ALAPLI VE KÖR ŞEYTANIN GÖRDÜĞÜ!!!

Alaplı

Köşe Yazıları   A+a-

Mehmet ÖZTÜRKMehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr

Doğanın kanunlarını yok eden insanlar,doğal yaşamı öyle tahrip ediyorlar ki, yarınlarının kötü olduğunu bile ,bile katliamlar yapıyorlar.

Evrenin insanlara sunduğu doğal güzelliğe göz diken insanoğlu, çakalların uluması ile kurtların avlarını yakalaması ,sürüye Kurt getirme deyimini ortaya çıkarmış.

Bizde derler ki, "salmasını bilmeyen köpek, sürüye kurt getirir"

Şimdi Alaplı'da son aylardan yaşanan bazı olaylar ,SIR PERDESİ gibi toplumdan uzak yaşanıyor.

Alaplı'da Hastane İnşaatı diye 5 Yıldır sağlık sektörünün içini boşaltanları(!) adam kayırma ve kendine özgü insan tipi yaratma! gibi eylemler ne ilk, ne de son olacak.

Alaplı içinde öylesinde siyasi,sosyal ve ekonomik gelişmeler var ki, bazen bu bana "Kuzuların Sessizliği" filmini anımsatıyor.

Alaplı'nın gelecekte yaşayacağı sorunların başında, bu ilçeyi dizayn eden Meslek Odaları,Siyasi Partiler,Yerel Yöneticiler  ve Belediye ayağında dönen dolaplar,sokağı rahatsız etmeye başladı.

 

AK Parti içinde yaşanan iç kavga, Alaplı'ya zarar veriyor.

CHP'li başkanın 2019-20 projeleri ekonomik dar boğaz nedeni ile ciddi yavaşlama süreci içinde.

 

Alaplı'da doğa katliamları başlamak üzere.

Alaplı'da bazı muhtarlar,çıkarları için toplumu zehirlemekten kaçınmamaktadırlar!

 

Alaplı'da ,bazı siyasilerin istediği; suskun,sorgulamayan ,görmezden gelen,işitmeyen ,deyim yerinde ise Şaşı bakan medya ile işi götürmeye çalışan İş Adamları(!) ki, hepsi dalında uzman çakallar!!!

 

Bunlar bazen aba altından sopa " gösteririler.Bazen da "kuzu" olurlar.

Alaplı'da son dönemde esnafın denetimsizliği yüzünden,gelişi güzel sergi açanlar! İstedikleri gibi tezgah açanlar ,günden güne artmakta.

 

Bazı İş adamları "AK Parti-CHP ve diğerleri Triosu "bir avuç çıkar çanağı oluşturmakla meşgul olunca, dışarıda kavgalı; İçerde ,arka planda dönen çıkar odaklı ilişkilerin yarınlarda etrafa yayacağı pis kokuların burun deliklerimizi sızlatması kaçınılmaz olacak.

 

Alaplı'da sessiz bir  toplum var. "Güdülenler ile güdenler!" tabir ettiğim küçük bir <engin budalası topluluğu ,her şeyi kendi ekseni etrafında döngü yarattığını sanıyor.

 

Alaplı'da iş ortaklarının(!) oluşturdukları büyük  birikimlerin yarattığı gizli ilişkiler,zaman, zaman medya ayağında da yaşanıyor.

Kimi İş adamlarının ,"kendi inanmışlıklarına göre dizayn ettiği !" bir kaç medya kırıntısı! " nın artık işe yaramayacağı duyumları ,açığa çıkan " şeytanın şişeden çıkışı!" hikayesiyle eş değerdedir.

 

Kimler neyin peşinde?

Alaplı'da İş Dünyası içinde yaşanan kriz ne zaman patlayacak.?

Hangi kurumlarda siyasi baskı ,kamu çalışanlarını evlerinde dahi uykusuz bırakmaktadır.

Okullar ciddi mercek altına alınmalıdır.

 

Yaşanılanların gizlendiği, bazen de basına "sus payı!" verilediği ilçede neler oluyor.

Alaplı'da Devlet kurumları yöneticileri ve alt bürokratların(!) "güçlüden yana!" ya da siyasi baskının altında kaldıkları için asıl olan görevlerini yapmada zorluk çektiklerini biz ,gerçekleri saptırmadan takip edeceğiz.

 

Bazen  yazdıklarımızdan rahatsız olan, sonra da ,işi savsaklandığı düşüncesiyle  unutturmaya çalışan siyasi güçlerin, bu sıralar Alaplı'yı dizayn etme hayalleri göze batıyor.

Alaplı'da kurumlar içinde FETÖ ve Buna benzer cemaatlerin , yeni türeyen cemaatlerin örgütlenmeleri(!) abartısız göze batmaktadır.

 

Geçenlerde yazdığımız bir yazıyı Belediye Meclisinde okuyan Meclis Üyesi Mehmet Yaman Beyin rahatsızlığının altında neler yattığını merak ediyorum.Ona teşekkür ediyorum!?

Tarikatlar vasıtasıyla ellerinde bulunan güçleri! korumak isteyenlerin tarafıma yaptıkları sinsi oyunları da deşifre etmekten çekinmeyeceğimi bilmeyen varsa ,bilsin isterim...

 

Alaplı'da çıkar odaklı siyasetin öyle örnekleri var ki; Halk sağlığı, Halkın mal ve can güvenliği gibi yasal hakların gasp edildiği, bütün bunların görmezden gelindiği ilçede ,halkın Sesi,Gözü ,Kulağı olmak zor gibi görünse de bu süreç artık halkın yararına işleyecektir.

 

Yukarıdakilerin(!) kendi çıkarları için özel odalarda(!) yaptıkları ince hesapları içinde ,Allah korkusu yaşamayan, ancak, gerçekte "kul hakkını yiyen" leri insanlarımız çok iyi biliyorlar.

O yüzden bir kaç "KURT" önlerine kattıkları "ÇAKAL" sürüsü ile kuzuların haklarını yemek için ; Tilkinin kümese bekçi olması gibi gariplikler yaşarken   bu ilçede, bazı devlet makamlarının Hükümet kanadı kullanılarak ,halkın sorunlarına ilgisiz kalmaları  dikkatlerimizi cebretmektedir.

 

Alaplı'da 3-5 ay içinde inanılmaz olaylara gebe olunduğunu görmezden gelmemek,buna önlem almak gerektiği inancındayım.

Bazı Daire Müdürlerinin külhanlık yapıp, medyaya saldırı planlarının yaşandığı ilçemizde ,bu gibi kişileri deşifre etmekte bizim görevimiz olacaktır.

 

Alaplı'da mazlum köylülere kaba davranan(!!!) bazı  daire müdürlerinin ayaklarını denk alması zamanı gelmiştir.

Alaplı'ya gelen ve dinamik yapısı ile dikkat çeken kaymakamımızın hassasiyeti basının da ilgi alanında olup, kendisiyle yaptığımız kısa sohbette sorunların çözümü noktasında duyarlı olacağına inanıyorum.

 

Ben, Alaplı'da iyi bir hava sezinlemiyorum...

Umarım yanılırım. 10.7.2019

 

 

 

 

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar