EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

YEREL BASIN DA SON BEKLEYİŞ

YEREL BASIN DA SON BEKLEYİŞ
Gündem - 11.06.2019 Salı 15:33  - Bu haber 259 kere okundu.
8000 kişi işsiz kalacak

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğünden Resmi İlan alan Yerel Gazeteler için hükümet tarafından Meclise sunulan tasarıya göre ,Resmi İlan Alan gazetelerin Mahkeme ve İcra İlanlarının kalkması halinde ,Türkiye Genelinde en az 8000 Gazteci işsiz kalacak.

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurlu Üyesi : Ahmet Arslan ile yaptığımız görüşmede bu kararın başta yerel basını  tamamen zorda bırakacağı ifade ederken, kararın Meclisten geri çekilmesi için Cumhubaşkanı ile görüşmelerin yapılacağı açıklandı.Türkiye'de yaklaşık 13 bin civarında Yerel basın çalışanı olduğunu söyleyen Arslan; "Bu kararın yasallaşmsı demek, Yerel Basında % 90 küçülme ve iflasların başlaması demektir." Dedi.

YEREL BASINDA KİMLER KALACAK

Yapılan son araştırmalara göre bu durumda Yerel basında İş adamlarına ait gazetelerin kalacağı ,böylece halkın haber alma özgürlüğünün de yok edileceği ileri sürüldü.Bu konuda  Ereğli Gazeteciler Derneği  Başkan Yardımcısı:Gazeteci Mehmet Öztürk, " Bu yasa Yerelde tek seslilik.Hatta İş adamlarının havuzuna su taşımak olacaktır.Ülkemizin demokratik alanlarından birisi olan Yerel Basın susarsa, ülkede barış bozulur.Bu uygulama ile Türkiye'de en az 8000 gazeteci işsiz kalacaktır.Bu da 24 bin insanın yarınlarının yok edilmesidir.Hükümet bu kararla ,başta Yerel Basını kontrol altına alacağım derken,halkın haber alma Özgürlüğüne darbe vurmuş olacaktır.!dedi. Dedi.

Etiketler; ereğli, iftar, posbıyık, kadir,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Kdz. Ereğli Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ düzenliyor, ardından Oğuzhan Koç konser verecek.
4 saat önce
Kdz.Ereğli Belediye Başkan Halil Posbıyık, muhtarlar günü nedeniyle Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek, çiçek takdiminde bulundu
4 saat önce
Kdz. Ereğli Belediye Meclisi olağanüstü toplanarak Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Her şartta şanlı ordumuzun
8 saat önce
Çaycuma Belediyesi Ankara Büyük şehir Belediyesi ile kardeş belediye oldu.
3 gün önce