EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

GMİS Başkanlar Kurulu, harici servis çalışanlarını bilgilendirdi

GMİS Başkanlar Kurulu, harici servis çalışanlarını bilgilendirdi
Gündem - 08.08.2019 Perşembe 14:35  - Bu haber 80 kere okundu.
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Başkanlar Kurulu, toplu iş sözleşmesi görüşmeleriyle ilgili gelişmeler hakkında tüm işyerlerinde bilgilendirme t

GMİS Başkanlar Kurulu, 8 Ağustos 2019 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Maden Makinaları Fabrikası’nda (MMF) çalışan işçileri ziyaret ederek bilgilendirdi.
Ziyarete GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile GMİS’e bağlı şube başkan ve yöneticileri katıldı.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, TÜRK-İŞ ile Hükümet arasında Kamu Toplu Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü’nün henüz imzalanmaması nedeniyle toplu iş sözleşmeleri sonuçlanmadığı için Kamuda çalışan toplam 200 bin işçinin huzursuz olduğunu söyledi.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil; “Hükümet son olarak teklifini yüzde 6 + 4 olarak revize etmişti. Bu rakamların TÜRK-İŞ nezdinde ve bizim için kabul edilemez olduğunu açıkladık” dedi.
Yeşil, “Sizler için üzerimize düşeni yapacağız. Bunun alt yapısını oluşturduk, çeşitli görüşmeler yaptık. Çerçeve anlaşmasından sonra çözümünü bekliyoruz.

6 Ağustos 2019 tarihinde işverene grev kararımızı bildirdik. 60 günlük grev sürecimiz bitmek üzere. Bildiğiniz gibi 25 Ağustos’ta yasal süre doluyor.

Hükümetin bir yaklaşımı olmazsa, taleplerimiz konusunda bir çaba gösterilmezse sizlerle birlikte bu işyerinde grev vardır pankartlarımızı asıp greve çıkacağız” dedi.

 

 

Etiketler; gmis, ziyaret, gelik, grev, madenci, işci,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Deniz Harp Okulu İleri Deniz Eğitimi kapsamında limana gelen heyeti makamında ağırladı.
2 gün önce
Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade-i ziyarette bulundu.
9 gün önce
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile Hattat Enerji ve Maden A.Ş. arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
9 gün önce
Kdz. Eregli Belediye Meclis üyelerinden olusan bir heyet kardes sehir Düren Belediyesi?nin davetlisi olarak 12 Eylül'de 4 günlük bir gezi için Almanya
13 gün önce