yaşayacaktır!"

 

Yanlış okumadınız, aynen bu cümlelerin sahibi Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının ona sağladığı hakla Milletvekili olmuş Faruk Çaturoğlu'na ait.

 

Bu ülkede 30-40 Yılı aşan Cumhuriyet Düşmanlığı ile  eğitilmiş, ATATÜRK karşıtlığı(!) ile donanmış,Şeriat isteriz! sloganları ile yetişmiş bir kuşağın! elde etikleri zafer,onları daha da azgılşatırarak ,"zafer sarhoşluğuna sürüklemesi"  alenen ,fütursuzca ! sözler sarf etmeye, ne "Cumhuriyetin çömezliği, ne de zayıflığı!"  ifadesi,  artık hafif gelmeye başlarken, bu  özgürlüğün temelinde yatan ,siyasi adın konmasına geldiğinin işaretidir.

 

23 Nisan 1923'te ilan edilen CUMHURİYETİN 100. yılında, adının önüne ne konacağı belli olmayan! Osmanlı özlemi ile yanan tutuşan bir zihniyetin esaret altına aldığı gerçeğinin sergilenmesi bu olsa gerek...

 

CHP kurultayını izlerken Faruk Vekilin sözleri geldi aklıma...

Adam haklı.

CHP içinde "demokrasi!" yerine "Yeni Sosyal Demokrat,kaypak ve zeminsiz! söylemler inşa edile dursun.AK Partili vekiller her fırsatta Cumhuriyeti ,Çömez,Zayıf!" dahası "Hasta Cumhuriyet!" ilan ederek, kitlelerden alkış alırken ,salonda bulunan sözde CHP'li ya da diğer   sosyal demokrat unsurların illa olduğu yerde, bir kişi; Ne oluyor Sayın Vekil, Cumhuriyet değerleri ile vekil oldun!" dahi diyemedi.

 

Bu bana, Alaplı halkının   her geçen gün Cumhuriyet değerlerinden hızla uzaklaştığı gerçeğini hissettirdi...

 

Çünkü,Alaplı'da Cumhuriyet Düşmanı kesimler(!) ce eğitilen ve küçük yaşta çocukların özel eğitimlerden geçirilerek, yarının teminatı olan gençlerin beyinlerinin yıkana ,yıkana "şeriat!" yanlısı bir kesim yaratılmasına ! dur diyecek "Devlet Adamlarının!" da susması sonrası, ciddi kaygılar yaşayacağımız günlerin yaklaştığının göstergesidir.

 

Faruk Çaturoğlu ve bu gibi düşünen önceleri FETÖ askeri! olan bir kesimin, adının değiştirilerek, başka isimler ile Hükümet destekli açılımlara dikkat çekmek biz Cumhuriyetçilerin asıl olan görevidir.

Bir zamanlar FETÖ ile bağı olduğu mahkeme kayıtlarında,içeride yatanlarca sabit olan Çaturpolu,amacına ulaşmak için hedefindeki Cumhuriyeti yıkma eylemine mi kapı aralıyor!

 

Değerli okurlarım,

Utanmadan,sıkılmadan,arınmadan Kendi ikbalini kazandığı(!) tüm yakınlarını,akrabalarını,siyasi yoldaşlarını kamuya yerleştiren Faruk Çaturoğlu'nun "Zayıf Cumhuriyet !" betimlemesi sanırım sürçü lisan bir dil değil. Bilerek, toplumu ayrıştıran, sonra da "Müslümanlıktan dem vuran.Kur-an ayetlerine uymayan söylemlerle!" halkı ötekileştiren sözleri milat olacaktır.

 

Belki de, ona veriliş bir görevi deruhte ediyordur!

Yolun açık olsun Faruk.

Allah yar ve yardımcın olsun!!!

 

Ama, biz atamızdan,dedemizden emanet bu Cumhuriyeti ilelebet koruyamaya ant içtik.

Kanımızın son damlasına kadar,sizin yok etmeye çalıştığınız vatanı,Cumhuriyeti canımız pahasına koruma gücüne de sahibiz.

Sizin , çömez ya da Zayıf gördüğünüz! O millet, günü geldiğinde bu Cumhuriyete sahip çıkacaktır.

Bunu bil yeter!

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: