DİNARSU 'DA HAK-İŞ SÜRECİ

Alaplı'da bulunan AK AL DİNARSU İPLİK Fabrikası'nda çalışan 850 işçinin sendikalaşma faaliyeti başladı.

DİNARSU 'DA HAK-İŞ  SÜRECİ

Ekonomi    - Bu haber 67 kere okundu.A+a-

 Alaplı'da bulunan AK AL DİNARSU İPLİK Fabrikası'nda çalışan 850 işçinin sendikalaşma faaliyeti başladı.
HAK,İŞ 'e bağlı, ÖZ İPLİK -İŞ SENDİKASI Başkanı Talat Örnek, Alaplı 'da yaptığı basın toplantısında, yanında bulunan 10 işçi ile birlikte basın açıklaması yaptı.
Örnek, Sendikalaşma sürecinin geç kalınmış bir süreç olduğunu söyledi.Amaçlarının İş Barısnın" Bozulması olmadığını söyleyen Örnek," Biz alanımıza giren İPLİK İŞ çalışanlarının ,ekonomik ve sosyal hakları için Çerkezköyde bulunan 650-Alaplı'da bulunan 850 işçinin %40'nın üyeliğini sağlayarak, kurumda bulunan çalışanların ,yasal haklarının elde edilmesi için burada örgütlenmek istiyoruz.Bizim İş veren ile asla bir sorunumuz olamaz.Ama burada çalışanların iş yerlerinde bazı sorunların olduğu ,çalışanların yıllarca aynı maaşla çalışmasının yerine yıllara sarih şekilde maaşlarında insanca yaşamın sağlanmasını amaçlıyoruz." Dedi.
Öte yandan bazı işçiler de AK AL DİNARSU'DA sendikalaşma çalışmalarına karşı baskı gördüklerini söylediler.
Başkan Örnek, bizim bağlı bulunduğumuz diğer kurumlarda iş veren ile asla sürtüşme yaratma gibi amacımız olmaz.Biz HAK İŞ olarak Devletin ve çalışanların yanındayız.Amacımız Anayasanın 51. Maddesi uyarınca İşçi Hakları konusunda ,işçilerin aynında yer almaktır." dedi.
Örnek 10 Çalışan işçinin geri dönmeleri için yasal haklarının sağlanması adına burada olduklarını söyledi.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar