YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

EREĞLİ'DE 30 MİLYON TL LİK VURGUN MU???

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 21 Ağustos 2018 Salı - 11:23:12  - Bu makale 929 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trEreğli'de AK Parti İçinde ve CHP kanadında Belediye Başkanlığı için adları kamuoyunca tartışılan isimleri mercek altına aldım.

Evet sevgili okurlarım.

Halkpostası Gazetesi halkın nabzını tutmada kararlı bir şekilde yoluna dökülen "taşları!" da bir bir engelliyor.

Ereğli'de AK Parti İçinde ve CHP kanadında Belediye Başkanlığı için adları kamuoyunca tartışılan isimleri mercek altına aldım.

 

Ereğli' de Bozkuşlar,Çiviciler ve Özdemir'ler  Triosunun  rezistanslarının yapıldığı konutların fiyatları dudak uçurturken, Ereğli Belediye Başkanının zaaflarından(!) yararlanan "Güçlü Aileler !" mercek altına alındı mı?

İşte Mustafa Uysal'ın önemli bir değerlendirmesi.Şaşırtıcı ve şok bir yazı.

Bahse konu Uzunmehmet Mahallesinin 57 ve 21. Parselinde Ereğli Belediyesi öyle hummalı çalışmalar yapıyor ki, akıllara zarar! Konu biraz teknik olduğu için çok fazla detaya girmeden olayı anlatmak istiyorum.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi 5. İdare Dava dairesince 16.06.2017 tarihinde 2017-1527 nolu kararı ile 19 nolu Plan Notu (Açığa çıkan bodrum katlara emsal haricinde iskan verilir) kararını iptal etmiştir. Karar, 26 Temmuz 2017 tarihinde de Ereğli Belediyesine tebliğ edildi. Mahkeme kararı olmasına rağmen ve Mahkeme kararını harfiyen Belediyenin uygulaması gerekirken Ereğli Belediyesi tarafından bu karar hiçe sayılarak aynı tarihlere yakın zamanlarda birçok yakın, tanıdık, tanışık, eli açık müteahhitlere ruhsatları mahkeme kararına rağmen, hiç böyle bir karar yokmuşcasına Ruhsat verdi. Yani Ruhsatlarda imzaları olanlar Görevini kötüye kullanarak firmalara çıkar sağlamaya yönelik kanunları ve mahkeme kararlarını ihlal ettiler.

Uzun zamandır Uzunmehmet Mahallesi 57. Parselde arsa toplayan ve İzale-i Şuyu ile arsanın çoğunluğunu alan Ereğli Belediye Meclis Üyesi ve Ereğli Belediye Spor 2. Başkanı Halil Bozkuş bu alana inşaat yapmak ister. Ancak inşaatı kendi yapmayarak oraya müteahhit arayışına girer. Önce yeni davasının arkadaşı bir müteahhitle çalışma yapar ve bu arsaya kanunlar çerçevesinde 42 Daire yapılacağı tesbiti yapılır. Bu tesbitle birlikte parsel üzerindeki ortaklarla anlaşma yapılır. Ancak işi başka bir müteahhit alır.

Tabii arsa sahibi Belediye Meclis Üyesi olunca, Belediye Başkanı üzerinde büyük etki sahibi olunca, Belediye’de her söylediği kanun gibi geçerli olunca şartlar zorlanıyor!!! Ve mahkeme kararlarına ve kanunlara rağmen kıyak çözümler aranıyor.

Sonra Mahkeme kararları ve İmar Kanunu inşaat alanları emsali geçemez maddesi varken bu arsaya emsal 2 katı uygulanır.

İmar Kanununun 24. Maddesinde “… Parselasyon planları yapılmayan hiçbir İmar adasında tevhid, ifraz yapılamaz ve inşaat ruhsatı verilemez” amir hükmünde hüküm olmasına rağmen ve yine İmar Kanununda, “ Mülkiyeti aynı kişide olsa dahi iki parsel tek parsele dönüştürülmeden İnşaat Ruhsatı verilemez” hükmü açık iken bu alana İnşaat Ruhsatı alınır. ( Ruhsat alınıyor, Ruhsat alındıktan aylar sonra diğer parsel Elektrik kurumundan ihale ile alınıyor!)

 

Bu arada Mali Polis yok herhalde?

 

 

Eski Gazeteci Mustafa Uysal'ın elinde bulunan dosyalar insanın  kanını donduruyor.

Ereğli'de ,4 yılda Milyonları para  olarak görmeyen  kaç aile var?

Bu ailelilerin hızlı gelişmeleri nasıl gerçekleşti?

 Özellikle ,Uysal'a yakınlığı ile bilinen meclis üyesi   ne kadar samimi olduğu da artık tartışılır olmaya başladı.

Geçtiğimiz gün Ereğli TSO'sında yapılan bilgilendirme toplantısında ,TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Özdemir'in ortaya attığı ; Ereğli Belediyesi Kampusunun  askeriyeye devri için kampanya yaptı!" söylemi ,burada tartışmalar neden oldu.Peki Özdemir bu konuda daha önce neden konuşmadı?

Şimdi merak edilen ne?

O iki  gazeteci TSO ile daha önce ne kadar aylık alıyormuş(?)

Bu iki gazeteci  kimin adına konuşuyor du? KELEŞ neden bunlara pas vermedi?

Dikkat etmek gerekli diye düşünüyorum...

Daha önce Ereğli'de diğer gazetecileri dışlayan,Tetiker'den havadan para  (!) zatlar ;"   Keleş'e,Bak biz sana destek oluruz! " Bizimle anlaş diyen kişiler(!!!)  basını bu şekle sokma hakkına sahip değildir.

 

ÇİVİCİ VE EREĞLİ

Şimdi dikkat?

Erol ÇİVİCİ Kimin adayı?

Erol Çivici ,kimlere gitti?

Çivici;" Benim cebimde 5 Milyon para var başkan olacağım." Dediği anın sesi olmak  benim görevim.

Erol Çivici Kim? Masum görünüşlü, para için her şeyi yapabilecek biri.

Bu kişinin mal varlığında "haramın terazide tartılması !" mümkün değil.

Ortaklarına attığı kazık(!) tan söz ediliyor .İşinin güç kaybına uğradığı (!!!) gerçek te olsa bizi ilgilendirmez.Fakat ,Türk Metal Sendikası Genel Başkanına kiminle gitti?

CHP'li olmayan,CHP düşmanı (!) İş adamıyla mı?

Bunları araştırmak biz gazetecilerin asıl olan görevidir.

 

Erol ne kadar CHP'lidir?

Bunu şimdilik yazmayacağım.Halil Posbıyık'ın sayesinde zengin  olanları bir arada görmek(!) şaşırtıcı olmuyor benim için!

Çünkü, bu ilçede kimi incelersen incele Halil Posbıyık'ın zengin Ettiği, daha sonra Posbıyık'a söven iş adamı hayli fazladır???

 

Sıkı durun ,Ereğli Belediye başkanı olmak isteyen bir grup var ki,yaklaşık 30 Trilyonluk arazi üzerinde proje yapıyorlar.

Bu arazi kimin?

Devletin.

Yani belediyeyi bağlayan imar sınırları içinde!!!

Yani Gelişen Ereğli'de krizden sonra daire fiyatları en az 300 Bin Tl'den başlayacaktır.

Kimler bu kadar servet için 2-3 Milyon  harcama yapar? 

10'larca  iş adamının  ağızları sulanmasında ne yapsınlar...

Devam edecek.

 

 

 

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, alaplı, köy, su,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: