EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

ERDOĞAN’A VEREMLE SAVAŞTA ANKARA DESTEĞİ

ERDOĞAN’A VEREMLE SAVAŞTA ANKARA  DESTEĞİ
Magazin - 18.06.2015 Perşembe 20:08  - Bu haber 1666 kere okundu.
Eski Bakanlardan Güneş Müftüoğlu,Eczacı Kemal Haberal Ereğli’de halk hizmeti veren Hasan Erdoğan’ı yalnız bırakmıyorlar.
 Kdz Ereğli ‘de faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği'nin Başkanı Hasan Erdoğan, Ereğli ilçesine ve derneğe yaptıkları hizmetlerden dolayı Eski Devlet Bakanı Güneş Müftüoğlu ile Eczacı Kemal Haberal’a teşekkür plaketi verdi.

Mehmet Öztürk Ankara- Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu. İlk olarak Eski Devlet Bakanı Güneş Müftüoğlu’nu ziyaret eden Erdoğan, kendisine Ereğli ve derneğe yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verdi. Bu gün 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatı nedeniyle çok büyük üzüntü içerisinde olduğunu ifade eden Eski Devlet Bakanı Güneş Müftüoğlu “Sayın Süleyman Demirel Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli devlet büyüklerindendir. Memleketimizin gelişmesinde çok önemli adımlar atmış ve önemli gelişmeler sağlamıştır. Çok zor şartlar altında, çileli bir siyasi yaşama rağmen memleket ve millet sevdası hep ön planda olmuştur. Türkiye çok önemli bir insanı, çok önemli bir devlet adamını kaybetmiştir. Ben kendisine Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum. Hasan Erdoğan başkanımıza da inceliğinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Başkent Üniversitesi Kurucusu Mehmet Haberal’ın oğlu Eczacı Kemal Haberal’ı ziyaret eden Erdoğan kendisi ile bir süre sohbet etti. Ziyarette konuşan Haberal “Hasan Erdoğan ağebeyimiz Zonguldak bölgesinde özellikle Ereğli ve Alaplı’da ihtiyaç sahibi insanlarla maddi durumu iyi olan insanları buluşturuyor. Hastaların şifa bulması, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü mücadeleyi zaman mefhumu gözetmeksizin gösteriyor. Ben kendisine bu vesile ile teşekkür ediyorum” dedi. Haberal bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada Ereğli Verem Savaş Derneği’nin faaliyetlerine destek olmayı sürdüreceğini söyledi.

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’da konuşmasına yaşamını yitiren ve kendisi ile çok iyi dost olduğu bilinen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i anarak başladı. Demirel’in Türkiye’ye olduğu gibi Zonguldak, Ereğli ve Alaplı bölgesine sayısız hizmetler yaptığını, bütün ömrünü milletine adayan önemli bir şahsiyet olduğunu belirten Erdoğan “Ben bu gün çok üzgünüm. O’nun varlığı bizi hep ayakta tutuyordu, biz çok büyük güç veriyordu. Rabbimden kendisine rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

Erdoğan, ayrıca Eski Devlet Bakanı Güneş Müftüoğlu ile Eczacı Kemal Haberal’ın Ereğli, Alaplı ve Ereğli Verem Savaş Derneği’ne önemli destekleri olduğunu belirterek kendilerini onure etmek için teşekkür plaketi sunduklarını dile getirdi.

 

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: