ORAL İL BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ereğli

ORAL İL BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Siyaset   A+a-

 Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Danışmanı, Araştırmacı Yazar Turhan Oral, bugün saat 14.00’da CHP il binasında düzenlenen basın toplantısında CHP İl Başkanlığı için yapılacak olan kongrede aday olduğunu açıkladı.

 Turhan Oral’ın adaylık açıklamasına CHP İl Başkanı Hakkı Günev ve geçmiş dönem Kozlu Belediye Başkan Adayı Cengiz Bank ile birlikte çok sayıda partili ve davetli katıldı.

Turhan Oral, parti binasında yaptığı açıklamada, önce ülkemizin gelmiş olduğu durumu anlatarak kendisini tanıttı. Neden aday olduğunu paylaşan Oralaçıklamasında;
 “16 Şubat’ta yapılacak 37. Olağan Genel Kurulda il başkanlığına adayım.

Şüphesiz ki önümüzdeki günlerde diğer arkadaşların da adaylıkları netleşecek ve ilçe örgütlerimiz bu gelişmeleri değerlendirecektir.

İl başkanlığı ve yönetim kurulu, il örgütümüzün üst organıdır. İl yönetim kurulları, ilçe örgütlerimizle birlikte oluşturulur.

Önümüzdeki günlerde görüşmelerimizi tamamlayacak, ekip arkadaşlarımızı da açıklayacağız. Türkiye, ekonomik, sosyal, siyasal krizle boğuşuyor. Komşulardaki savaş halinin, Akdeniz’e, Ege’ye yayılması tehtidi var.

İnsanlar işsizlik, açlık, yoksullukla boğuşuyor. Zonguldaklı gençlerimiz göz göre kaçak ocaklarda ölüm riskiyle çalışıyor. Genç arkadaşlarımız hayatlarını kaybediyor. Askerde ve kaçak ocaklarda ölenler bizim çocuklarımız.

Türkiye’nin CHP’ye, CHP iktidarına ihtiyacı var. Zonguldak ise tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. 40 yıldır demokrasi mücadelesinin içerisindeyim, bizim kuşak ağır bedeller ödedi.

Bizden sonrakilere daha güzel bir Zonguldak ve Türkiye bırakma mücadelemiz devam ediyor. Turhan Oral olarak her zaman CHP’nin iktidar olması için sahada çalıştım, bu kez benden büyük bir sorumluluk almam istendi.

 Onun için buradayım ve önemli olan kişilerin değil partinin kazanmasıdır. Zonguldak ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar