ALAPLI'YI KİMLER GERİYOR?

alaplı

ALAPLI'YI  KİMLER GERİYOR?

Gündem   A+a-

 Alaplı'yı germek isteyenlere ! dur denilmeli.

Alaplı'da Gümeli Cem Evi'nin camlarının kırılması, ülkede "kardeş kavgasına!" yeni bir boyut mu ? Sorusunu akıllara getiriyor.

Yıllar önce Sivas'ta, Madımak Oteli katliamını anımsatan bu olay,  İlçede iç barışı bozmaya yönelik kişi ya da kişilerce yapılmış olmasından korkuluyor.

 

Alaplı'da bulunan STK'ların ve bilhassa Kaymakam Vedat Yılmaz'ın bu konuda hassas davranacağı edinilen bilgiler arasında.

Konu ,ile ilgili a.ıklama yapan Sedat Kameray yaptığı açıklamada," barışa gölge düşürülmesin!" mesajı verdi.

İşte o açıklama;

 

"Bugün Alaplı da ki, Gümeli Cem Evi ve Kültür derneğimizin binasına yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor ve gerekenin bir an önce yapılmasını arz ediyoruz..
Çünkü; bugün yapılan bu saldırı belki alkollü kendini bilmez bir kaç kişiye ait, belki akli dengesi yerinde olmayan birine ait, belki de bambaşka bir durum içeriyor..Her ne şekilde olursa olsun hedef gözeterek yapılan bu saldırı toplumsal ötekileştirmenin ve faşistçe bir bilinç altının dışa vurumudur..Hangi çağda ve yılda olursak olalım biz Aleviler yobaz düşüncenin saldırılarına o ya da bu şekilde hep maruz kalıyoruz..Kim ne yaparsa yapsın, hiç bir şekilde Gümeli' li Aleviler olarak bizleri kışkırtamaz ve provakasyona getiremezsiniz..Binlerce yıldır olduğu gibi bulunduğumuz her ortama Sevgi ve Hoşgörü götürmeye devam edeceğiz!
Pir Sultan Abdal' ın öğretisinde çizgimizi bozmadan yürümeye devam edeceğiz;
"Bize Taş Atana, Biz Gül Atacağız!"
Serdar KAMERAY

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar