ALAPLI DA COVID HORTLADI

Alaplı Kaymakamı Emirhan Yılmaz ,kamuoyunu yakından ilgilendiren,COVID-19 hakkında medya gurubundan açıklama yaptı.

ALAPLI DA COVID HORTLADI

Gündem    - Bu haber 55 kere okundu.A+a-

 Alaplı Kaymakamı Emirhan Yılmaz ,kamuoyunu yakından ilgilendiren,COVID19 belası hakkında Medya gurubundan açıklama yaptı.

DURUM VAHİM

Alaplı'da Bilhassa Birlik Makine çalışanlarının içinde önemli vakaya rastlandığını açıklayan Yılmaz, Alaplı'da insanların duyalı olmamasından şikayetçi oldu.Medya67 Gazetesi Koordinatörü Mehmet Öztürk ile konuşan kaymakam Emirhan Yılmaz, en ciddi sorunumuz ,temaslı hastaların kimlerle ilişki içinde olduğunu gizlemesi.Bu da sağlıklı denetim ve kontrol yapılmasını engelliyor."Dedi.

Öte yandan Kaymakamlık Vatcap  Gurubundan gazetecilere bilgi veren Yılmaz, şu açıklamayı  yaptı.

 

"Şimdi ilçemizdeki vaka sayısı 21 e ulaştı ilçe merkezimizde her mahallemizde pozitif vaka  ve bunlarla temaslı bulunmaktadır. Köylerimizde de vakalarımız mevcut. Toplam 200 temaslı bulunmaktadır. Ancak bir kaç uyarım var vatandaşlarımız korona virus belirtileri  dışında gribal yada soğuk algınlığı gibi şikayetlerinde  hiç ertelemeden sağlık kuruluşlarına başvursunlar. Özellikle ateşlenme kuru öksürük  tat yada koku almada sorun yaşayanlar vakit kaybetmeden başvursunlar. Vakalarımızın çoğunluğu bu şekilde kendini göstermiştir.  Günlük yaşamımızda özellikle dışarıya çıkarken maske takmayı aklımızın ucundan çıkarmamalıyız. Bu konuda ilçemizde genel olarak maske takmada bir eğilim gelişti. Ama hala asamadığımız sosyal mesafeye uymada daha çok dikkat etmeliyiz. Maske taksan bile bu seni korumayacaktır. Sosyal mesafeye ve kalabalıklardan kaçınmaya özen gösterip. Dışarıda işimizi bitirip eve hemen dönmek gerek. Bu haftadan önce  maalesef izolasyon konusunda parlak bir sınav vermedik. Ama geç değil. Son yasaklar kısıtlamalarla birlikte Alaplı olarak genel olarak vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olduğunu gözlemlemekle beraber hala işin ciddiyetini uyarılara anonslara rağmen kavrayamayanlarımızda bulunmaktadır." Dedi.

BİRLİK MAKİNE EN RİSKLİ

Kaymakam Yılmaz ;"Birlik Makine çalışanlarında çok sayıda virüs tehdidi altında olan var.Bu kurumun kapatma süresini uzatabiliriz.Ancak, bu kurumda temaslı hastaların etraflarında olanları bildirmemeleri halinde şu anki sayının daha ciddi seviyeye çıkması da kaçınılmaz olacaktır. Mesela, bir işçi evine gitti.O virüs evdekilere, evdekiler komşularıyla temas yaptı onlar da diğerlerine derken ,vaka sayımız İl içinde en büyük sayıya ulaşma durumundadır.Bu nedenle lütfen daha ciddi sorun yaşamadan ,komşuları ile temas edenler uyarıcı olsunlar." diyerek durumun hassasiyetini dile getirdi.

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar