KÖSTEBEK BELEDİYE İÇİNDE Mİ DIŞINDA MI?

aaaa

Köşe Yazıları   A+a-

Mehmet ÖZTÜRKMehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr

Birçoğumuz eminiz ki hayatında daha önce köstebek görmemiştir. Bu tez canlı hayvanları daha çok çizgi filmlerde veya hayvan belgesellerinde izlemişizdir. Oysaki daha yakından incelendiğinde ne kadar da kendine has özellikleri olan, ilginç canlılardır. Köstebekler değişik görünüşleri ve farklı yaşam şekilleri ile her zaman dikkat çeken hayvanlar olmayı başarmıştır.

Bu havyaların yer altında yaşamaları,"giz" leriyle önem taşırlar.

 

Yaşamımızda ise bir yerden bilgi aktaran ,bir kurumun ya da,bir oluşumun içinde var olan bilgileri,belgeleri dışarıya taşıyanlara,köstebek deriz.

Son zamanlarda ,KGB,MOSSAD,FBI gibi gizli bilgi alma örgütlerinin yerel adı bizde; MİT gibi ajan ,provokatör sevdalılarının işleri büyük ilgi gördü.

Kimilerinin, sokak kabadayılıklarına özendiği gibi, bazıları da gizli ajan olma hevesinde.

 

Karadeniz Ereğli Belediyesi'nde "köstebekler!" yer altından ,yer yüzüne çıkmaya başladılar.Bu yaratıkların ! işlerini yaparken arkalarında bıraktıkları tüyleri(!!!) onların hangi tür "köstebek!" olduğunu anlamaya yetti.

 

Bu sıralar Ereğli 'den ,"kargo uçağı kiralanmış.Uçak haftada bir Akdeniz'e sefer yapar!

 

Bu seferler ara sıra FETÖ  bağlantılı personeller(!) ile yapılıyor gibi! Çünkü, Güneyin sıcaklığı bazı köstebekleri sıcağa çektiğinden,Ereğli'de havalar soğuyunca, ilçeden göç eden edene!

 

Göç derken, "Göçmen kuşlarının!" ne zaman ,nasıl, nereye gittikleri mevsimin  ne önemi var.Ereğli'de havalar soğudu .Köstebekler haklı olarak yer altına girmeye başlayacak.Çünkü, köstebekler bazen hata yaparlar?

Bu hatanın oluşumu iki arada bir derede kalmakla başlar...Her şeyden,har olaydan, her eksiden,her artıdan V.S ..haberi olanların ,haberdar olmalarına ,aslında işin muhatapları(!) sebep olurlar.

 

Bir an düşünün...

Siz çok önemli birisiniz.Ama bu öneminizi fark etmeyen(!) ya da ,fark ettiği halde "umursamayan!" büyük adamlar arasında ,yer altından yer üstüne dalıp çıkarken tüyleri sokağa yayılan "köstebeğin!" bazen arkasında bıraktığı izler gün ışığına çıkıyor.

 

Artık kim, ne ,nerede, ne zaman kimi,kiminle bir araya getirecek?Bu ilişkinin yarar sağlayacağı  kurumsal ilişkiler ,Ereğli'de kimlerin çıkarlarının tekrar ranta dönüşmesi!!! adına yapılacak mı?

 

Bu diyalogun sağlanması kimin,kimlerin işine gelecek.Ereğli Belediyesindeki köstebek çok derinde değil de ,aslında bilinen yerde.Hatta çok bildik alanda .İçeride olduğu kadar ,dışarıdan sızan ışık(!) huzmesi gibi.

 

Kimler neyin peşinde.Bence bu; Bir bakıma en yakın temasın sağlanmasıyla,taaaaa, Akdeniz kıyısına özel iletişim araçlarıyla uçurulan bilgiler neyin nesi? Kim bu işten nemalanıyor?

 

Bir bakıma düşmanları önce çoğalt.Sonra onları al, "bakın ben düşmanı dost,dostu düşman yaparım!!! " mesajıyla ,normal seyreden diyalogları(!) bozarak, yolda taş,toprak bırakmadan yola koyulmak gibi bir şey.

 

Valla saçmaladım mı ne?

Mustafa'nın sözü; -Mehmet ağabey, kim ne yaparsa yapsın.Benim Ereğli Belediyesi'nden bilgi almamı engelleyemez!...

Adam haklı...Çünkü, bu bir proje.

Mustafa haklı.Neriman Hanım ,Hüseyin Uysal'ın hanımı Sevgi hanım  gibi belediyede sözü geçen kişi olduğunu yazması kimin aklına gelir.?

Bu bana , Neriman Hanımdan rahatsız olanların kimler olduğu konusunu ,köstebeğin de 5 .katta mı?İçerde mi? En alt katta mı?

Sorularına yanıt aramayı anımsatıyor.

Bravo sana Mustafa, başkanın yakasına böcek takmışsın!!!

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar