EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

TORNADAN ESERLER YARATIYOR

TORNADAN ESERLER YARATIYOR
Magazin - 27.08.2017 Pazar 21:20  - Bu haber 701 kere okundu.
Bir insan düşünün.Doğada atık olan ağaçlara verdiği şekiller ile bizi derinliklere götüren objelere bakın nasıl

Bir insan düşünün.Doğada atık olan ağaçlara verdiği şekiller ile bizi derinliklere götüren objelere bakın nasıl hayran bırakıyor.

Hamit Oktay Fennibay ,Karadeniz  Ereğli Endüstri Meslek Lisesi Ağaç İşleri Öretmeni, 25 yıllık eğitimci.

 

Yol kenarlarında,dere kenarlarında bulduğu ağaç kökleri ve odun diye yaktığımız ,aslında bizi doğayla bütünleştiren  MATTORNİNG çalşıması ( Ahşap Tornacılığının ) son derece anlam taşıyan objeler yaratıyor.

Ereğli Cehennemağzı  mağaralarının  girişinde 3-5 M2 alanda Onlarca torna bıçağı ile harikalar yaratıyor.

Yaptığı işin Avrupa'da çok önemli olduğunu söyleyen Fanibay, Alanında Dünya klasında usta.Sanatının zirvesinde olan Eğitimci şöyle diyor; Bu iş Dünyada çok önemli bir işlev.İngitere,Kanada,Amerika,Yenizellanda  gibi ülkelerde çok yaygın.Bunu insanlar araba garajlarında  hobi olarak yapıp, bu işten para kazanabiliyorlar.

Bu atölyede yaptığım çalışmalarla çeşitli ödüller aldım."diyerek , özellikle doğadaki sanatı hissetmek isteyenlerin böyle bir çalışıma alanıyla hem ekonomik kazanım sağlamalarının da mümkün olduğunu  ifade ediyor.

Ereğli'de bu tür usta sanatçıların ortak çalışma alanları yaratılması için Belediye tarafından "Sanat Galerisi " kurularak, daha onlarca insanın üretim yapmaları sağlanmalı.

 

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

21 Eylül 2018 16:27:36 Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve beraberindeki belediye meclis üyeleri Almanya Düren Belediye Başkanı Paul Laur
2 gün önce
ALASPLI
27 gün önce
ALASPLI
27 gün önce
ERE
27 gün önce