EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

Kaldırım İşgalinde Çifte Standart mıı ?

Kaldırım İşgalinde Çifte Standart  mıı ?
Gündem - 18.06.2015 Perşembe 20:34  - Bu haber 934 kere okundu.
Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada Kaldırım İşgallerinin kaldırılması açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama şöyle
 Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada Kaldırım İşgallerinin kaldırılması açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama şöyle; Zabıta Müdürlüğü, esnafları ilçe merkezinde işgal edilen kaldırımlar için uyarmıştı. Ceza almak istemeyen esnaflar 3 gün önce yapılan uyarılara cevap verdi. Kaldırımların boşalması Ereğli halkını memnun etti. “ denildi.
 

Öte yandan ,Halkın yaşam alanlarını daraltan, yaya ve araç trafiğini tehlikeye atan işgallere karşı sayısız ihbar aldıklarını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı ve Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, konuya ilişkin açıklamasında 15 Haziran 2015 Pazartesi gününden itibaren kaldırım ve yürüyüş alanlarının işgaline izin vermeyeceklerini söylemişti.

BURALAR YOL DEĞİL Mİ?

Başkan Yardımcısı Dursun verilen süreç içinde esnafın zorluk çıkartmadan yapılan uyarılara dikkat etmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, birçok vatandaştan uygulama sonrası gerek telefonla, gerek maille, gerekse sosyal medyadan yada bizzat gelerek teşekkür aldıklarını söyledi.

Kaldırım işgalleri konusunda sayısız ihbarlar aldıklarını ve şikâyetlerin giderek çoğalmasından dolayı söz konusu uygulamaya gidildiğini hatırlatan Alptekin Dursun, uyarılara aldırış etmeyenler hakkında da yasal işlem yapılacağını ve bu konuda da taviz vermeyeceklerinin altını çizdi.

 

İŞTE YAYALARIN İŞGALİ BÖYLE OLUYOR

BU YERLER DE HALK İSYAN ETTİ;ÇİFTE STANDART MI?

Yukarıda yer alan haberde olduğu gibi; şehir merkezlerinde kaldırım işgaline son veren Belediye Çetin Apatay Bulvarında oto galaerinin işgal ettiği yaya geçitlerini görmemesi şaşkınlık yarattı. Halk; Bu ne biçim iş burada kara yolunda yürümek zorundayız ama kimsenin umurunda değil  diyerek isyan etti.

 

 

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: