EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

FATİH ÇAKIR ÇATUROĞLU İÇİN RİSK Mİ?

FATİH ÇAKIR ÇATUROĞLU İÇİN RİSK Mİ?
Gündem - 06.07.2015 Pazartesi 02:36  - Bu haber 1606 kere okundu.
AK Parti kurucularından, partide önemli yerlerde bulunan ve daha
 AK Parti kurucularından, partide önemli yerlerde bulunan ve daha sonra Erdemir’den  sırf AKP yüzünden  atılan Mustafa Uysal’ın bu önemli yazısı daha önce yaptığı açıklamalar ,Ereğli siyasetinde çok önem arz etmektedir.

Faruk Çaturoğlu’na yapılan bu uyarı dikkate alınmaması halinde onunda başına gelebilecek olumsuzlukların habercisi niteliğindedir.

Şu sıralar Sayın Çaturoğlu hala bazı uyarılara dikkat etmemekte,hatta olup bitenler arasında şaşkına dönmüş durumda.

Bu gidişle Fatih Çakır’ın,Faruk Çaturoğlu için planlarını anlamak zor.Ancak, olası Kasın Seçiminde Faruk beyin ah vah etmesi onu kurtarmayacak.Gazeteci Mehmet Öztürk’ün Mollabey’de Faruk beye anlattığı 4 Belediye Meclis Üyesi olayı bir hafta geçmeden yaşandı.Ve 2 İmar Komisyonu istifa etti.Neden?

Vekilin bu olayda hala dahli olmadığı, sessiz kaldığı dikkat çekmektedir.

İşte Mustafa Uysal’ın önemli yazısı.

İlçe Başkanı FATİH ÇAKIR ...

-Genel Seçimler bitti. Benim yazılarımı özlemişsindir.

- Sana Genel seçimler öncesi sıkıntıları anlattım. Teşkilatı çifliğin gibi oluşturdun. Seçim çalışmalarına gidecek yönetim kurulu üyesi bile bulamadın. Seçim sonuçlarından memnunmusun?

- Senin getirdiğin ve sadece senin makamına endeksli Köy temsilcisi, Mahalle Temsilcisi, Yönetim kurulu Üyeleri ile bu işin olmayacağını, Bu işin gerçek ve inanan Ak Partililerle olacağını öğrendin mi?

- Seçimler bitti. artık geçim derdi başladı. Duyduğum kadarıyla yeni bir şirket kurma çabası içindeymişsin. Önceden belediye Başkanlığı yaptığı bölgedeki hiçbir sandıktan 1. çıkamayan, bölgesine yaptığı büyük çalışmalardan ötürü ve tabandaki sevgisinden ötürü CHP 'yi sandıklarında birinci parti çıkarma başarısını gösteren Meclis Üyesi ekürünle birlikte, İşi o kadar da büyütmüşsünüz ki, milletvekilinin masraflarına bile talip olmuşsunuz. Takibinizdeyim. Hele şirketi kurun, açılışına benide davet edersiniz artık.

- Belediyedeki yolsuzluk sıkıntılarından haberin olmuştur sanırım. Oradaki karışıklıklarda malumundur sanırım. Gerçi fotoğraf çektirmekten pek fırsat bulamıyorsundur ama, İlçe Başkanı olarak seninde bu olaylarda görevin var. Birkaç meclis üyesi, Birkaç başkan yardımcısı, Belediye Başkanı ve Namı değer sen İlçe Başkanı, Ak Partiyi Ereğlide el birliğiyle madara etmeyi başardınız. Çok görmüyorum, Teşkilat yapısında Ereğlinin en yüksek makamı İlçe Başkanlığıdır. Yani Klavuz sensin. Eee atalarımız ne demiş, Klavuzu karga olanın, burnu baldan çıkmaz. Merak ediyorum Belediyedeki başta rüşvet ve diğer sıkıntıların çözümü noktasında neler yaptın?

- Şimdi partililere iftar programın var.Allah kabul etsin. Artık 112 Acil Servise şoför olarak yeni aldırdığın 3 ismi, partililere gerekçesiyle anlatırsın. Hangi kritere göre bu isimleri verdin? Bu 3 ismin parti için çalışan diğerlerinden ne artıları vardı? (Gerçi en yakınlarının bile gözüne baka baka birçok konuda gıygıdı yaptın. Eskiden yeniyordu senin gıygıdıların, artık inanan olurmu bilmem ama!!)

- Duyduğum kadarıyla 112 Acil Servise verilen isimler dolayısıyla en iyi yerli başkan yardımcınla da aran açılmış. Artık yeni kuracağın şirkette onun yakınına da bir iş ayarlarsın. Veya yeni kuracağın Yönetime onu alma. Yoksa senin sözünden çıkar. Beni demedi deme... smile ifade simgesi

- Haa birde şu Özel İdareye mi desem, milli emlağa ait mi desem peşinde olunan arsadan ne haber. Çözülmedi mi daha. Biran önce çözünde; bende benim haberlerimi bekleyen takipçilerimle paylaşayım. Birilerinin sevincine hep birlikte ortak olalım (!!!)

-Duyduğum kadarıyla gaz lambasından getirdiğin yönetici arkadaşlarında senin arkandan sallamaya başlamışlar. Bak ben yine iyi dostunum. Alenen söylüyorum. Bazıları gibi yüzüne gülüp arkandan konuşmuyorum.

- Unutmadan birde Hastane yolu yapılacak diye birileri arsa sahiplerini aramış. Arsanız çok değerlenecek, ama bunun masrafı var diye. Hani hep rüşvet vs sıkıntılarında gündeme gelen meşhur yardımcınız. Bu masraflar için 75 bin TL civarında para istemiş. ( Masrafın ne olduğunu bilmiyorum. En iyisi sen Başkan Yardımcılığının görevleriyle, özel ofisin görevleri arasındaki ayrımı bir hatırlatıver.) Bu konuyla ilgili avanta istenen arsa sahipleri sana bilgi vermiş. Bu avanta talebi ile ilgili işlem yapmayı unutmadın değil mi? ( Kardeşim hiçbir şey beceremiyorsan vatandaşları Savcılığa yönlendirirler.) Sen eski mücahitsin. "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" bunları iyi bilirsin.

Haa;  bu arada teşkilatta potansiyel sıkıntılı idareci, yönetici, meclis üyesi, başkan, yardımcı kim varsa olanları bir topla. Bunlara rüşvetin, avantanın, makam ve mevkii kendi çıkarları için kullanmanın günahlarından bahsedecek bir sohbet programı ayarla. Mutlaka bu konuda sohbet yapacak tanıdıkların vardır. Aman haa sakın senin şu paralelcilerden olmasın. Sapla samanı karıştırma!....

Haa bu Arada artık Ercan Candan beyde milletvekili değil. Bakıyorum da Yeni Milletvekili Faruk Çaturoğluna da Ercan beyin ilk zamanları gibi yakın olmak için çabalıyorsun. Ercan Beye yaptığın oyunları bakalım Faruk Beye ne zaman yapmaya başlayacaksın. Faruk Beye " Ereğli'yi ne zaman dar edeceksin" merakla bekliyorum. Biz Ercan Beye çok söyledik, o burnunun dikine gitti, her şeyi ben biliyorum diye bize gıygıdı yaptı, yandı garibim keten helva. Hoş bize giren çıkan yok. Biz yine aynı biziz. İnşallah Faruk Çaturoğlu içinde aynı şeyleri söylemeyiz...

Mustafa Uysal

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: