YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

EREĞLİ KASABA OLUYOR ,KASABALILAR!!!

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 24 Aralık 2018 Pazartesi - 20:37:15  - Bu makale 600 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trereğli

KISKANÇ SİYASETÇİLER:

“EREĞLİ KASABA OLUYOR..”

Yazmak,yazmamak neye yarar ki..

Aşağıda okuduğunuz yazıyı bundan 10 yıl önce Halkpostası Gazetesinde yazmışım.Okuyun o günden bu düne değişen ne varsa siz değerlendirin.

 

"Ereğli ve Alaplı’da bu gerçekler nedeniyle geri kalmışlığın ve hizmet yerine siyaset üretmenin odağı olmaya devam etmektedir.

Bakınız Ereğli’de siyasetçiler nelerle uğraşıyorlar..

İlçe Başkanları laf ebeliği peşinde. AKP ve CHP İlçe Başkanları bir birileri ile “ ali top at..At Ali At “ oynarken, diğer muhalefet ilçe başkanları, atılan “topları!” toplamakla meşgul olduklarından Ereğli can ve kan kaybından ölü döşeğinde yatıyor..

Bakınız; Belediye Başkanı hiçte hoş olmayan,toplumsal dengeleri alt üst eden şeylerle uğraşıp, aslında haklı konumda iken haksız konumlara düşüyor.Bu süreci ona sunanlar da ellerini avuç içi yapıp keyifleniyorlar.Çünkü onların derdi Halil’i kendi içinde yok etmek!!! Geçmişin hesabını sormak.

Halil Posbıyık hangi akla hizmetle; CHP İlçe Başkanı, Merkez İlçe Başkanı, İl başkanı ve Milletvekilleri ile kavga ediyor? Bu gücü nerden alıyor?

Bu hiç te iyi bir siyasi çizgi değil. Buna sebep olanlar(!) tırnak kaşırken, arka sıralardan gelen sesler ;”Posbıyık Her gittiği yerde kavga eder.” Söylemi de haklılık kazanıyor.

 

Onu yönlendiren duayen gazeteciler(!) Bir gazeteci eşini sürmesine tanık olmalarına rağmen sessiz kalıyorlar. Hatta engel olmuyorlar. Geçmişte benim de danışmanlıktan alınmamı istemeleri gibi!

Yazık değil mi?

 İnsanlar “Demokratik olduğu söylenen bir partinin işçi kıyımları karşısında “ aferin, iyi yaptın mı diyorlar.”.  Alt tarafı asgari ücretten biraz fazla maaş alan kişilerle uğraşmayı meziyet mi sayıyorlar?

Halil Posbıyık bu değil.Değildi de ..

Onu, kendi kinci egoları ile besleyen CHP demokratlığı ile sınırlı kalmış, dar kafalı danışmanlar(!) toplumdan kopararak, dün olduğu gibi; “CHP demek kıyım, zulm demek anlamında siyaset yapan 1960’ların söylemlerine ışık tutuyorlar.”

Ben ve arkadaşlarımın görev yaptığı dönemlerde içi sıcak, halkın; Halil Posbıyık geliyor dediğinde önünü iliklediği Sevgi-Barış –Dostluk timsalinin içeriğini boşaltılıyor.

Unutmamak lazım   2007 li yıllardan sonra Posbıyık’ın değişiminin ve toplum değerlerinden uzak kalmasına çanak tutanlar!! Onlar kendini biliyorlar.Onu gerçekten sırtından vuruyorlar.!

 

Düşünün Ereğli’de yaşanan Kriz Türkiye’nin teğet geçtiği ama bizim battığımız kriz oldu.

Bu nedenle; Tersaneler, özel iş yerleri, TTK, Erdemir ve son olarak ta Belediyeler de,  işten atma eylemine başlayınca yaşanılması muhtemel ; Kriz, Boşanma, şiddet ve her tür kötülükleri  !” beraberinde getirmeye başladı.

Ereğli’de Erdemir işçisi Banka soymaya kalktı.

Bir diğeri icra Müdürünü rehin alıdı.Ve Hapiste ..

Şu aralarda 80 yaşındaki bir kadın evinde öldürülmek istendi.

Bu olayları daha fazla sıralamak mümkün de; bir başka pencereden bakarak bu gün Aklımda olanları yazmak istedim.

Ereğli Basınında Halil Posbıyık’ın karşıtı gibi görünen; Yanında olanlar!

Ya da yanında gibi görünen, Karşısında olanlar var!.

Siyasal güçleri kıskançlık ve başkalarının başarıları ile sınırlı; Gazeteci ve siyasi çevrelerin baskısı altında kaldığına inandığım, Büyüğüm Halil Posbıyık’ın yaşadıklarını üzüntü ile izlerken 1994–2004 sürecinden sonra 10 yıllık parlak dönemin ardından daha saygın, ağır başlı sevilen kişiliğinin zedelenmesine gönlüm razı değil elbette.

1995–99 yılları arasında Ereğli’de en sağ siyasi çizgiden en sol siyasileri bir araya getiren ve Ereğli Temsilciler Kurulu ile gönülleri fetheden Posbıyık gene bu ilçede yaşanan krizin yarattığı toplumsal barışı tesis ettirmeyi başarabilir mi?.

 

Kıskanıyorum!!!

Halil Posbıyık’ı her geçen gün halktan,kamuoyundan, siyasi tabandan uzaklaştırmayı başaranları kıskanıyorum.!.

Bende kavga ettim vakti zamanında. Ama bu kavgalardan hep başarı elde ettik!

Ne oldu da Ereğli’de insanları çok seven, çingeneyi öpen, köylünün nasırlı ellerini öpen Halil Posbıyık halktan kopma gereği duyuyor?

Ona bende kötülük yapmış mıyımdır? (sanmıyorum) ama,  , Öyleyse de 2.5 yıl aradan sonra artık benim günahlarım bitmiştir!! Diye düşünüyorum.(!)

Ereğli’de 20 ‘nin üzerinde Gazete ve dergi var.

Bunların çoğuyla kavgalı olmak, halktan kopmak demektir. Bu nedenle Başkanın silkinmesi lazım. CHP içindeki kavgayı da, kişisellikleri  de bir yana bırakmalı.

Halk ona ağabey, affedici, Şehremeni; Şehrin büyüğü saygın, bilge kimliği dolayısı ile oy verdi.

Sayın Posbıyık artık 1994’ü,1999 ve 2004’ü hatırlamalı. Ona oy veren vermeyen herkesi kucaklamalı.

Hatta kendi deyimi ile ; Ona günde 5 kere söveni kucaklamalı..Bu küfürlerin 2’ye inmesine hatta yok olmasına özen göstermeli.

Başkanın bir lafı vardı ben ona bu sözü  hatırlatayım:

“ Allah, banim bir işim olduğunda kar yağarken güneş açtırıyor.” Diyordu

Doğru. Çünkü hayırlara vesile olanlara Allah ta güneşi bahşeder.Eğer kötü emelle bir iş yaparsan ,güneş yerini geceye bırakır!.

Kıskanç siyasetçilerle iş yapanlar halktan kopmaya başlarlar!.

Halka sevgi ile yaklaşan;  değil Ankara’ya,  Amerika’ya bile gider.

Hizmet kutsalsa, onu kutsallaştıran da insandır.

Kutsal kılan da toplumdur. Bu toplumun ortak sesini bir dinleyin.

Ereğli Kasaba oluyor..Uyumayın..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; şehit, recep, turan, alaplı,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: