'Hiçbir siyasi gazeteciyi tehdit edemez!..'

Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği, gazeteci Mehmet Öztürk'e yapılan saldırıyı kınadı..

Gündem   A+a-

Geçtiğimiz gün Yeni Ufuk TV’de yayınlanan ‘Ters Köşe’ programında, gazeteci meslektaşımız Mehmet Öztürk’ün ‘Siyasetten nemalananlar ’ başlıklı konu içerisinde adını zikrettiği AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ile yapılan telefon görüşmesi sonrası adliyeye konu olan konuyla alakalı açıklama yapılması zorunlu hale gelmiştir..

Medya mensuplarına yönelik saldırıların bir yenisi daha Kdz.Ereğli’de yaşanmıştır. Yeni Ufuk TV’de program yapan Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Öztürk, programda sarf ettiği sözler nedeniyle AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz tarafından telefon görüşmesinde hakaretlere ve tehditlere maruz bırakılmıştır.

Saldırılar, Yılmaz’ın yandaşları tarafından sosyal medyada da devam etmiş ve sonucunda konu adliyeye yansımıştır.

UYARIYORUZ!..

İlk bakışta basit bir olay gibi gözükse de, sonrasında yandaşlar tarafından sosyal medyada tehdit ve hakaretlerin devam etmesi konunun ciddiyetini gözler önüne sermektedir.

AK Parti gibi Türkiye’ye mal olmuş bir partinin neferi olduğunu iddia eden İsmail Yılmaz’ın bu davranışının kabul edilmesi mümkün değildir..

Hiçbir kurum veya siyasetçi gazeteci mesleğini icra ettiği esnada veya sonrasında intikam veya mafyavari hesaplaşmalara kalkışmamalı bunun bedelinin ağır olacağını idrak etmelidir.

Daha önceden de benzer saldırıların yaşandığını ve cevabının misliyle verildiğini belirtiyor, gazetecilerin sahipsiz olmadığını ve haklarımızın anayasa ile korunduğunu hatırlatıyoruz!..

Yukarıda açıkladığımız sebeplerle AK Parti Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ı meslektaşımıza karşı sarf ettiği küfür ve tehditler nedeniyle kınıyor ve özellikle başta AK Parti bölge milletvekilleri olmak üzere İl-İlçe Başkanlarını ve devlet erkanını gereğini yapmak üzere göreve davet ediyoruz..

Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği adına,

İ.Necati GÜNAY

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar