ŞİMDİ SEVGİ BARIŞ DOSTLUK ZAMANI!

EREĞLİ

Köşe Yazıları   A+a-

Mehmet ÖZTÜRKMehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr

Şimdi teori zamanı.

Pratik yapmak çok zor!

Karadeniz Ereğli'de,CHP' de yeni süreç başladı.Tüm gözler şimdi Eylem'e odaklandı.

 

Kimi Provokatörler(!) iş başında.

Şimdiden "Eylem'sizliği!" halka pompalamaya çalışmak bu olsa gerek.Tabi, bu,doğru zaman, doğru mekan,Doğru ortam çok önemli. Eylem Ertuğrul kim?

Doktor.

Peki başarılı olur mu?

Bizim meslekte zaman ,zaman siyasi alt yapıdan gelmeyenler ile ,uzun yıllar siyaset arenasında olanların öngörüleri daha farklı oluyor.

 

CHP'de, Halil Posbıyık'lar ailesine odaklanmış ,tüm gözleri  bu yöne çevirmiş "Medya mensupları!!!" yeni ne varsa bilir bilmez! kendi pencerelerinden bakarak, toplum nezdinde pek itibar görmese de,tabiri yerinde; Atıp ,tutuyorlar...

 

Kimilerinin "Ortak Sesi!" koro halinde çıkıyor.

Şimdi yazacağız.Çok ileri gideceğiz.Ereğli'yi "kafasına göre dizayn etme !" sevdasında olanlar EYLEM' den neden rahatsız oldular?

 

Kimler,kimin adına şövalyelik! yapma gücünü kendinde buluyor?Daha adı sokağa taşmayan insanlar için neden kendi at gözlüğümüzle bakarız?

 

Ereğli'de Posbıyık'lar ailesine yüklenen siyasi gücü parçalamaya ant içmiş (!) epeyce bir topluluk var.Bu topluluğun hedefi gayet net.Posbıyık'ların siyasi süresi doldu(!!!) imajı alttan ,alttan işleyen Ünal Demirtaş Milletvekilin ördüğünü sandığı o Örümcek ağı; Son Eylem  Ertuğrul atamasıyla daha da hat safhaya ulalştı.Biliyoruz i,Eylem Halil Posbıyık'ın sevdiği, hatta güvendiği biri.

 

Şu anda gözler Neriman Posbıyık'ta.Umarım bazı kişilerin önermesi ile ,geçmiş dönemde ;Fota'nın atamasında yaptığı çıkışı yapmaz.

Birileri buna uğraşırken, Alanya-Ereğli -Ankara Triosu CHP' deki yapılaşmayı,"olumsuzlukların  partisi!" haline dönüştüreceğe dikkat çekmek isterim.

 

Bana düşmez.Ama CHP' de Neriman Hanım Milletvekili olmak istiyorsa; Eylem ya da başka bir insan ile yola girmeli.Etik olmayan  Belediye Başkanının eşi ilçe başkanının eşiyle parti yönetme anlayışı,demokrasi açısından benimsenecek bir tarz değil.Aslında olmaz mı? Olur.Ama Aile Partisi imajı ,toplumsal dayanışmayı zedeler.

CHP' de böyle bir karar almış.Yani; Sayın Neriman Posbıyık'ın Milletvekili adayı olduğunda ,Halil Posbıyık Belediye Başkanıydı...Yani sözün özü.Milletvekili adaylığı için sorun yok.

 

Şimdi birileri Neriman Hanıma; Aaa, sen yine çık aday ol.Biz varız! diyorlar.Bence Aklın ,mantığın kabul edeceği yol.Sayın Neriman Posbıyık'ın yakından destekleyeceği bir ilçe başkanı ile yol alması ...

 

Bazı güçsüz insanlar!

Onlar ,kendi ikballeri için Hanımefendiyi serüvene sürüklerken,aslında Ereğli halkının başta CHP'lilerin dahi nefret söylemleriyle anılan Ünal'ın da CHP Genel Merkezi'nde fiyasko olması sonrası , yeni bir sürece girildiğini anımsatmak isterim.

En tabi olarak Neriman Posbıyık aday olabilir.Ama ,CHP Genel Merkezi bu yolu tıkamış.Edindiğim bilgilere  böyle.

 

Peki , Eylem'e saldıranları rahatsız eden ne?

Ereğli'de CHP içinde üç ayrı grup var.Bunlar dünde vardı.Bu günde var.Yarında var olacaklar...

Çünkü, Kitle Partileri artık "gücü olanın !" arkasında ağası olanın borazanının  öttüğü yer.Bu AK Parti için de,CHP içinde,MHP ve diğer partiler için aynı.Yukarıdan aşağı örgütlenen (!!!) Siyasi partilerde ,tabandan gelme dönemi bitti!

 

O yüzden ,geçen Altı ay önce yaşadığımız Yerel Seçim sürecinde de ,"Parti'de Kim Güçlü ise o Başkan adayı oldu!" Şimdi roller değişmiş de değil.Sadece zaman ,her yeni gün yepyeni gelişmeleri şaşırtıcı şekilde yaşatıyor.

 

CHP içinde ,Ereğli Genelinde,OYAK ile kavgalı imajı yüklenme eğilimi içinde olan Sayın Halil Posbıyık'ı toplumdan soyutlayanlar(!)  bu eylemleri ile "Posbıyık yine kavga etmeye başladı!" mesajını da  topluma empoze ederken, başkana ;" "Aman efendim sen Hİ MEN ' sin !!! yüklemiyle ,onu hem Ereğli halkı gözünde ,hem de Erdemir'de çalışan 6-7 bin kişiye düşman etmeye çalışıyorlar.

 

OYAK ile kavga edelim.Ama bu süreci iyi tahlil etmek şart.

Diyorlar ki; " ERDEMİR 'i Özelleştirme sürecinde ,Yabancılar almasın.OYAK alsın " Diyerek Bozhane'de alkış tutan kimdi?"

Halil Posbıyık ve ekibi.

Öyle diyor halk.

Edindiğim bir başka husus ise, OYAK ERDEMİR içinde 6 000 aile işle birebir diyaloga girecekmiş...Düşünün, siz 300-500 üyesi olmayan derneklerden Meclis Üyesi yaparken(!) 6 bin insanın 3 kişilik aile fertleri hesaplandığında, 20 Bin insanı karşınıza alır da, seçim yapabilir misiniz?

2014 Seçimi daha dün gibi aklımızda.

 

Bunu daha önce yaşadık.

Sayın Posbıyık ," toplumla barış için geldim." Dedi."Kavga yok Barış var."  Dedi.

Kimler ; "Sevgi,Barış,Kardeşlik" Sloganının sahibini, yine kavgaya sürüklüyorsa,Ereğli'ye zarar veriyor.

 

Ben onları biliyorum.Birazı Ereğlili!!!

Ama arkalarında , olanları da biliyorum!

Düne kadar ,Yerli-Yabancı konusunu işleyenler.Seçimlerde Yabancılara danışmanlık yaparak,Ereğli'ye soğuk duş aldıran ekip iş başında!

 

Boş verin.CHP ' de ,EYLEM olsun, ya da başkası.Beyler 2020'de olmasa da 2021 Yılında seçim var.

Hani  her şey Ereğli içindi ?

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar