KÖY MUHTARI VE İMAMI OLMASAYDI N.T'Yİ KİM GÖMECEKTİ?

Alaplı'da Corona Virüs ölümlerinde sağlıklı defin işlemi yapılmaması halkın tepkisine neden oldu.

KÖY MUHTARI VE İMAMI OLMASAYDI  N.T'Yİ KİM GÖMECEKTİ?

Gündem    - Bu haber 82 kere okundu.A+a-

 *Alaplı'da Corona Virüs ölümlerinde sağlıklı defin işlemi yapılmaması halkın tepkisine neden oldu.
Haber :Mehmet Öztürk
Alaplı'nın Onurlu Köyünden 67 Yaşındaki N.T COVID19 'tan ölümü sonrası defin işlemi için ilginç olay yaşandı.N.T'yi Köy Muhtarı ve Köy İmamı mezara koydu.Şimdi gözler iki kişide...
Zonguldak'a bağlı Alaplı ilçesinde korona virüsten ilk ölüm gerçekleşti. Devlet Hastanesinde yoğun bakımda yatan 67 yaşındaki hasta gece saatlerinde yaşamını yitirdi. Pozitif vaka sayısının 41'e yükseldiği Alaplı’da gece saatlerinde korona virüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşti.
İŞTE ONURLU KÖYÜNDEKİ CORONA ÖLÜMÜ SONRASI TRAJEDİ. KÖYLÜ YETKİLİ UZMAN DEFİNCİ BULAMADI!!!
 
Ereğli Devlet Hastanesinde yoğun bakımda tedavi gören 3 hastadan 67 yaşındaki N.T., gece saatlerinde hayatını kaybetti. N.T., alınan önlemler doğrultusunda Onurlu köyündeki aile mezarlığına defnedildi.
Köy Muhtarı ,Murat Bozkurt Tarafından Kaymakamlığa yapılan baş vurularda ,cenazeyi Sıtaril şekilde gömülmesi için yapılan " Cenazeyi gömecek ekip talebi istedi.Cenaze yakını A.A gazetemize yaptığı görüşmede ,yapılan tüm taleplere rağmen defin işlemi için ,Alaplı Kızılay Derneği Başkanı ,Köy Muhtarı ve Köy imamının yardımları sonucu defin işlemi gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
Köy Muhtarı Murat Bozkurt yaşanılan sahipsizliği anlam veremediğini söyledi.Alaplı Belediyesi Cenaze ekibinin sadece araç temin ettiğini söyleyen cenaze yakınları, son çare olarak mezara cenazeyi köy Muhtarı ve Köy İmamı marifetiyle defin işlemini Gerçekleştirdiklerini söylediler.
 
ALLAH İÇİN BURADA BİR UZMAN DEFİNMCİ YOK.ŞİMDİ KÖYLÜLER NASIL RAHAT OLSUNLAR
 
KAYMAKAMLIK DEFİN EKİBİ YOK MU?
Öte yandan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu'ndan alınan destekle Defin işleminde kullanılan beyaz defin elbisesi temin edildiği edinilen bilgiler arasında.
Alaplı'da olası ölümlere karşı COVID19 vakası ile önellerin defin işlemi için hazırlıksı olduğu ,ileri sürülürken,halkında bundan hoşnut olmadığı dikkat çekti.
 
ALAPLI BELEDİYESİ CENAZE HİZMETLERİ DEFİN İŞLEMİ İÇİN ELEMAN TEMİN ETMEDİ Mİ?
 
Ereğli'de gerek kaymayanlığın, gerekse Belediyenin COVID19 vakası için özel ekip kurduğu, ama Alaplı'da bu konuda ciddi zafiyet yaşanması ilçede ; Biz COVID19 vakasında defin işlemi yapan köylüler veya ilçe halkının her an tehdit altında olması korku yarattı.
 
 
 
ÜÇ BEŞ KİŞİ İLE DEFİN İŞLEMİ YAPAN KÖYLÜ KORUMA ELBİSESİNİ EREĞLİDEN TEMİN ETTİ.
ALAPLI CENAZE ARACI
 
 BU DEFİN İŞLEMİNDEKİ İNSANLAR KÖYLÜLER, YA CORONA ONŞARA DA BULAŞŞASA???
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar