EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

HAYDİ EREĞLİ, ÜNİVERSİTE Mİ CAMİ Mİ?

	HAYDİ EREĞLİ, ÜNİVERSİTE  Mİ CAMİ Mİ?
Gündem - 08.10.2017 Pazar 12:21  - Bu haber 697 kere okundu.
Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi Eski binasının olduğu yere 4 Yıllık Fakülte yapılması kararı

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi Eski binasının olduğu yere 4 Yıllık Fakülte yapılması kararı üzerinden 4 Yıl geçti.

Ereğli'de ilk etapta 3000 öğrenci kapasiteli bu okulun,giderek küçülen ekonomimizin canlanması adına olumlu bir gelişme olduğu hep dile getirildi.

2014 Yılında dile gelen ve hastane binasının  yıkılması ile "okula başlanacak!" beklentisi içinde olan Ereğli halkına yine yalan söylendi.

İşte bina için 10 Gün sonra Ereğli Eğitim Kampüsü'nün yapılmasına ilişkin o açıklamadan kısa bir pasj;

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kdz. Ereğli TSO Başkanvekili Sertan Yalçın ile birlikte makamında ortak basın toplantısı düzenledi. Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada BEܒye bağlı Ereğli eğitim Kampüsü’nün ilk adımı olan avam proje için Ereğli Belediyesi, Kdz. Ereğli TSO ve projeyi hazırlayacak firma arasında anlaşma sağlandığını belirtti. Uysal makamında yaptığı konuşmada “Bilindiği üzere eski devlet hastanesi binalarının yıkılması sonucu orada BEܒye bağlı bir kampus alanı oluşacak. Yıkım ihalesi üniversitemiz tarafından yapıldı ve 10 gün içerisinde de yıkımına başlanacak." denildi.

Bina yıkıldı.

Bina yıkıldı ,Eğitim Kampusu için hala ses yok.

 

35 MİLYONA CAMİ YERİNE EĞİTİM KAMPÜSÜ YAPILSIN.

Ereğli Kent Meydanı Projesi içinde yapımı düşünülen 35 Milyona mal olacağı açıklanan ve bu camii için devletten faizle para almaya çalışılan "3 kişi kapasiteli cami" için istenen 78.5 Milyonluk borçlanmanın içinde 9 Milyon Tl Yüzme Havuzu  projesinin de olduğu kamuoyunda çeşitli yorumlara neden olmaya başladı.

 

HALK; Cami yapılsın ama ilk hedef eğitim kurumu olmalı.Bizde camii açığı yok.Aksine Okul açığı var." diyerek Sosyal Medyada görüş bildiriyor.

 

 

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

21 Eylül 2018 16:27:36 Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve beraberindeki belediye meclis üyeleri Almanya Düren Belediye Başkanı Paul Laur
2 gün önce
ALASPLI
27 gün önce
ALASPLI
27 gün önce
ERE
27 gün önce