YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

SAHİPSİZ İKİ İLÇE NERESİ?

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 17 Kasım 2017 Cuma - 00:39:26  - Bu makale 458 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.triki ilçe sahipsiz

 

 

İçinde memleket aşı yerine "çıkar  aşkını!" ön planda tutan insanlar siyasette var oldukça,Ereğli ve Alaplı daha çok hizmet bekler.

Beni sürekli olarak Faruk'u eleştiriyor diye eleştiren her kese söyleyecek sözüm çok.Fakat, aşağıda okuyacağınız yazıdan sonra yorumuma katılıp katılmamak sizin bileceğiniz iş...

Daha bir hafta geçmedi,Düzce'li Bakan Faruk Özlü Akçakoca'ya şu müjde verdi.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Düzce’nin Akçakoca ilçesinde “Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” kurulduğunu açıkladı. 
Bakan Özlü, 88,5 hektar alan büyüklüğündeki Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Uzundere, Çayırlık, Hacıtaş ve İskele mevkilerindeki alanda kurulduğunu belirtti.
Özlü, OSB’nin kurucu ortaklarını; yüzde 33 katılım payı ve 5 üye ile Düzce İl Özel İdaresi, yüzde 27 katılım payı ve 4 üye ile Akçakoca Belediyesi, % 40 katılım payı oranı ve 6 üye ile Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası’nın oluşturduğunu kaydetti.
Akçakoca Demir Çelik İhtisas OSB’de; ana metal sanayi, Fabrikasyon metal ürünleri imalatı, başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman imalatı, Motorlu kara taşıtı, treyler(römork) ve yarı treyler(yarı römork) imalatı, diğer ulaşım araçlarının imalatı ile her türlü demir, çelik ve metal ürünleri yer alacak.
Bakan Özlü, Düzce’yi demirçelilk sektöründe söz sahibi yapacak Akçakoca organize sanayi Bölgesi’nin, Türkiye’nin 305’inci OSB’si olduğunu söyledi.
Akçakoca Demir Çelik İhtisas OSB’nin Akçakoca sanayisini canlandıracağının altını çizen Bakan Özlü, OSB’nin tam kapasite ile faaliyete geçmesiyle birlikte önümüzdeki süreçte yaklaşık 3.000 kişiye istihdam imkanı sağlanacağı da söyledi.

PEKİ FARUK ÇATIROĞLU  NE YAPTI?

Geçtiğimiz aylarda ,Alaplı Islak OSB için Bakan Özlü ile görüşüp, müjde veren Faruk Çaturoğlu'nun bu açıklamasından 1 ay geçtmedi..Ancak Alaplı Islak OSB ve Alaplı OSB için bir arpa boyu yol alınmamamsı Facebook' ta çeşitli yorumlara neden oldu.

Alaplı halkının umudu olarak halka sunulan ISLAK OSB konusunda ne yapıldı?

.Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Düzce'nin AKÇAKOCA İlçesine yapılması kararı alınan  3000 kişilik DEMİRÇELİK İHTİSAS ORGANİZE SANATYİ   Bölgesi kararı ardında yatan gerçek nedir merak ediliyor?

Peki bu merak sizde yok mu?

Ereğli TSO neden susuyor?

Alaplı TSO Başkanı neden susuyor?

Eğer benim haberim yok ta, Ereğli' ye Otomobil Fabrikası kuruması kararı çıkmışsa özür dilerim!

Alaplı Islak OSB için son kazmayı vuracak noktaya gelinmiş se, (!)Özür dilerim!

İçinde memleket aşkı olan insan, yarınlarını size umut bağlamışsa, sizde bu umudu tüketecek ilgisizlik ve becerisizlik içinde iseniz! Diyecek sözümüz kalmaz!

 

AK PARTİ içinde yaşanan "köşe kapmacalar bana ANAVATAN Partisinin çöküş sürecinde yaşadığı ; "Önce Can. Sonra canan!" anlayışıyla bire bir örtüşüyor.

Karadeniz Ereğli' de AK PARTİ içinde yaşanan parçalanma,belediye başkanının ayağını kaydırma! Alaplı'da da ilçe başkanını hazmedememe artık sokağı rahatsız ettiği kadar siyasi erk'e güveni sarsmakla kalmadı...

 

Artık yolun sonuna geldik.

Yine Ereğli sınıfta kaldı.

Alaplı okuldan atıldı!

Sayın Çaturoğlu şu 3.5 yılı boşa geçirdi.Tabii olarak bu sorumsuzluk,artık güvensizliğe neden oldu.

 

Bence," Faruk Çaturoğlu son bir yılı kanımca bir eser bırakma yerine özel beklentileri için mi geçirecek?"  Sorusuyla çok ilişkili olacak gibi.

 

Neden Faruk'u eleştiriyorum?

Çünkü o bizim umudumuzdu!

O'ndan çok şey bekledi Başta Alaplı ve Ereğli.Ben ön yargımla bir noktaya parmak basacağım...

Ereğli' de Fatih Çakır'a "bakan köylüsü!" algısı ile biat eden konumda olduğu ileri sürülen Çaturoğlu'nun ; Ben vekilim.İlçe başkanı da kim!" diyememesi siyasi erk'ini kullanamadığı görüşünü güçlendirdi.

 

Yanılmak isterim.

Son AKP İlçe Başkanlığı için Ereğli ve Alaplı'da yaşanılan iç çekişmeler Çaturoğlu' nun  başarısız nitelendirilmesine neden olmuştur.

 

Akçakoca'ya kurulacak “Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” nde üretilecek ürünler neler?

"Fabrikasyon metal ürünleri imalatı, başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman imalatı, Motorlu kara taşıtı, treyler(römork) ve yarı treyler(yarı römork) imalatı, diğer ulaşım araçlarının imalatı ile her türlü demir, çelik ve metal ürünleri yer alacak."

 

Ve eklemiş Sayın Özlü;

" Yerli Otomobil Projesiyle ilgili olarak ise, "Prototip ortaya çıktıktan sonra biz de sipariş alacağız" dedi.

Yani;" Yerli Otomobil işimiz de hayal "mi?

CEK,CAK,CEK -CAK....

Yani, Akçakoca ERDEMİR'in ürettiği Çelik malzemelerinden yararlandırlacak!

Yuh , yuh ki yuhhhhh.

Bu kadar sahipsizlik kader mi?

Asla...

Biz ne desek yalan değil mi?

Bu müjdeyi sen veremeziydin Sayın Vekilim!

Ne oldu  şu bizim,Uygulamalı Teknik Yüksek Okulu.Bu da mı Akçakoca'ya kurulacak?

Valla şaşmam!

 

 

 

 

 

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: