ÇÖP DEĞİL OKUL ALANI YAPILACAK!

Elinde bir kağıt parçasıyla kendi halkını kandırmaya çalışan AKP’nin Milletvekili Ercan Candan

Gündem   A+a-

 Elinde bir kağıt parçasıyla kendi halkını kandırmaya çalışan AKP’nin Milletvekili Ercan Candan’ın, ‘Posbıyık, buraya çöp alanı yapacak’ yalanı tutmadı.. Belgeleriyle bölge muhtarlarına cevap veren Belediye Başkanı Halil Posbıyık, o alanın çöp alanı değil, okul alanı yapılacağını söyledi.. İşte belgeler..

 

 

Haber Merkezi:

Ereğli Bölücek Mahallesi, Hamzafakıhlı ve Topçalı mahallelerinde halka yalan yanlış bilgiler aktaran, kendi halkını dahi kandırmayı yeğleyen AKP’nin Ereğli Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan’ın, Ereğli’nin sanayi gelişiminin  olduğu  yere Belediyenin çöp alanı yapacağı yalanı tutmadı ve tepkilere neden oldu.

 

Mahalle Muhtarları Ercan Candan’ın konuşmasından sonra Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a giderek ;”Başkan Milletvekili bizim mahalle aramıza çöp alanı yapacağını söylüyor, bu doğru mu? “diyerek işin aslını öğrenmek istediler.

Konu hakkında görüş aldığımız Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Milletvekili Ercan Candan’ın seçimleri kaybedeceğini anladığı için halkına dahi yalan söylemekten çekinmediğini belirterek, iddia edilen alanın çöp alanı değil, okul alanı yapacağını söyledi.

 

Tüm bölgedeki muhtarlarla toplantı yapan Posbıyık, ” Belediye hudutları içine alınan mahallelerin “İnşaat Molozu dökme alanı gibi yerler tahsisi edilmesi valilikçe bizden istendi. Ancak, Orman ve Su İşleri Bakanlığından 2.12.2012 yılında 557 ve 558 Nolu parsellere komşu 16.567 M2 lik alan belediyeye bırakıldı. Zonguldak Valiliği tarafından yapımı başlatılan KATI ATIK TRANSFER İSTASYONU, Kdz Ereğli Soğanlıyörük  mevkiinde belediye hizmetine hazır hale getirilmiş olduğu ve inşaatın tamamlandığı  yazısı tüm belediyelere olduğu gibi bize  de gelmiştir.

Bu yazıda aynen şu ifade kullanılmaktadır:” 17.05.2011 tarihinden itibaren toplanılan Katı Atıkların transfer istasyonuna alımı yapılacaktır denilmektedir.”

Yukarıdaki karara rağmen bu alanı çöp alanı olarak ilan etmemiz nasıl mümkün olabilir. Milletvekili kendi halkına dahi yalan söylemekten çekinmiyor. Bunu vicdanlar nasıl kabul eder.. Ben o alanı Çöp alanı değil, Okul alanı yapacağım.” dedi.

 

IRMAK KENARINDA YOL AÇILACAK..

 

Halil Posbıyık Gazetemize verdiği demeçte; Hamzafakıhlı, Bölücek ve Topçalı halkı bizden ağır taşıtların geçtiği üst yol yerine Hale hazır planımızda mevcut IRMAK KENARINDAKİ YOLU açarak, halkın en büyük sorunu olan yol problemini çözmek benim ilk projelerimden birisidir.

Halkı yalanla kandıran biri vekil olmamalı.

Biz İlçenin en büyük çöp alanını dahi ıslah etmeye başlarken AKP adayının yerine konuşan Ercan Candan’a, bu bölgedeki halkımızın; “Milletvekili oldun, Sen bize ne yaptın?. Kaç gencimize iş alanı açtın. Ne oldu Tersane projeleri? Demeli diye düşünüyorum” dedi.

 

  
  
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar