'YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ!..'

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP grubu adına Belediye Meclis üyesi Özkan Özyağcı tarafından mahkemeye verilen Kent Meydanı ve Cami pro

Gündem   A+a-

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kdz.Ereğli Ali Molla Cami’nde kılınan Cuma namazı ve akabinde kılınan cenaze namazı sonrası gazetecilere açıklama yaptı.

CHP Grubu adına CHP Belediye Meclis üyesi Özkan Özyağcı tarafından mahkemeye taşınan ve neticelenen konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Uysal, “Biz yolumuza devam ediyoruz. CHP İlçe Başkanı ve Belediye Meclis üyelerinin Cami’yi engelleme girişimlerini takip ediyoruz. Bu aşamada şunu söyleyebiliriz. Mahkemenin kararı kesin hüküm taşımıyor. Bizler çalışmalarımıza devam ediyoruz. Projemizde değişikliğe giderek, yapacağımız protokol cami hakkında o arkadaşlarımızla istişare edeceğiz. Öyle sanıyorum ki, düzgün anlatılırsa, bu arkadaşlar da, bu projeye gereken desteği vereceklerdir. Bakın sizlerde görüyorsunuz. Bugün burada bir cenazemiz vardı. Manav’ın önünde nazma kılmak zorunda kaldık. Bizlerin görevi Ereğli halkımıza kent meydanı ve cami’yi kazandırmaktır.”, şeklinde konuştu..

Başkan Uysal ayrıca cami çıkışı vatandaşlarla bir süre sohbet ederek; cami projesi konusunda fikir alışverişinde bulundu..   

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
son gelişmeler
öne çıkanlar