BELEDİYEDEN ERDEMİR'E MİLYONLUK İMAR CEZASI

Kdz.Ereğli Belediyesi, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası (Erdemir)’e milyonluk imar cezası kesti.

BELEDİYEDEN ERDEMİR'E MİLYONLUK İMAR CEZASI

Ekonomi    - Bu haber 68 kere okundu.A+a-

 Kdz.Ereğli Belediyesi, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası (Erdemir)’e milyonluk imar cezası kesti. Sözcü gazetesinden Başak Kaya’nın haberine göre; Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, Erdemir’in izin almadan yaptığı yapılara mühür vurduklarını ve ilk aşamada 143 milyon liralık ceza kestiklerini açıkladı. Toplam cezanın 600 milyon lirayı bulabileceğini yazdı.
 
Kdz.Ereğli Belediyesi, tarafından Sözcü Gazetesinde yer alan haber ; Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası (Erdemir'e) milyonluk imar cezası kesildiğini yazdı.
Sözcü gazetesinden Başak Kaya’nın haberinde başkan Posbıyık şu görüşlere yer verdi., "Erdemir’in izin almadan yaptığı yapılara mühür vurduklarını ve ilk aşamada 143 milyon liralık ceza kestiklerini açıkladı. Toplam cezanın 600 milyon lirayı bulabileceğini belirten Posbıyık, “İmar kirliliği için de savcılığa suç duyurusunda bulunduk” dediği ifade edilirken ilçede büyük yankı uyandırtan haber de kanunların çiğnendiği ileri sürüldü.
Posbıyık , SÖZCÜ’YE yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Karar encümenden çıktı. Daha işin başındayız. Diğer izinsiz yapılar için de işlem yapılacak, Kanunları uygulamaya kararlıyız. Emlak, elektrik ve hava gazı vergisi ödemeyen Türkiye’deki tek kuruluştur. Bu konuyla ilgili de yasal mücadelemiz devam ediyor. İmar kirliliği için de savcılığa da suç duyurusunda bulunduk.dedi
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar