YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

İMZALAYACAK KİTABIM YOKTU...

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 17 Aralık 2017 Pazar - 12:42:13  - Bu makale 347 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trMEHMET ÖZTÜRK'ÜN YAYINLANMAMIŞ ESERİ...

İlk Önceleri Ruhi Su ... Sonra Ahmet Kaya ve diğerleri(!)

Sorgulayamadık et Türkiye'nin büyük(!!!) yazarları...Köşelerinden ülkenin siyasetine yön verenler!

Bakın,görün eseriniz olan Ülkemizi...

Türkiye Bitti.

Cumhuriyet Ciddi tehlikeye girdi.(1999)

Türkiye Cumhuriyetinin gelecekte daha güçlü olmasını isteyen ;Yazar,Gazeteci,Öğrenci,İşçi,Köylü daha sı tüm halk katmanlarından yüzlercesi can verdi bu ülke için...

 

Bizi bekleyen bir tehlike var...

O ' da Cumhuriyet'e 76 yıllık bir sisteme alternatif oluyor; Gerici,Şeriat özlemleri ile yanan kitleler,ve onları yönlendiren bir kaç (!) insanın ,"düzen adına işlediği cinayetler!" Şimdiden daha bilinçli ,daha seri cinayetleri gerçekleştirecekleri!

 

Türkiye'de gazeteci katilleri Milletvekili oldu.

Peki bu halk bu kişiye oy verdi mi?

Verdi.

Bugün(1999)sandığa gitmeyen " Aydın,Yazar,Solcu,Demokrat"  kitle  sorumludur bu günden!

CHP' nin "Düzen Partisi " Olmasının yanlışlığını iç mücadele yerine dışarıda arayan başta aydınlar topluluğunun bu gün ne düşündüğü önemli(1999)

 

Avrupa'nın gözü Türkiye'de.

Nedeni gayet açık .Amerikan hegemonyasından kurtulmak isteyen AB Ülkeleri,Amerika'nın Yeni Ortadoğu Politikaları karşısında Türkiye'yi ellerinde tutmak istiyorlar.

 

Bu nedenle,Ecevit'in Son aldığı oyların arkasında ABD var.Amerika'nın elinde tutmak istediği Türkiye'ye tavizi ise APO' nun yakalanmasını sağlamak oldu.(1999) Bir Yandan APO yakalandı probagandası,öte yandan da ,İtalya Elçiliği önünde MHP 'lilerin ve Gerici akımların(!) sözde eylemi...

Burada ellerinde salladıkları 3 Hilalli Bayraklar ,Şeriat isteriz(!) diyenlerin attığı; Kahrolsun ABD,Katil APO sloganları ...

 

TC'NİN ÇÖKÜŞÜ İÇİN?

Evet, TC 'nin çöküşü için bir yandan "aşırı sol" ,diğer yandan "Şeriat yanlıları!" bu gerçeklere yeteri kadar değin dimi?

Patronların direktifleri doğrultusunda yazılar yazan ve gerçekleri saptırarak kamuoyu oluşturan yazarlar bu vatanın gerçek hainleridir!

1980 Sonrası DYP-ANAP içinde hızla yükselen MHP ve Fazilet Partili Milletvekilleri önce 1995 yılında RP (Refah Partisi) ile Meclise 1. Parti girdiler.

Özelikle  RP'si yıllardır "din eksenli!" siyaset yaparak, kırsalda halkın da sıcak karının odak noktası oldu.

Camilerde başlayan örgütlenme,İmam Hatiplerle ,Özel Kur-an Kursları ,Sübyan Okulları gibi teşkilatlanma ile 19 Yılda büyüdüler...

4

Türkiye için tehlike arz eden Şeriatçı Örgütlenme önüne geçilmez hal alırken,Milliyetçi Muhafazakar örgütlenmeyi 1980 öncesi, hatta 1960'tan sonra başlatan MHP'nin yaratılması Ekonomisi kötü il ve ilçelerde barajı aşan parti durumuna gelmesine vesile oldu.

Halkımız istemeye, istemeye bu seçime evet demiştir.

Doğrudur ya da yanlıştır.

Önemli olan da,halkımız 1974-77 Yılında MDP ile Ortak olan CHP' nin Genel Başkanı Bülent Ecevit'in 1999 Yılında MHP ile ortak olacak olması şaşkınlığın artmasına neden oldu.

 

1960'larda Amerikan Filolarına karşı direnen ,sırf ABD karşıtı oldukları gerekçesi ile ömürleri hapislerde çürüyen aydınların ,yazarların,gazetecilerin tabana,(halka) uzak hareket etmesi, gerçeklerden kaçmaları bu günü yarattı(1999)

 

T.Zihni Anadol'un "Truva Atı'nın da ilk akşam" ı okuyanlar o yıllarda mücadele edenlerden (Şimdi kimse yok!2017) Türkiye sevdalılarının kemikleri sızlıyor mudur?

 

Truva Atı'nda İlk Akşam 'ın 247. sayfasında ,1922 yılında Yurtsever ,ATATRÜK'ÇÜ  Gençliğin öyküsünün belleklerde yer etmesi açısından önem taşıdığı bir gerçektir.

"Üniversitede Talebe Başkanlığından ,1 Mayıs İşçi Bayramı'na selam.

Yıl :1922.

Zihni Anadol'un Kitabında O yıllarda Konya'da Liseyi bitiren Atatrük'ün Yeğeni: Reşat Fuat Konya'dan mezun olduktan sonra,İstanbul'da Fen Fakültesi'ne girmiş.Reşat Fuat ,Anadolu'da Kurtuluş Savaşı' nın çoktan başladığını ,halkın ne yapacağını bilmediğini,Üniversiteli gençlerin sabırsız bekleyişlerini şöyle anlatıyor;

"Düşman Gemileri Yıldız Sarayı önüne demirlerini atmış.Toplarını halkımızın üzerine çevirmişti.Öğrenciler arasında bu kararsız bekleyiş bazı kıpırdamalara ,guruplaşmalara  yol açmaya başlamıştı.Bir kısmı hilafetçi, emperyalistlerden yana .Bir kısmı da Mustafa Kemal'ci, gerçek Yurtseverlerdi. Bu grup, yüreği emekçi, halkımızın acılarıyla bezenmiş , onlar şahlanmış bir At gibi okullarını da  savunur  olmuşlardı.

 

Bu grubun içinde bende vardım.Gerektikçe Kurtuluş Hareketimizin haklılığını, onların iş  birlikçisi durumunda olan "BASINLA!" alabildiğine savaşmak gerektiğini savunuyordum..

 

Karşımdaki Hilafetçi Sağ Grup ise bizim  kenetlenip birleşmemizi hazmedemiyor,provokasyonlarda bulunuyor,güçleri yetse pazu ( Kol Gücü) kuvvetiyle bize sataşıyorlardı.

 

Bunların Başında Hasan Ali' den sonra Maarif

(Milli eğitim )Bakanlığına getirlen ve Köy Enstitüleri'ni kapatan (1946) Irkçı Anadolucu Faşist bir bulunuyordu.O yıl Talebe Birliği  Cemiyetleri Seçimleri  yapılıyordu...

Seçimler gürültülü ,patırtılı geçti.Ben başkan oldum...

Basının İstanbul'daki durumu acıydı.Ulunay'lar,H.Cahit'ler,Ebuvelit Ziya'lar,Refik Halit'ler, Ali Kemal'ler Vd.Hepsi.Anadolu'daki  Ulusal Kurtuluş Hareketini yeriyor,açıkça cephe alıyorlardı.

 

Bunların karşısında ise T.K Sosoyalist İşçi Partisi ve Aydınlık adında bir dergi vardı.

Sağ Grubun yardımcısı çoktu.

5. BÖLÜMDEN DEVAM EDECEK

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: