KORONA İLE SAVAŞ

CHP ilçe başkanı:Sağlık Sisteminin çöküş içinde olduğuna dair ciddi kuşkularımız var.

KORONA İLE SAVAŞ

Gündem    - Bu haber 38 kere okundu.A+a-

 CHP ilçe başkanı Sağlık Sisteminin çöküş içinde olduğuna dair ciddi kuşkularımız var.Tek adam rejimi denen sistem bu...

CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Dr.Eylem Ertuğrul, Coronavirüs 'ün ilçemizde ne kadar kişide olduğu ve nasıl bir durumda olduğumuzun bilinmemesinin yarattığı tehlikeye işaret etti.

Ertuprul aymı zamanda Tanı Kiti olmayan Ereğli'de kimlerin risk altında olduğunun da belirlememesinden  dolayı şu açıklamayı yaptı.

 

"An itibariyle bizim Ereğli de hiçbir hastanede tanı kiti yok. Bırak hastayı, sürekli risk altında olan sağlık personelimizin bile taramasını yapamıyoruz. Zira sağlık bakanı tarafından yapılan açıklamalarda bakanlığın onay vermediği hiçbir kurumda test yapılamıyor.

Ama ne görüyoruz ??

AKP Genel başkanının en yakınındaki Ethem Sancak isimli şahsın yeğeni Murat Sancak almış Corona hızlı tanı kitlerini neşeli ,neşeli test yapıyor.

Sağlık Bakanına bu konu TRT ekranında soruluyor, Bakan bunun uygun olmadığını gerekenin yapılacağını söylerken TRT yayını kesiyor.

AKP Genel Başkanının etrafındaki avaneyi eleştiremezsiniz . Onlar ihaleleri alır, servetine servet katar, halkın televizyonu TRT de olayı eleştiren sağlık bakanının konuşmasını pat diye keser. Kimse de gık diyemez.

Buna da başkanlık sistemi, tek adam rejimi diyoruz. Tüm yetkiyi bir adama verirseniz, değil ondan, ondan nemalananlardan da hesap sorulamaz.

Türkiye bir an önce parlamenter demokratik sisteme geçmelidir.

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar