KÖRLER VE SAĞIRLAR

Körlerle sağırların birbirini ağırladığı, tebaanın yok olduğu bir diyarda;   Körler sağırlara demişki, bizim zaten var olan elektriği

Köşe Yazıları   A+a-

Körlerle sağırların birbirini ağırladığı, tebaanın yok olduğu bir diyarda;
 
Körler sağırlara demişki, bizim zaten var olan elektriğimizi, zaten var olan iletim hatlarıyla ulaştırdığımız bölgelerde, zaten var olan dağıtım şebekesiyle boyna zam yaparak topladığımız elektrik parasını sen topla ne dersin?
 
Allah derim demiş sağırlar, kahkahalar atarak; 24 Ocakta ektiğimiz tohumlar ağaç olduda meyveye durdu. Tadından yenmez. 
 
On iki Eylülde lal edilenlerin bir kısmının dilinin çözülmesi özgürlüklerine mal olunca, ne yapsın lal’lar sonunu bekleyen kurbanlıklar gibi çekilmişler köşelerine.
 
Böylece başlamış köpeksiz köyde değneksiz gezmeler.
 
Derken bir gün körlerle ve sağırlarla arası pek iyi olmayan bir lal sağırlara demiş ki;
Siz zaten var olan elektriği, zaten var olan iletim hatlarıyla, zaten var olan dağıtım hatlarıyla evlerimize ulaştıran körlerden devir alıp bizlere satıyorsunuz, bir gün geciken faturamıza da gecikme zammı ilave etmeyi ihmal etmiyorsunuz, eh bir zahmet gelinde yanmayan şu sokak lambalarını değiştiriverin.
 
Üzerinde sağırların unvanları ve numaralarını, sırtında da seyyar merdivenini taşıyan beyaz “jip” lerine kurulmuş yetkisiz yetkililer, şu numarayı arayın diyerek lal’la bir aşağı bir yukarı gezmeye devam etmişler.
 
“Adınız soyadınız biz sizi ararız”.
 
O koskoca sağırların, o koskoca şirketleri ne aramış nede sormuş o günden sonra. Üstelik o patlak ampulü değiştirmemiş o koskoca sağırlar.
 
İşte o zaman anlamış lal.
 
Ampul patladı mı kendin değiştireceksin körlere sağırlara bırakmadan!

YAZANIN NOTU:
Bu hikâyede kullanılan, körler, sağırlar ve lal’ların görme, işitme ve konuşma engelli canlarımızla hiçbir alakası yoktur.
 
Alakası olanlar zaten hafif sızılar duyumsamaktadır.
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar