EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

VEREMLE DE FAKİRLİKLE DE SAVAŞIYOR!

VEREMLE DE FAKİRLİKLE DE SAVAŞIYOR!
Gündem - 25.06.2015 Perşembe 18:22  - Bu haber 910 kere okundu.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan Ramazan ayı münasebetiyle
 Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan Ramazan ayı münasebetiyle maddi durumu iyi olmayan Fakir, dul ve yetimlere gıda yardımında bulundu.

Alaplı’nın Çayköyü, Yenidoğanlar Köyü ile Ereğli’ nin Osmanlar Köyünde yaklaşık 40 kişiye kumanya yardımında bulundu. Erdoğan yapılan yardımla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Biz bunu geleneksel hale Ereğli Verem Savaş Derneği’ne katkılarını esirgemeyen İş adamları İlhami Yazıcıoğlu, Süleyman Aygün, Yarkim Kimya Sahibi Murat Şengönül,Eczacı Kemal Haberal gibi destekçilerimiz sayesinde, evi yanan fakirlere, yardıma muhtaç ailelere her yıl bu yardımları yapıyoruz. Bana ‘Bir köyde biri aç’ desinler o gece uyumam. Kendimde yoksa başkasının kapısını çalar o aileye yardıma koşarım. Allah bana bu yardımlarım sayesinde huzur ve sağlık veriyor” dedi.

Har yıl geleneksel olarak fakirlere yardım için iş dünyasının hayırsever insanlarının da katkılarıyla bilhassa uzaktaki köylülere ayaklarına kadar giderek yardım eden Hasan Erdoğan ;” Ben böyle mutlu oluyorum. İnsanlar hayattan tad alırken yakınlarında açlık,sefalet çekenleri görmemezlikten gelirse Allah buna razı olmaz.Bütün gayem yaşamlarını zorluk içinde sürdüren insanlara elimden geldiği kadar yardımcı olabilmektir.” dedi


Bu yıl 100 aileyi geçmesi beklenen yardımların süreceğini söyleyen Hasan Erdoğan köylerde ev ev yardım dağılımı yaptı.

 

Etiketler; ereğlii, kadın, polis, insan,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

CHP Karadeniz Ereğli Kadın Kolları Başkanı Zerrin Yılmaz Erdoğan: “Diyanet, suç sayılabilecek fetvalar veriyor…”
06 Ocak 2018 Cumartesi
Ereğli’ ye bağlı Kaymaklar
17 Ocak 2016 Pazar
Eski Belediye başkanı
17 Ocak 2016 Pazar
AK Parti Zonguldak Milletvekili
15 Ocak 2016 Cuma