EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

İnternet Haber Sitelerine Lisans alma zorunlu...

İnternet Haber Sitelerine Lisans alma zorunlu...
Gündem - 05.08.2019 Pazartesi 17:52  - Bu haber 93 kere okundu.
"Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamında Sunumu Hakkında Yönetmelik" yürürlüğe girdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nca düzenlenen,"Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamında Sunumu Hakkında Yönetmelik" yürürlüğe girdi.

İnternet-RD yayın lisans ücreti yıllık10 bin TL, İnternet-TV ve İnternet İsteğe Bağlı Yayın Hizmeti (İBYH) lisans ücreti olarak 100 Bin TL ve yıllık net satışlarının Binde 5'ini ödeyecek. 100 bin TL nakdi teminat ile 10 yıl süreli Banka Teminatı verecek.

Tüm Basın yayın, iletişim, görsel, işitsel yayınları kapsıyan ve 24 asil, 2 gecici maddeden oluşan yönetmelik 1 Ağustos 2019'da yürürlüğe girdi. 10 ve 11.nci maddeleri 1 Eylül 2019,'da yürürlüğe girecek.

Anımsatayım. 5651 sayılı İnternet Yasası RTÜK'ün 25.md. yapılan bir değişiklikle 5187 sayılı Basın yasası kapsamına alınmıştı.Yürürlüğe giren bu yönetmelik uyarınca yayın lisansı belgesi başvurularında 5953 sayılı Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştıranlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi Hakkındaki yasanın maddelerine göre işlem yapılacak.

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

"Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamında Sunumu Hakkında Yönetmelik" yürürlüğe girdi.
1 ay 17 gün önce
Yayın hakkı ve iletim lisansı verilmesiyle dijital yayınların denetlenmesi ve getirilen düzenlemenin uygulanmasına ilişkin usul ve esasların bulunduğu
1 ay 21 gün önce