CUMHURİYET BALOLARI RAKILI EĞLENCELER!!!

ereğli

Köşe Yazıları   A+a-

Mehmet ÖZTÜRKMehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr

Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutladık.

Ülke sanki ayaklandı.

On binler sokaklara indi...

Neden? Bu yıl, çok ama çok itibar gördü.  Cumhuriyetin 96  yılı.

Ne oldu da halk sokaklara düştü?

Bir şey mi vardı! Ülkemin insanlarını rahatsız eden…

 

Bu yıla kadar hep dikkat ettik.

Hele şu, 2023 'ü hedefleyen; Gerici, yobaz akımların hedeflediği Yeni Cumhuriyet(!) anlayışı ile ATATÜRK adının , Mustafa Kemal adının kullanılmasından kaçınılması! toplumda rahatsızlık yaratmıştı aslında...

 

Bir türlü ,"Ben ATATÜKÇÜYÜM!" Diyemeyen, korkan, aslında içindeki ATAÜRK Sevgisini dışa vuramayan milyonlar vardı.

Bu ülkenin Diyanet İşleri Başkanı ATATÜRK 'ten ne gördü?

Neden ATATÜRK demekten kaçınıyor?

Nedenini bilen var mı?

 

Onlar hep vardı da; Siyasi ve Sosyal Baskılar! İş korkusu, çevre baskısı, dahası; "-Ya beni fişlerlerse!" korkusu atıldı toplumun üzerine.

Neden fişlendi 2002 Yılından bu güne Cumhuriyetçiler. Neden atıldı Ordudan. Balyoz adı altında atılan komutanların , ölenlerinin suçları hala belirsiz se!!!

Diyecek çok şey var.

Yok Öyle masa başı Panellerle Atayı anmak.

 

Ülkemiz : -BALYOZ-ERGENEKON baskısı ile, oyalanmaya çalışılırken;  daha tehlikeli FETÖ Örgütünün , ülkemizde yarattığı MERİKANCI-TEOKRATİK düzen özlemiyle ayaklanması üzerinden 3 yıl geçti.

 

Ülkemiz üzerinde  başka Stratejilerle  "DİN DEVLETİ" yaratma heveslileri ,"Kara Çarşaflı !"Molla  Rejimi özlemli, Yobaz Tarikat ve Cemaat özlemiyle yanıp tutuşan bir avuç kesim sanılan "güç" artık toplumu huzursuz etmeye başlamıştı... Nerede ise, içeride; Dinli, dinsiz ayrımı ile en tehlikeli ;" DİN EKSENLİ çatışmaların yaşanması korkusu sardı tolumu!

 

Bu oluşumların ,yarın tüm halkı sarmalayıp, kardeş , kardeşi vurduğu; Amerikan güdümlü  "İÇ SAVAŞ!!! provaları halkımızın gözünden kaçmamış.

 

CUMHURİYETİN 96 Yılı, Türk Halkının ; NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ve TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK.

HER ŞEY VATAN İÇİN sloganlarının göklerde yankılandığı ; Bizi bölmek isteyen emperyalizme; "Biz daha varız!"  ifadesiydi.

 

Ancak, Bu yürüyüşlere aldanıp, derinden gelen bir "dip dalgası olan!" Din adamlarının çoğunun , adını anmadığı ATATÜRK, MUSTAFA KEMAL cümleleri maalesef  dikkat edilmesi gereken bir husus...

 

İÇKİLİ BALOLAR

Cumhuriyet değerlerini korumak nedir?

İçinde bulunduğumuz süreçte ; Okullarda  Kitaplardan ATATÜRK adının kalkması, Duvarlardan Büstlerin kalkması . 29 Ekim, 19 Mayıs, 10 Kasım, 23 Nisan, gibi Uslusal Egemenliğimizin  temel taşı olan,  Milli Mücadele Günlerimizin korunması adına içkili Balolar yapılması maalesef toplumsal anlayışın ürünü değil.

 

Aslında; 30-40 Yıldır Cumhuriyet  Rejiminin sarsılması adına, ABD ile İş Birliği içinde olan EMPERYALİST güçlerin Yerli İş Birlikçileri(!!!)  hala görevdeyken, Maskeli Balolar ile Cumhuriyet kutlamak; Hatta rakılar su gibi içilirken, "Angaralı Turgut havaları ile şıkıdım, şıkıdım oynama zamanı değil."

 

Bu bir Burjuva geleneğidir.

Bu ,bugün sokağa çıkıp, "BEN ATATÜRKÇÜYÜM!" diyen Fatma abla, Ahmet ağabeyin yadırgadığı, benimde asla tasvip etmediğim bir şey.

Bana "çağdaş Yobaz "diyenleri duyuyorum;

Çünkü, ADD ve Buna benzer bazı kurumlar hep kafamı kurcalar:

Bu ülkede ,ülkesi için ,Cumhuriyet için can veren Bahriye Üçaok,Uğur Mumcu ve daha nice Cumhuriyet Devrimcileri can verdiler.

 

Son 20 Yıldır failleri hala bulunamayan(ama bilindiği bilinen!!!" katilleri sorgulayacak Hakim Savcı bulmayan ,aramayan kurumlar dan söz etmek haksızlık olur mu?

 

Burjuvazi anlayış ile Atatürkçü Düşünce Derneği Olmalaı!

Rakı masalarınızda yediğiniz o enfes mezeleri yiyemeyen büyük bir Cumhuriyet Sevdalısı var bu ülkede...

 

Köydeki Hasan Dayıyı , O sizin maskeli balolarınızdan habersiz değil sanmayın.

Hatta başı yazmalı (çarşaflı değil!)  ,Türk kadını: Hatice ablam,sizin içinizde yok ama.Yüreği ATATTÜK sevgisiyle yanarken, sen: Rakı içip Oynarsan, bu Cumhuriyet yıkılır.Yıkılır.

Sende bu yıkımın altında kalırsın?

 

İnanmayın,bazen senin yanındaymış gibi görünen ,Cumhuriyet eyyamcılarına!!!

Henüz tehlike geçmiş değil?

 

 

 

 

Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar