ERKEN SEÇİM KAPIDA...

seçime gel

Köşe Yazıları   A+a-

Mehmet ÖZTÜRKMehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr

Bu ülkede demokrasinin kesintiye uğramaya başlayacağı her zaman, bir "erken seçim " algısı başlar.

12 Eylül Faşizminin ,bir yıl önceden planlandığını anlatan dünün en sağcısı ve en sol kanadının hayatta kalanları anlattılar.

12 Eylül bir proje olarak ,Türk halkına dayatılmış ABD projesi olduğu artık kabullenildi.

Burada dikkat edilmesi gereken bir daha vardı.

Amerika'nın ,2000'li yıllarda Necmettin Erbakan Hoca'ya sundukları acı reçeteye "hayır " Dediğini Eski Bakan : Yaşar Okuyan apaçık söyledi.

 

Peki, madem neden o zaman bunlar bu kadar geç telaffuz edildi?

39 Yıl aradan sonra,  konuşulanları biz çok yazdık.Çok irdeledik.Ama o zaman susan dilsiz şeytanlar! şimdi yok olmayla karşı karşıya olan  , Türkiye Cumhuriyeti için "timsahın göz yaşlarını!"  akıtıyorlar.

 

Bu ülkede ekonominin darda olduğu her 10-20 sene de "Darbeler " yaşamaya alışılageldiğimiz siyasi yapılaşma ,ABD'nin BOP Bataklığına dönmesi, 12 Mart ve 12 Eylül'lerle, son olarak ta, 15 Temmuz bilmecesiyle akılımızla oyun oynanmaya çalışılıyor.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin Eğitim Kurumlarının %50'sinden fazlasında ,"Din eksenli.Tarikat yapılaşması!" artık ucube gibi karşımızda.

 

Bir devleti oluşturan en önemli kurumlardan üçü; Milli eğitim, İçişleri ve Adalet Bakanlığı" ülkede temel yapı taşımız olan Cumhuriyet değerlerinin sağlanmasında en etkili Laik ,Sosyal Devlet yapısını devam ettirmekle yükümlüdürler.

 

Bu bağlamda ülkemizde giderek artan "Gerici!" din eksenli vurgunlar, haddini aşan açıklamalar, artık bir yere kadar...

"Yeterrr..."   Dedirten güne yol alındığını işaret ediyor.

 

Erken seçimler umut olacak mı?

Benim gördüğüm,izlediğim şu; Bu ülkede bir erken seçim, artık yorulan Hükümetin,Tek başlı Reisicumhur sultasının yeteri kadar toplumda karşılığı olmadığı, hatta eskinin aranmasına neden olduğudur.

 

Bugün,  Ülkede zamlara karşı ,zulme , emek sömürüsüne ve tüm iyi gitmeyen  ne varsa, artık ,"bıçak kemiğe dayandı!" noktasında Erken Seçim çığırtkanlığı bir rastlantı değil.

 

Bu,olsa, olsa. AK Parti içinden kopanların   fırtınanın da yön değişimi projesi olur.Artık köşeye sıkışmış olan iktidarın halka vereceği bir şeyin olmadığının da adıdır.

Daha bir yıl geçmeden erken seçim demek,ülkede bankaların para savurması,korkmadan sokaklara çıkan insanların(!!!) "Ölürüz, böyle yaşamaktansa!" dedikleri noktaya geldiğimizin fotoğrafıdır.

 

Diyor ki, Soner Yalçın:...o kadar üzülüyorum...

O kadar vicdan azabı çekiyorum ki...

çok toprağı zehirledik.Çok insanları zehirledik...Ben sebep oldum...Benim gibi bu işi yapanlar sebep oldu...

1950'lerden itibaren binlerce ton ,on binlerce ton zehir döktük Türkiye topraklarına.."

Ve en çok Ege,Adana bölgesi,Antalya,Karadeniz ve tüm Türkiye toprakları zehirlendi...Şimdi bahar gelsin.Kış olsun diye bekliyoruz.

 

Ve bir seçim daha mı?

Bu ülkede siz seçmiyorsunuz.Onları siz değil,onlar sizi seçiyor!

Buna siz izin veriyor, sonra da ağıtlar yakıyorsunuz. Yıllar önce bu küresel sömürüye karşı bir direniş, bir başkaldırı vardı.

 

 

MERKEZ SAĞ ve CHP

Ülkemiz sözde en geç 2021 Yılında Erken Seçime gidecek.Bu artık kaçınılmaz .Peki, ülkede hangi kaynaklar bütün giderleri karşılayacak?

 

Burnumuzun dibinde Suriye,İran,Irak gibi savaş ülkeleri var.Kısmen aynı savaşın içinde olan bir ülke olarak, yapılacak seçim de kurtuluş olmayabilir...

 

Hatta u seçim, ülkede yeni bir iç kargaşa, kardeşin ,kardeşini vurduğu(!!!) günlere gebe gibi...

Korkum da bu.

Bu sefer Sen Faşist, o Devrimci!" demeyecekler...

Vurun, "bu komünist,Allahsız!"

Sonuç; Ülkede Yeni Bir İran veya Suriye iç  savaşının provası.Bu provanın da oyuncuları: Ahmet'in oğlu, Mehmet'in kızı..

Gelinen nokta ise Türkiye'yi 100. yılında parçalamak.

Yani Erken Yerel seçim CHP'nin ,İYİ Parti'nin,MHP'nin,SP'si yöneticilerinin umurunda değil.

Olan ,halka olacağından!!!

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar