YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

HALİL Mİ, FAZLI MI , UYSAL MI ?

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 08 Ağustos 2018 Çarşamba - 23:46:24  - Bu makale 1044 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trEreğli'de olası 2019 Martında

Ereğli'de olası 2019 Martında yapılacak olan ,Yerel seçimler için ülke genelinde olduğu gibi, ilimizde de havalar iyice ısınmaya başladı.

AK Parti içinde kaynayan kazanın buharı Ereğli'yi  nemlendirdi!

AK Parti içinde Fatih'in yaptığı devrim, sokağa taşan kaygıları ,belediye içinde Fatih ve Uysal Krizi'ne de yansırken, taraflar arasında sinsi oyunlar sahnesine dönmeye başladı.

 

Ereğli Belediye Meclis üyeleri tedirgin.Bir diyor ki, "Fatih eğer bu partinin başında kalırsa, bize yer yok..."

Fakat Meclis Üyeleri içinde Uysal taraftarı olup, Hüseyin Uysal'ın dik duruş sergilemesi gerektiğine inanan, aksi halde Uysal'ın da etrafında kimse kalmayacağı düşüncesinde olan kişi sayısı hayli fazla.

 

Bazı Meclis üyeleri ki, dün Uysal'a karşı idiler, şimdi de o'nun ne zaman ,nerede, ne yapacağına inanmadıklarını telaffuz ediyorlar.

 

UYSAL RESTLEŞMELİ Mİ?

Bu yazımın ana temasında konuştuğum iki üç meclis üyesinin Fatih 'in başkan olmasından sonra , kendi ve etrafının da desteğiyle ,"rest çekmesi!" gerektiğine inanan iki sağlam grup var.

 

Yazıcıoğlu -Fatih ile pek anlaşacak gibi değil.,

Halil Bozkuş ortada!

Yusuf Kalay karşı da!

Ekşi ile Hasan şimdilik (!) başkanın yanında???

 

Mesela diyor ki bir meclis  üyesi;"Uysal benim ailem bana yeter!" diyor. Ben bu demesini manidar buluyorlar.Doğrusu siyaset  aile ile değil.Toplumla, sosyal dernekler ile, sendika ve Diğer Sivil  toplum örgütlerinin ortak akıl hocaları ile olur.

 

Evet; Uysal AK Parti içinde başkan olmak ,yola devam etmek istiyorsa, "Kendinden başkasına güven duymayı, hatta onlara güven vermeyi de ivedililikle yerine getirmeli.

 

AK Partili çoğu insan Fatih Çakır'ın İlçe Başkanlığı ile Eski AK Parti Milletvekili:Fazlı Erdoğan'ın belediye başkan adaylığına garanti gözü ile bakmaktalar.!

 

Fatih Çakır bugün siyaseti Fazlı sayesinde öğrendiğini bilen biri...

Bir başka deyişle, Ereğli'de AK PARTİ içinde sessiz bir grup var.

Korkak Ereğli grubu!!!

Hatta deyim yerinde ise "Kuyruk!" takımı.Bunlar eski araçlar vardı.Kuyruklu.Marş yerine Kuyrukta bulunan kol çevrilir,araç çalışırdı)))

 

İşin esprisi,bu tabii.

Benim tespitim.Uysal'ın yanında gibi duran üç beş Meclis üyesi tüyecek kapı aralıyor.Onlar kendi deyimleriyle; Başkanın kimseye güvenmemesi, yapacağı siyasi hamleleri paylaşmaması yüzünden kuşkulu ve güvensiz olduklarını ,hatta bu gidişle UYSAL' IN "Ben varım .Tavrıyla artık" REST" e     REST çekmesi  gerektiği düşüncelerini de açık, açık telaffuz ediyorlar.

Uysal ise hala anlaşılması güç ve yarın kime güveneceği, kimin ona tam güveneceği konusunda  da şüpheler var.

 

Fazlı Erdoğan yola çıkmış.

O'nun yolunda taş olan çok olmaz?

Ereğli'de Fazlı ile siyasi arenada yarış yapacak  tek kişi,HALİL POSBIYIK.

 

Bana diyorlar ki,sen 73 Yaşında Halil'i neden parlatıyorsun.

Ben de diyorum ki," Sizden bir maden çıktı da, biz o madeni parlatmadık mı?Ereğli'de CHP içinde ,bu günkü güce ulaşmış, Tek Adam Devrinin başladığı bir süreçte, sor da olsa CHP'nin seçim alacak ismidir Halil.

Yok Adı,Yaşar ,Sertan veya Osman veya Erol.Bu üç isim tek aday olarak,AK Partili en vasat aday karşısında ,CHP'nin  mevcut oyunu korusun, ben gazeteciliği o gün bırakacağım."Namusum ve şerefimle!"

 

Neymiş,Kılıçdaroğlu yerinde.Ünal'da Halil'e karşı.

Ünal'ın halefi Erol Çivici...

Eeee, bu durumda Erol'un arkasında Bozkuşlar da var!!!

Bu Erol'a ,Halil Bey başkanlığı önerdiğinde, Bozkuşlarla  ortak bir arsa hikayesi yüzünden bazı gelişmeler ve üstü kapalı tehditler    (!) yüzünden hazır elindeki arsayı alamayan (!) Bu Erol, başkanın veliahdı olmaktan  da vazgeçti.Başkan her şeye rağmen bu Erol'u CHP'den Meclis üyesi yaptı.

Ereğli'de  CHP  neye benzeyecek biliyor musunuz?

CHP onu, O da CHP' yi içine sindiremedi!

Seçim almak istemeyen ,halktan yana değil, "AKP'nin ekmeğine yağ süren" mevcut siyasi  anlayışla ,sağ hükümetlerin değnekçisi durumda olmak için Erol'u düşündüğü an 10 bin Oy kaybedecektir...

 

Hani  bir dönem CHP' den Milletvekili aday adayı olan Hüseyin Uysal'ın  AK PARTİ' den belediye başkanı adayı oluvermesi ve seçim alması(!!!) serüveni gibi algı yaratılmak isteniyor.

Ama o günlere selam söyleyin.

 

Şimdi GözlerUYSAL'da ...

Ya Uysal Fatih Çakır 'ın İlçe Başkanı olmasında ,olayı duymasına rağmen "körler ,sağırları!" oynadığı iddialarına ; "Yok asla "diyecek.

Ya da ,Benim başkanlığım söz konusu değilse ,bende yokum!!! mesajını Taaa Ankara'ya vermesi gerektiğine inanan AKP' li Meclis üyeleri düşüncesi bende de ağır basıyor.

 

Fakat, Uysal'da ," az kaldı sabredin "diyor.

"-Benimde bir projem var !" Mesajıyla aklında olanı saklama gereği duyuyor.

 

Vallahi sonuç ne olur?

Onu iki ay sonra anca havalar soğuyunca(!) anlarız.Şimdiki sıcaklık ile nem oranı yüzünden terle  karışık hal alıyoruz...

 

Uysal REST çekerse Ereğli Halkının tepkisi ne olur?

Yerli siyasiler aynı düşünce etrafında olur mu?

 

Bence olurlar.

Çünkü,Fatih'in tekrar başkan olması Trabzonluların belirli kesiminde ! kabul görmedi(!)

Yanılabilir miyim?

Şu anda hayır.Ama Son dönemde yıldızı parlayan TSO Başkanının ,Ereğli önceliği mi; Hemşeri Önceliği mi? konusu bence çok ,çok daha önemli!

 

Ereğli'de 20 -30 Trilyonluk bakir arsalar  ,iştah kabartıyor.Yeni Hükümetin aldığı bir karar, yerel yönetimlere yakın Hazine arazileri ile Orman arazilerinin satılabilir olması kararının en büyük beklentileri olan(!) Vurgun Çeteleri(!!!) ellerini ovuşturuyorlar!

 

Bu nedenle bu seçim Ereğli için çok önemli.

Bize ait topraklar,kimseye sorulmadan arsa  simsarlarının ! olacak...

Siz Ereğlililer de !!!!!! Bakacaksınız????

 

EREĞLİ halkının toprakları üzerinde "rant" hesabı yapanları çok iyi tahlil etmek ,buna göre Ereğli Belediye Başkanı kim olsun? Sorusuna geniş açıdan bakmak gerek.

 

Ereğli'de azınlıkların  çoğunluğu yönettiği ne ilk, ne de son şehir olur.Olur da ,bu sefer ben işin içinde biraz da kavga,çatışma! ve hiçte hoş olmayacak olumsuzlukları hissediyorum.

 

Yani, RAN SAVAŞLARI hep kanlı bitmiştir!!!

Bunu Ereğli daha önce iki kere yaşadı!

Bir Cöbekoğlu, bir de Halil Posbıyık zamanı.Hiç te hoş olmayan,geri dönüşü olmayan ,hayatların yok olduğu günleri unutmadık!!!

 

Umarım yanılmışımdır.

Umarım çok karamsar tablo çizmemişimdir.

Siz de, ben de iyi düşüneyim...

 

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, alaplı, köy, su,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: