YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

PES, PES YAHU... APTALSAK YÜZÜMÜZE BARİ VURMAYIN!

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 12 Kasım 2017 Pazar - 12:44:07  - Bu makale 410 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.trİnsanın "salak " olduğunun yüzüne vurulmasını anlamak için Ereğli'ye yalan üzerine yalan söyleyen siyasiler yeter. Özelllikle, AK Parti Milletvekili

İnsanın "salak " olduğunun yüzüne vurulmasını anlamak için Ereğli'ye yalan üzerine yalan söyleyen siyasiler yeter.

Özelllikle, AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile AK Parti İlçe Başkanı: Fatih Çakır.Yüzümüze tokat atsalar daha iyi!

 

Dün gece Mustafa Uysal mizah ve gerçeği harmanlamış,

"MÜJDE FATİH ÇAKIR MÜJDE!....

Sizi bilmem ama ben MÜJDE sözcüğünü duyunca aklıma hemen iki kişi geliyor. Birincisi sinema Sanatçısı Müjde Ar, diğeri ise İlçe Başkanı Fatih Çakır.

İlçe Başkanı olduğundan bu yana bol bol müjde verir Çakır. Sosyal Medyadaki paylaşımlarına baksanız, sanırsınız adam hizmet için kendini paralıyor. Bazen kendini o kadar kaptırır ki, sanırsınız Ak Partinin Zonguldak’ta Milletvekili, Belediye Başkanı hatta Ankara’da Bakanı da yok, sadece Fatih Çakır var. Algı yönetimi noktasında reklamdan hiç geri kalmayan Fatihciğimin Müjdeleri hiç bitmez.

Müjdesi bol, ama icraatı hikayedir Fatihimin. Sorsanız Fatih Çakır’dan başka Ereğli’ye hizmet eden yok. Belediye Başkanı ile ilgili çalışmıyor algısının baş mimarlarından olan Fatihciğimin teşkilat tabanındaki durumunu, son kongrede 431 delegenin 200’ünün oyunu alabilmesiyle gördük. Bu teşkilata İlçe Başkanı olarak yakışmadığını defalarca belirttiğim Çakır’a karşı bazıları benim takıntılı olduğumu iddia eder. Ben sözlerine ve müjdelerine değil icraatlarına bakarım." Demiş.Demişte sıralamış 4-5 madde ile "Müjdeleri!"

Onu takip eden bir yazı daha Subaşı Haber'de Faruk Beyin bilmeden yaptığı açıklamalar...

Ereğli halkı tarafından 3 yıldır beklenen , ÜNİVERSİTE KAMPUSU yapılacak sözlerinin de fiyasko ile sonuçlanması.Çaturoğlu buna da kılıf mı buldu?

Çaturoğlu, konuya ilişkin yazılı  açıklamasında adeta günah keçisi(!)  ararcasına topu taca attı.

Nereye mi?

Okuyun ;

İşte o düşündüren  açıklaması Çaturoğlu'nun, ''Hayalsiz insan kanatsız kuşa benzer''demiş atalarımız. Doğrudur,ancak hayali eyleme dökmek bundan çok daha önemlidir.

BEÜ Ereğli kampusu projesi de eski devlet hastanesinin arazisi BEÜ'ye devredilene kadar bir hayaldi.
Bu devir işini ise biz gerçekleştirdik. Bu projenin Ereğli ve bölgemiz için ne kadar önemli olduğunu biliyorduk. Arazi tahsisi için bizden önce şifahi girişimlerde bulunulmuş ancak Sağlık Bakanlığı bu arazinin BEÜ'ye devrine karşı çıkmıştı. Çünkü Ereğli Devlet Hastanesi inşaatından dolayı TOKİ'ye borçluydu. Henüz milletvekili seçilmeden 7 haziran öncesi üniversite kampusu için talep dosyamızı Bartın'da başbakanımıza teslim ettik. Başbakanımız Zonguldak'ımıza geldiğinde tekrar hatırlattık ve başbakanımız kürsüden bunun sözünü verdi.

Seçimden sonra önce Sağlık Bakanlığının tahsisini kaldırdık ve eski hastanenin yerini eğitim amaçlı olarak süresiz bu iş için BEÜ'ye tahsis ettirdik.

Bir çok sebepten dolayı alanın bir kısmının SİT alanı çıkması,Tabiat ve Kültür Varlıkları Kurulunun müdahalesi,imar değişikliği, altından NATO hattı geçmesi ve ( burada anlatmak istemediğim sebeplerden dolayı )avam projesinin gecik(tiril)mesi sonucu süreç uzadı.

Şimdi bu aşamaların hepsi geçildi. Bu projenin yatırım bedeli 75 milyon TL'dir.İnşallah bir aksilik olmazsa 2018 yılı yatırım programına girecek ve Ereğli'mize ve bölgemize yakışır bir kampüs en kısa zamanda inşa edilecek'' dedi.

 

Siz, bu açıklamayı yaparken, bizim devlete gücümüz yetmedi mi dediniz?

İşin tuhafı karar mercilerine sözünüz geçmedi öylemi?

Yani Avam Proje derken,yer tahsisi derken ima ettiğiniz, Başarısız gördüğünüz Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ı da bu gecikmeye neden olanlar arasında gibi ima mı ettiniz?

-BEÜ 'yle TOKİ arasında sorun varmış,ama  haberin yok!

-O yer SİT alanı imiş bilmiyordum! diyorsun. Bu SİT alanı Belediyede vardı!

- Bu yer NTO hattı geçmesi( burada anlatamadığım sebeplerden dolayı) Derken; Burasının ASKERİ stratejik alan olduğundan 3000 kişi kapasiteli Öğrenci Kampusu'nun olmasının sakıncalı raporunun olduğu! gerçeğini bilmediğini ima ettin  sanırım!.

 

SİT alanı olduğu 50 Yıldır belli bir yeri nasıl bilmez bir Vekil. Siz de Merak ediyor musunuz?

 

Yahu aptalız, tamam... Sayın Çaturoğlu, Sayın Çakır.Kabuuulll...

75 Milyon yatırım projesi olan bu KAMPUS 'un kaderi şu cümle ile bir başka bahara kalabileceğini düşünüyorum.

Hani; "İnşallah bir aksilik olmazsa 2018 Yılı Yatırım programına girecek ve Ereğli'mize ,bölgemize yakışır kampus en kısa zamanda inşa edilecek." derken acaba ! Bir şey var da açıkça söylenmiyor mu? Yu da düşünmemek elde değil.

 

Sayın Çaturoğlu, artık ucu açık konuşma ve bu tür söylemlerden kaçının .Bize "söz ver.Yap!.."

Müjde, 2018 'de Ereğli İl olacak! de bari...

Varmı sın?

Ama Fatih Çakır isterse olur!

İl Başkanı sizi de bölücü olarak nitelendirir.Hatta FETÖ'cü de der mi? Korkusu ,sizi gerçek düşüncelerinizden uzaklaştırıyor olsa gerek!...

 

Burası Ereğli-Alaplı Faruk Bey. Burası senin toprağın!

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: