ŞİDDETE KARŞI OLABİLMEKTİR GAZETECİLİK!

Son 1 haftadır toplumsal yapının bozulacağının haberleri ile yoğunlaşan halkımız, CHP Genel Başkanına

Köşe Yazıları   A+a-

Mehmet ÖZTÜRKMehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr

Son 1 haftadır toplumsal yapının bozulacağının haberleri ile yoğunlaşan halkımız, CHP Genel Başkanına yapılan saldırıyla sarsıldı.

 

Bu ülkede 81 ilin ,ilçe ve beldeleri,köyleri sayıldı da, İstanbul'un Maltepe'si ile Büyükçekmece sayılamadı!

Gerilen toplum adeta patlamaya hazır bir barut(!) gibiydi.

Bu kadar ekonomik ve sosyal dengenin bozulduğu bir ülkede, Güneydoğu'da yıllardır baş belası olan PKK, İŞID, HİZBULLAH gibi terör odaklarının her önemli günlerde yaşattığı katliamlar ne ilk ne de son oluyor.

 

Bütün bu katliamların ,özellikle ülkenin değişim anlarında daha fazla olması(!!!) gözlerden kaçmıyor. Ancak, son katliam ardından 4 Şehidimiz için kan ağlayan insanların acılarına bakmadan ,başka odakların (!) emelleri olan! Kavga ortamı için fitil ateşlendiği alenen ortada.

Şimdi Gazeteci ne yapmalı?

Susmalı mı?

Bakınız,sessiz kalmamız istenen ;

 

"Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın sarf ettiği sözler tepki çekti. Akar saldırganlara, “Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz. Tepkinizi gösterdiniz” diye başlayan bir konuşma yaptı ardından sükunete davet etmesi nasıl izah edilebilir?"

 

Ülkede toplum çok büyük infiale sürükleniyor.

Gazetecilerin asıl olan görevi, kavgayı değil, barışı ve kardeşliği savunmak,Hatta bu sürece katkı sağlamaktır.

 

Ne oldu da, Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde Şehit Cenazesine giden Kılıçdaroğlu'na  saldırı yapıldı?

Bu çirkin saldırı da diğerleri gibi örtbas edilmemelidir!

Kim, ya da kimler buna çanak tuttu? Kamuoyuna derhal bilgi verilecek mi?

Şu anda ülkede kamplaşmalar sosyal medya üzerinden yapılmaktadır.

 

Şimdi Bizim ülkemizde 12 Eylül 1980 'li yılları ve öncesini bir hatırlayın...

Bu ülkenin bilim adamlarını,aydınlarını katleden,Sivas'ta  sanatçıları diri, diri yakan   yobaz katillerin!!! öldürdükleri insanların faili meçhullerini unutmadık...

 

Gazeteci demokrasiden yanadır.

Gazeteci tüm katliamlara karşı, hatta doğa katliamlarına karşıdır.

İnsanlık suçlarının işlendiği her yerde ,gazeteciler mazlumlardan yana taraftır.

 

Dünyayı saran terör olaylarında en çok yara alan da gazetecilerdir.

Biz ,bu ülkede demokrasi çağrıları yaptıkları için katledilen Uğur Mumcu'ların ,Bahriye Üçok'ların son nesilleri,demokrasinin kesintiye uğramaması için nöbeti devralan gazetecileriyiz...

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılının çirkin hesaplarının yapıldığı ülkemizde, bu vatan için Çanakkale'de savaşan şehitler ile, Doğu'da,Güneydoğu'da göğüslerini siper eden Mehmetçiklerin babalarıyız!

 

O'nlar bu vatan için can verirken, oğulları askere gitmeyen , ülke yöneticilerinin vatan sevgisiyle bizim vatan sevgimiz elbette farklıdır.Farklı da olmalıdır!

 

Şimdi ;"bu ülkede rejim sıkıntısı var!" İmajı için çırpınan şer odaklarının !!! emellerini gerçekleştirmek için CHP Genel Başkanına yapılan saldırı tamamen provokasyondur... , Toplumu geren, kavga şırıngası(!) yapanlara duyarsız kalan  ülke yöneticilerinin !!!  bu halkı huzursuz etmeye hakkı yoktur.

 

Bizim gazeteciliğimiz sorgulayan bazı kesimlere verecek cevabımız yok.Çünkü, onların beslendiği cehalet ile bizim aydınlık düşüncemiz asla bağdaşmaz.

Biz uğruna can verdiğimiz vatan için Şehit Olan halk çocukların analarının acılarını siyasi malzeme yapanlar  kadar duyarsız olan  gazetecilerden değiliz! Olamayız...

 

Bu ülkede zaafa uğrayan yönetim,barışın bozulması pahasına halkı bir birine düşman yapacak kışkırtmalara asla müsamaha etmemelidir.

Vatanımızı korurken can veren şehit evlerinde ,cenaze telaşında olan ailelere saygısızlık yapılmasından daha tehlikeli ne olabilir?

 

Türkiye iyi bir sürece gitmiyor.

Sen, ben,o değil.

Siz, Biz..Bizler olma zamanı...

 

 

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar