EREĞLİ'DE ÇOCUK PSİKOLOGU AÇIĞI GİDERİLİYOR.

Merkezi Ankara'da bulunan Özel Gerçek Düşler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Ereğlili Funda Kılıç Ermiş, Ereğli'de GERÇEK DÜŞLER ÇOCUK GELİŞ

Gündem   A+a-

İlçemizde önemli sağlık ve yaşam alanında çağın en çok gereksinimi, olan Psikolojik destek hizmetleri için önemli bir adın atıldı.Bu adımı atan Girişimci Funda Kılıç Ermiş 0 yaş grubundan 18 yaş gurubuna kadar gençlere ilişkin danışmanlık hizmetleri verecek.

.
Kimdir Funda Kılıç Ermiş?

    1974 Kdz.Ereğli doğumludur.İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlayarak 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve   Eğitimi Bölümü’ nde lisans eğitimine başlamış ve gerekli olan akademik ve formasyon derslerini tamamlayarak Çocuk Gelişimi ve   Eğitimcisi ünvanı ile mezun olmuştur.

 

    Mesleğe devam ettiği dönemde Mili Eğitim Bakanlığı' nın açmıs olduğu eğitim programına katılmış, Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi       unvanının yanında Özel Eğitim Alanı Uzman Öğreticisi unvanını da almıştır.Bir yıl kadar okul öncesi kurumlarda çalışmış ve buralarda   normal gelişim gösteren çocukların dil gelişimlerinde çevresel faktörlerin etkileri üzerine çeşitli akademik çalışmalara katılmıştır. 1998 yılında Özel bir işitme-konuşma merkezinde Kurum Müdürü olarak göreve başlamış burada hem yöneticilik hem de eğitimcilik yapmıştır. 1998 yılından bu yana çeşitli tanılara sahip özel gereksinimli çocuklarla çalışmış, bireysel eğitimlerini planlamış, programlarını oluşturmuş, aile ve eğitimci eğitimlerini vermiştir.Halen özel eğitim ve okul öncesi kurumlarda kullanılmakta olan eğitim materyallerinin eğitim danışmanlığını yapmıştır.Bu yönde çalışmaları devam etmektedir.Özel eğitime gereksinim duyan çocukların kavram ve dil gelişimi üzerine çalışmalar yapar, aile eğitimlerini destekler.

 

2003-2005 yılları arasında geçici bir süre Denizli' de bulunmuş burada otizimli, Cp li, hafif MR li, down sendromlu, konuşma bozukluğu olan çocuk ve gençlerle çalışmış bu çocukların kavram ve dil gelişimlerini destekleme alanında eğitim koordinatörlüğü yapmış ve öğrencilerin eğitimlerinde bizzat bulunmuştur.Bir Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi olarak çocukların gelişim özelliklerini çok iyi biliyor olmak kendisine özel eğitim alanında çok katkı sağlamıştır.Özel eğitim alanında birçok seminer, kurs ve kongreye katılmış kendisini gelişimsel değerlendirme, gelişimsel dil, özel eğitimde program geliştirme, materyal hazırlama ve uygulama alanlarında geliştirmiştir.Bakanlığın birçok projesinde yer almıştır.

 

2010 yılında Gerçek Düşler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini kurmuştur.Bu çatı altında kurum kadrosunda bulunan uzman personelle ve bireysel olarak ta çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Kuruma devam eden öğrencilerin gelişim değerlendirmeleri, eğitim programlarının oluşturulması ve eğitimlerinde bizzat bulunur ve takibini yapar.

 

Ayrıca; normal gelişim gösteren çocukların gelişimsel izlem ve değerlendirmeleri, ihtiyaç dahilinde dil gelişimi ve kavram gelişimlerini destekleyici çalışmaları ve aile danışmanlığı hizmetleri devam etmektedir

Okul öncesi ve özel eğitim kurumlarında danışmanlık, eğitimcilerin eğitilmesi ve seminer hizmetleri  vermektedir.

AYCTY Binasında 5 katta 709 Nolu ofiste faaliyete geçen Çocouk  Gelişimi Merkezi Sahibi Funda Kılıç Ermiş'e ulaşmak isteyenler; 0532 625 5105 Nolu telefondan kendisine ulaşabilirlar.

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar