KENT KONSEYİ 4 DUYUYU YAŞATACAK

ereğli

KENT KONSEYİ 4 DUYUYU YAŞATACAK

Gündem   A+a-

 Karadeniz Ereğli Kent Konseyi talebi ,4 Duyu İstasyonunun yaşaması için umut oldu.
 

Haber :Mehmet Öztürk

Karadeniz Ereğli Zihin ve Sanat Merkezi Derneği tarafından 2019 Yılında başlatmış olduğu,      "4 DUYU İSTASYONU" adlı projenin devamı için Karadeniz Ereğli Kent Konseyi'nin başlatmış olduğu girişimler sonuç verdi.

Türkiye'de önemli yere sahip Görme Engelli insanların yaşam şartlarını,bire bir yaşatan bu projeyi hayata Geçiren Dernek Yöneticisi,Duygu Özdemir ile Özce Çobanoğlu 'nun ; "Nasıl yaparız da bu projeye devamlılık Sağlarız!" düşüncesi ,Kent Konseyi Başkanı ve Yönetiminin ,4 DUYU İSTASYONU'NUNDA  yaşadığı empati  sonrası, İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Ereğli Belediye Başkan Yardımcılarının da davet edilmesiyle hayat buldu.

 

Davete icabet eden Çorumluoğlu, bu projenin kalıcı olması için Kent Konseyi Başkanlığında projenin yürütülmesi  görüşü netlik kazandı.

Öte yandan, 4 DUYU İSTASYONU'NUN iki proje kahramanı Duygu Özdemir  ve Özge Çobanoğlu  hanımların Karadeniz Ereğli Fen Lisesi Müdürü : Alaeddin Pekdemir,Müd Yardımcısı:Yalçın Koca, İle yaptığı görüşme sonrası 4 Duyu İstasyonu'nda yapılan empati  sonrası ,projeyi okullarında yaşatabileceklerini, bunun için okullarında bulunan yerin incelenmesini talep etti.

Talep üzerine ,4 Duyu İstasyonu alanı olarak uygunluğu olup olmadığı incelemelerini yapmak üzere; Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve Ereğli Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi :Mehmet Öztürk ile Sina Çıladır,Duygu Özdemir,Özge Çobanoğlu ,okulda bulunan yerin uygunluluğu konusunda görüş birliğine varılmasıyla.  Derhal girişimlere başladı.

KAYMAKAM 'DAN SEVİNDİRİCİ SÖZLER

3 Aralık 2019 Pazartesi Günü, Projenin yapılabilirliliği için Kaymakam İsmail Çorumluoğlu'na giden; Kdz Ereğli Zihin ve Sanat Merkezi Kurucuları:Duygu Özdemir,Özge Çobanoğlu, Kent Konseyi Başkanı : Gökhan Günay ,Mehmet Öztürk,Cengiz Yılmaz, Çetin Yiğit,EGD Yönetim Kurulu Üyesi:Sina Çıladır.İlçe Milli eğitim Şb.Müdürü:Vedat Sever,Karadeniz Ereğli Fen Lisesi Müdürü:Aladdin Pekdemir,Md.Yrd: Yalçın Koca  heyetini sıcak karşılayarak projenin devamlılığı için ,Fen Lisesi zemin katında bulunan alanın tahsisi için olur verdi.

Çorumluoğlu, "Bu proje bir çok renkten ve farklı görüşlerden insanı bir çatı altında topladı.Projenin ilçemizde devamlılığı için biz de elimizden geleni yapmaya hazırız.Belediye ve diğer kurumların desteği ile Ereğli'de daha güzel daha kalıcı eserler yaratabiliriz.Sizler bu işe gönül verdiniz.Bizde bu alanda imkanlarımızı sonuna kadar kullanacağız .Dedi.

PROJE GENİŞLETİLECEK

Öte yandan,4 Duyu İstasyonu Projesinin Ereğli Fen Lisesi Zemin Katında yapılması için Bazı Büyük firmalardan sponsorluk alınabileceğinin altını çizen Kaymakam Çorumluoğlu, bu konuda projenin ,daha da genişletilmesi gerekiyor .Bu yolda her türlü desteğe varım.!dedi.

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar